PDA

Zobacz pełną wersję : Oszust na allegro



KSIĘŻAK
08-12-2010, 12:25
Koledzy ostrzegam przed allegrowym oszustem o nicku iiiaaaqq.
Gostek proponuje zakup towaru ze wskazaniem wysyłki do Algerii

krzysztofer
08-12-2010, 12:50
Wyszukiwarka mowi "Nie ma takiego Użytkownika w Allegro"

marszull
08-12-2010, 12:52
bo to pewnie odmiana "nigeryjskiego oszustwa"

KSIĘŻAK
08-12-2010, 12:53
Nie wiem jak to się dzieje. Chciał mnie skubnąć na nikon D3

Blasius.G
08-12-2010, 18:09
Byl taki watek o tych z Nigerii, czy jakos tak. Poszukaj w dziale forum "Rynek...." ,w przyklejonych watkach.

jurekb
08-12-2010, 19:13
Koledzy ostrzegam przed allegrowym oszustem o nicku iiiaaaqq.
Gostek proponuje zakup towaru ze wskazaniem wysyłki do Algerii

Nie bardzo rozumiem ja kupuję a on wysyła mi do Algierii?

miron19j
08-12-2010, 19:25
Nie bardzo rozumiem ja kupuję a on wysyła mi do Algierii?
odwrotnie. On kupuje, Ty wysyłasz do Algierii, Zambii, Tunisu...
Gostek robi przekręt na płatności. Pisze, że zrobił przelew. Prosi, żebyś wysłał aparat, bo trafia mu się wyjazd życia i nie może czekać. Ty, że żadne pieniądze nie wpłynęły. Wtedy przesyła skan przelewu, który rzekomo wykonał. A pieniądze pewnie utknęły gdzieś między bankami.
Niektórzy się na to nabierają.

KSIĘŻAK
08-12-2010, 21:32
W rzeczy samej. Straszy mnie FBI

Obi
08-12-2010, 21:58
Uuu to grubo :D Ale gdzie jest napisane, że musisz wysłać sprzęt po zrobieniu przelewu przez niego, a nie po wpłynięciu kasy na konto? :D Nie ma co pękać :D

Shreku
08-12-2010, 21:58
W rzeczy samej. Straszy mnie FBI
Normalnie strach się bać:)).Odpisz mu,żeby zgłosił też sprawę do Archiwum X:razz:

marbed
08-12-2010, 22:04
Ciekawe dlaczego FBI mu przyszło do łba?

KSIĘŻAK
08-12-2010, 22:05
Ja nie pękam tylko przestrzegam innych żeby się na ten myk nie nabrali. Pracuję w banku i co nieco wiem o trefnych transakcjach

Obi
08-12-2010, 22:05
Bo myśli, że Polska to zaścianek :D i wystraszy sie FBI :D

miron19j
08-12-2010, 22:07
Ciekawe dlaczego FBI mu przyszło do łba?
bo nie wie, że u nas jest CBA i agent Tomek
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon10.gif)

Shreku
08-12-2010, 22:10
Bo myśli, że Polska to zaścianek :D i wystraszy sie FBI :D
Chyba nawet nie wie,gdzie znajduje się Polska na globusie:)).

A właśnie,słuchajcie czy można się wycofać z transakcji??.

d3mane
08-12-2010, 22:12
tez mialem z nim przyjemnosc. a wlasciwie olalem sprawe.
3x wystawialem aparat i try razy do mnie pisal maila o tej samej dennej tresci - kaleczący polski prosto z google translatora. olalem maile bo po co robic sobie problemy.

Archibald
08-12-2010, 22:23
Do mnie takie same pierdoły wypisywał niejaki DA___ASWAA7 (http://allegro.pl/show_user.php?uid=20534112) z adresu mailowego usdsaww[małpa]tlen.pl, tyle, że do Nigerii miałem wysyłać towar. Napisałem mu, że nic nie rozumiem z tego bełkotu, przysłał drugiego równie niezrozumiałego maila, jeszcze raz odpisałem, że jeśli chce dokonać zakupu to proszę o zakup zgodnie z zasadami panującymi na allegro - i dał mi spokój ;)

Marcin Borkowski
08-12-2010, 22:28
bo nie wie, że u nas jest CBA i agent Tomek
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon10.gif)

hahahhaha

Blasius.G
08-12-2010, 23:39
W rzeczy samej. Straszy mnie FBI

Uważaj. FBI patrzy na ciebie http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=162448 :D