Zobacz pełną wersję : Jak te zdjęcia zostały przygotowane do druku?
Witam.
Zastanawiam się w jaki sposób te weselne zdjęcia zostały przygotowane do druku.
Chciałbym wywołać swoje domowe fotki, ale najpierw chciałbym je przygotować.
Pozdrawiam
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img411.imageshack.us/i/20x30dsc4912copy.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img830.imageshack.us/i/a136483d24.jpg/)
Witam.
Witaj :)
Jak? trochę fotoszopa, ramiki, maski psd, ogólnie kicz
poradzę Ci żebyś nie robił tego w ten sposób bo dobrze wywołana fotka w eleganckim albumie zawsze będzie dobrze wyglądała a to monidło za 5 lat będzie wyglądało jak te niegdysiejsze foty z filtrami gwiazdkowymi :P dziś
pozdrawiam
Piotr
Zastanawiam się w jaki sposób te weselne zdjęcia zostały przygotowane do druku.A co jest takiego w nich, co wymagaloby specjalnego "przygotowania do druku"? Ja tu widze tylko zlepek tandetnych efekciorow, a o przygotowanie do druku, to raczej moglbys sie pytac, gdybys cos drukowanego ogladal. :)
teh_14m3
06-12-2010, 22:19
Odpowiem ci na twoje pytanie zgodnie z zasadami z podstawówki - całym zdaniem:
Jak te zdjęcia zostały przygotowane do druku?
Te zdjęcia zostały przygotowane do druku w sposób mało estetyczny, mówiąc kolokwialnie "do dupy"... ;) Ale kolega wilus (zaraz pewnie powie że nie jest moim kolegą :twisted:) już to powiedział. Dodam tylko, że jest po prostu masa zdjęć podobnie wykonanych których ludzie wstydzą się teraz wyciągnąć z albumu. A lata temu płacili za nie słone pieniądze ;)
Natomiast jeśli mimo wszystko tak ci się to podoba, że chcesz to mieć, to jak dla mnie w PS byłoby to najłatwiej obrobić i obyłoby sie bez masek wykorzystując jedynie podstawy.
Rozszerzę trochę moją wypowiedź, bo kontekst może pomóc Wam coś mi doradzić.
Do tej pory praktycznie cały czas byłem biernym użytkownikiem forum. Wolnymi chwilami czytałem artykuły, przeglądałem giełdę, ale praktycznie nie ujawniałem się.
Wczoraj pierwszy raz w pseudo domowym studio, bez żadnej lampy starałem się zrobić jakieś zdjęcia. Jakieś, bo nie są rewelacyjne. Ale spodobały się mojej dziewczynie. I wpadł mi pomysł, żeby wybrać parę z nich i zrobić jej prezent pod choinkę w postaci albumu.
Oto jedno z nich:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img802.imageshack.us/i/9ec4d089c0.jpg/)
Nie oceniajcie zbyt krytycznie pod względem wykonania, ponieważ dopiero zaczynam się uczyć. Zastanawiam się co zrobić, by nadać z nim bardziej profesjonalnego efektu, i czy w ogóle będzie coś do uratowania...
Do tej pory poprawiłem niedoskonałości skóry, a ta ramka faktycznie będzie do skasowania
Zdjęcia nie są dla publiki, a jedynie dla nas. By za parę lat spojrzeć jak wyglądaliśmy, przypomnieć sobie sytuacje i frajdę, jaką sprawiało nam robienie tych wszystkich zdjęć.
Hmmm. Brak odpowiedzi mam odebrać jako ocenę, że zdjęcie zostało stracone?
Od strony technicznej nie ma czego oceniać...
Z tego co widać to twoje studio ogranicza się do dwóch prześcieradeł :) Ale jeśli to ma być tylko dla Was to radziłbym przynajmniej zamalować stemplem w ps lewy górny i dolny róg żebyś miał jednolite tło. Ramki, jeśli koniecznie chcesz to możesz znaleźć w internecie.
