PDA

Zobacz pełną wersję : Ski & Snb Jibb Session doświetlanie.



navigator_s9
07-12-2010, 01:18
Mam w zasadzie dwa pytania. Niebawem zamierzam porobić kilka zdjęć narciarzom i snowboardzistą którzy będą jeździli po dwóch rurach PCV. Mam tutaj zdjęcie miejscówki na której będzie się wszystko odbywało. Zdjęcia będę robił wieczorem (ciemno) i doświetlam dwoma lampami na statywach sb-28dx i yn-460II wyzwalanymi zdalnie. Prosiłbym kilka rad co do ustawienia lamp przy robieniu zdjęć na poszczególnych przeszkodach tzn czy najlepiej jedną ustawiać za riderem, a drugą przed itp i drugie pytanie brzmi: Jak mam ustawić lampy (chodzi o moc i odległość) jak będę chciał robić zdjęcie sekwencyjne?

ZDJĘCIE:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img34.imageshack.us/img34/7956/dsc9867male.jpg)

d3mane
07-12-2010, 12:18
musisz sam kombinowac.

Me_how
07-12-2010, 19:33
Ja bym zrobił tak: weź drugą osobę, postaw w miejscu, gdzie będzisz ich "łapał" i ustaw sobie spokojnie światła.

navigator_s9
07-12-2010, 20:23
fakt, dzięki za radę ;)

marszull
07-12-2010, 22:35
poogladaj sobie sesje jibbingowe, google Ci pomoze,
po swiatlach i cieniach dojdziesz jak sa swiecone
wal mocno w postac, deske i narty
druga lampa na kontre
zdjecia rob najlepiej bardzo szeroko ale z bliska
chociaz mozesz tez sprobowac tele takie bardziej ciasne kadry
aha i nastaw sie na duzo prob i malo udanych ujec ;)

navigator_s9
08-12-2010, 14:53
https://www.dropbox.com/gallery/11017600/1/e?h=a1fdc5 kilka klatek z wczorajszego jeżdżenia