PDA

Zobacz pełną wersję : [ Architektura ] Ucze sie ... moze jakies podpowiedzi ...



kolo_1
08-01-2007, 20:26
Zdjęcie zostało zrobione w czasie deszczu. Wydaje mi się że za ciemne, ale ma w sobie jakiś klimat więc tak zostawiłem. Proszę o opinię.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.kolaczyk.com.pl/zdjecia/zamek%20olsztyn.jpg)

Pershing
08-01-2007, 20:28
To może wstaw zdjęcie, bo trudno oceniać coś czego nie ma (warto korzystać z podglądu)

giziol
08-01-2007, 20:29
nie widze zdjecia ( poprostu go tu chyba nie ma :) )

Nemeth
08-01-2007, 20:57
Aaa to zamek jest ...
Trudno powiedziec cos o tym zdjeciu procz tego ze nei wiele widac ...

Pershing
08-01-2007, 21:01
No cóż ciemne, bardzo ciemne no jakoś nic innego nie mogę wymyślić, acha no i jeszcze trochę w tym deszczu się rozmyło, chyba że taki miał być efekt końcowy, ogólnie sorry ale nie podoba mi się.
Co do klimatu to Ty pewnie go czujesz bo byłeś tam i robiłeś to zdjęcie, ale potencjalny odbiorca chyba tego tak nie odbiera.

Archangel
08-01-2007, 21:05
oj nie masakra, nic nie widac

w takim miejscu, dlugi czas + statyw

kaktus
08-01-2007, 21:24
Tak jak napisal Archangel, nalezaloby dac dluzszy czas naswietlania. Sam nie jestem nawet nowicjuszem jesli chodzi o fotografowanie, ale jakbys mial juz statyw w tym miejscu, to polecalbym zrobic fotke na troche dluzszym czasie naswietlania i duzo dluzszym. Przy troche dluzszym czasie byloby jasniej i moze by klimat pozostal - ale nie mozna wykluczyc, ze nie wyszla by swietna fotka zamku bez dodatkowych atrakcji postacji klimatu ;-) Ktos na forum ma w podpisie "po co mi mozg, mam cyfrowke" - my, jako nieswiadomi amatorzy mamy prawo zrobic nawet parenascie zdjec tego samego i potem w domu wybrac najlepsze. O. 8-)

ALF
09-01-2007, 02:46
a mnie się podoba...chciałbym to zobaczyć na papiurku 30/45...podoba mi się nieostrość, mglistość, ciemność, tajemniczość, niedopowiedzenie...może i wyszło przypadkowo, ale właśnie tworzy klimat...

MzMarcin
09-01-2007, 03:06
Zgadzam się w pełni z Alfem... Najbardziej to tutaj uniemożliwia dobry odbiór kompresja jakaś okropna...

Daj to na papier, tylko w żadnym razie matowy! Koniecznie dobry błyszczący papier...