Ja bym proponował wziąć dziewczynę w plener.
cheyenne
07-12-2010, 22:21
jest źle
szkoda przygotowywać to zdjęcie do druku
błędy kadrowe, brak ostrości, wysokie ISO źle dobrany balans bieli
wyjdź na dwór, bo tam szanse zarejestrowania dobrego kadru są większe
znajdź w miarę jednolite tło i kadruj z głową
tych zdjęć nie wywołuj
może tak (http://img683.imageshack.us/img683/9424/9ec4d089c0.jpg) wyda Ci się odrobinę lepiej choć na tak ubogim materiale wyjściowym ciężko było pracować
i ta moja wersja nie jest akceptowalna ale IMO odrobinę lepsza
Ja dopiero zaczynam zabawę w fotografię. A poprzeczkę postawiłem sobie dość wysoko. Dla nas to miała być zabawa i spróbowanie czegoś nowego. Jakiś katalog z pozami, mały pokoik wielkości akademickiego pomieszczenia, dwa prześcieradła i aparat. Bez lampy innej niż wbudowana. Mam jeszcze parę zdjęć i teraz już nie wiem czy faktycznie jest sens robić taki prezent, a póki co wyćwiczyć się w obsłudze aparatu :)
marszull
07-12-2010, 23:50
ja bym proponowal pocwiczyc
i jako ze jest troche sniegu, ktory dziala jak blenda
to proponuje jak bedzie slonecznie (ale nie w poludnie, tylko rano lub po poludniu)
udac sie w plener i pocwiczyc bez lampy
troche portretow, w szerszych planach, troche waskich kadrow (twarz)
plan amerykanski
i cala sylwetke
aha i katalog z pozami proponuje odpuscic, najlepiej niech dziewczyna pozuje tak jak czuje
cheyenne
08-12-2010, 10:42
zapomnij o lampie wbudowanej
ona zawsze niszczy kadr
Odpowiem ci na twoje pytanie zgodnie z zasadami z podstawówki - całym zdaniem:
.. ;) Ale kolega wilus (zaraz pewnie powie że nie jest moim kolegą :twisted:) .
daj spokój, nic nie powiem :wink:
hostman22
08-12-2010, 16:33
Rozszerzę trochę moją wypowiedź, bo kontekst może pomóc Wam coś mi doradzić.
Do tej pory praktycznie cały czas byłem biernym użytkownikiem forum. Wolnymi chwilami czytałem artykuły, przeglądałem giełdę, ale praktycznie nie ujawniałem się.
Wczoraj pierwszy raz w pseudo domowym studio, bez żadnej lampy starałem się zrobić jakieś zdjęcia. Jakieś, bo nie są rewelacyjne. Ale spodobały się mojej dziewczynie. I wpadł mi pomysł, żeby wybrać parę z nich i zrobić jej prezent pod choinkę w postaci albumu.
Oto jedno z nich:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img802.imageshack.us/i/9ec4d089c0.jpg/)
Nie oceniajcie zbyt krytycznie pod względem wykonania, ponieważ dopiero zaczynam się uczyć. Zastanawiam się co zrobić, by nadać z nim bardziej profesjonalnego efektu, i czy w ogóle będzie coś do uratowania...
Do tej pory poprawiłem niedoskonałości skóry, a ta ramka faktycznie będzie do skasowania
Zdjęcia nie są dla publiki, a jedynie dla nas. By za parę lat spojrzeć jak wyglądaliśmy, przypomnieć sobie sytuacje i frajdę, jaką sprawiało nam robienie tych wszystkich zdjęć.
Bez lamp w studio (Oo), tak sie chyba nie da. Zainwestuj w lampy manualne to nie jest duży wydatek.
Patrząc na te niewyprasowane białe prześcieradła, zakładam że chciałeś otrzymać mniej więcej taki afekt:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img843.imageshack.us/i/doedit.jpg/)
Taka tam moja wizja w przerwie na kawę, może Ci to może... . I wywal te ramki, bo nie wiadomo po co są.
Lepiej skup uwagę na kadrowaniu, WB i innych rzeczach o których zapomniałeś.
Fajna dziewczyna, ale jak ją pokazujesz to już nie moja brożka.
