kacperek
30-11-2010, 20:39
Na osiedlach Pomorskim, Śląskim i Raculka w Zielonej Górze doszło do poważnej awarii sieci gazowej. Otrzymaliśmy kilkadziesiąt zgłoszeń o wybuchach gazu w kuchenkach - poinformował rzecznik prasowy zielonogórskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej Ryszard Gura.
Zaapelował, by mieszkańcy tych osiedli nie korzystali z kuchenek. Straż nie ma informacji o ewentualnych poszkodowanych; zmierza ewakuować kilkaset osób z zagrożonych budynków na osiedlu Pomorskim.
Gazownicy zajęli się już odcięciem dopływu gazu do osiedli, w których wystąpiły problemy. Prawdopodobnie przyczyną kłopotów jest awaria instalacji, w której nastąpił gwałtowny wzrost ciśnienia gazu.
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/zielona-gora/niebezpieczenstwo-w-domu-wybuchaja-kuchenki,1,4012791,region-wiadomosc.html
Zaapelował, by mieszkańcy tych osiedli nie korzystali z kuchenek. Straż nie ma informacji o ewentualnych poszkodowanych; zmierza ewakuować kilkaset osób z zagrożonych budynków na osiedlu Pomorskim.
Gazownicy zajęli się już odcięciem dopływu gazu do osiedli, w których wystąpiły problemy. Prawdopodobnie przyczyną kłopotów jest awaria instalacji, w której nastąpił gwałtowny wzrost ciśnienia gazu.
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/zielona-gora/niebezpieczenstwo-w-domu-wybuchaja-kuchenki,1,4012791,region-wiadomosc.html