I niech moc będzie z Tobą kiedy dziewczyna zobaczy te zdjęcia - peace :D
Nooo.. I teraz moje zdjęcie zaczyna mi się podobać... Dziewczynie zresztą też. xD
hostman22, czy chcesz powiedzieć, że pokazuję dziewczynę w niekorzystnym świetle? To, że bez światła, to bym prawie i się zgodził... xD
Niby jestem informatykiem, ale gustu graficznego to ja chyba nie mam... Z photoshopem raczej też nie jestem obyty. Kiedyś tylko tworząc strony ciąłem nim tło pod css.
Ale kolega wilus[...]
kolega wilus zdaje się, że jest z moich okolic ;)
bybelou - zastanawiam się czy masz zgodę na publikacje tych zdjęć ? z tego co widzę to zdjęcia prywatne, a co do przygotowania to exif i napisz do autora może ci podpowie.
bybelou - zastanawiam się czy masz zgodę na publikacje tych zdjęć ? z tego co widzę to zdjęcia prywatne, a co do przygotowania to exif i napisz do autora może ci podpowie.
Z tego co widać to jedno zdjęcie jest Twoje...
szogun, czyżbyś widział zdjęcia weselne przed młodymi? A oni, Panie Danielu wiedzą o tym, że ktoś inny je oglądał? A co do zgody - sama zgoda osób na zdjęcie wystarczy, czy muszę wybrać się do myslub?
szogun, czyżbyś widział zdjęcia weselne przed młodymi? A oni, Panie Danielu wiedzą o tym, że ktoś inny je oglądał? A co do zgody - sama zgoda osób na zdjęcie wystarczy, czy muszę wybrać się do myslub?
Nie wiem kiedy młodzi je widzieli, ale ja je zobaczyłem w chwili napisania pierwszego posta w tym wątku. Po za tym jedno z nich ma exifa, a drugie dość wyraźny podpis stąd wiem czyja to praca.
Autorem tego tematu jak dobrze pamiętam to jesteś Ty i myśle, że wstawiłeś te zdjęcia bez bez niczyjej zgody zamiast dać do nich odnośniki.
Zastanawiam się co chciałeś osiągnąć przez założenie tego wątku, bo na pewno nie to co napisałeś w pierwszym poście.
Czyżby to była walka z konkurencją...?
To by się Pan zdziwił ;)
Nie myśl, tylko zgłoś się najlepiej do osób, które są na zdjęciach. Albo chociaż do autora zdjęcia, które ma exifa ;)
To by się Pan zdziwił ;)
Nie myśl, tylko zgłoś się najlepiej do osób, które są na zdjęciach. Albo chociaż do autora zdjęcia, które ma exifa ;)
Nie rozumiem, o co Ci chodzi?
i myśle, że wstawiłeś te zdjęcia bez bez niczyjej zgody zamiast dać do nich odnośniki.
Zastanawiam się co chciałeś osiągnąć przez założenie tego wątku, bo na pewno nie to co napisałeś w pierwszym poście.
Czyżby to była walka z konkurencją...?
Odnośnie tego. Obraziłeś mnie tutaj, nie opierając się na wiedzy. I nie ratuje Cię wyrażenie opinii, bo opinię również przedstawia się na podstawie faktów. Dlatego poleciłem Ci co najpierw należało zrobić, zanim takie wnioski wyciągnąłeś.
W jakim dziwnym kierunku zmierza ta dyskusja. Bez sensu.
Zgodzę się z Tobą. Po prostu próbuję Ci powiedzieć, że nie jestem konkurencją, a zgodę na publikowanie zdjęć otrzymałem.
Przy pomocy Pana Daniela dowiedziałem się jak jest tworzona taka ramka, a inni użytkownicy forum pomogli mi w edycji zdjęcia tak, że prezent pod choinkę dla dziewczyny powinien trafić w jej gust.
A forum chyba jest i od tego, by uzyskać na nim pomoc doświadczonych osób, prawda?
Mam nadzieję, że teraz z błędu Cię wyprowadziłem
To sory, bez urazy.
Wesołych Świąt.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.