PDA

Zobacz pełną wersję : NIKON - zatrzask szybkozłączki.



Zbyncom
30-11-2010, 18:47
[LIST=1]
Witam. Mam taki problem że nie do końca podoba mi się jak trzymają się Nikony na statywach. Jak jest guma antypoślizgowa jest ok, ale jak przychodzi do robienia poanoram, lub po prostu dłuższej pracy na statywie to się odkręca aparat albo lekko przechyla, zmienia kąt, co mnie wkurza, bowiem nawet w statywie za 400 zł jest ciągle to samo. Szukam szybkozłączki z zatrzaskiem do Nikona czy w ogole taka istnieje ? w kilku lustrzankach Nikona widziałem taki mały punkt do którego mógłyby wejść mały bolec... Z koleji może istnieje taka szybkozłączka która naśladuje fakturą nikonową podstawkę, aby się w niej zakleszczyć. Jeżeli nie ma czegość takiego którą szybkozłączke do głowicy polecacie ? Pozdrawiam

wosik
30-11-2010, 19:14
Wydaje mi się, że za słabo dokręcasz jednak tą szybko złączkę, gdyby to jeszcze było w gripie no to mógłbym pokusić się o stwierdzenie, że miejsce na śrubkę w gripie jest za płytkie bo może zamiennik może coś, ogółem mam D80 i przykręcałem go do statywu kumpla Vanguarda, też mi się odkręcał i luzował ale on potrafił to tak dokręcić, że już się nie odkręcał szybko-złączka miała podłoże korkowe, ostatnio przykręcałem sie także do monopodu w sklepie, żeby zobaczyć jak się trzyma aparat i przykręcałem Body, i także się nie chciał odkręcić, wątpię, żeby była szybko-złączka która fakturą przypominała by "podwozie" Nikon-a bo każdy ma inne

markB
30-11-2010, 19:36
Istnieje coś takiego, do kazdego aparatu Nikona inna, ale kosztuje więcej niz pół statywu kolegi Zbyncom: https://www.photoproshop.com/product_info.php/cPath/27_92/products_id/598?osCsid=udmad0eththgeclmaf8klknfd6

ramzey
30-11-2010, 19:56
http://www.kirkphoto.com/Quick-Release-Camera-Plates.html
http://reallyrightstuff.com/Index.aspx
po googluj sobie jeszcze "camera plates", jest jeszcze kilka firm robiących podróbki w systemie arca-swiss.

Ja preferuję kirka i mam do każdej puszki

Zbyncom
30-11-2010, 22:16
Dzięki ! cena zbyt wysoka, ale pomysł prosty do zrealizwania go metodą DIY :). Poza tym pomyślałem że metalowa szybkozłączka byłaby na pewno lepsza wiec przyjrzę się takowym, nie chcę też przekręcić czegoś wiec robie na tyle mocno by nie zepsuć szybkozłączki a szczególnie aparatu, a taka rynna powinna być ok, tylko szybkozłączkę muszę mieć szerszą. Pozdrawiam

wosik
30-11-2010, 22:41
no proszę człowiek uczy się całe życie

ramzey
30-11-2010, 22:56
Dzięki ! cena zbyt wysoka, ale pomysł prosty do zrealizwania go metodą DIY :). Poza tym pomyślałem że metalowa szybkozłączka byłaby na pewno lepsza wiec przyjrzę się takowym, nie chcę też przekręcić czegoś wiec robie na tyle mocno by nie zepsuć szybkozłączki a szczególnie aparatu, a taka rynna powinna być ok, tylko szybkozłączkę muszę mieć szerszą. Pozdrawiam

DIY sobie odpuść , szczerze odradzam. Poszukaj tańszych chińczyków gdzie sprzedają głowice z płytką mocującą( oczywiście you get what you pay for). Będzie o niebo pewniejsze od tego co sam wymodzisz. Net jest pełen podróbek.

marbed
30-11-2010, 23:57
Szybkozłączki zwykle są dostarczane wraz z głowicami więc jakakolwiek szybkozłączka poza dedykowaną do konkretnej głowicy nie podejdzie choćby miała fakturę imitującą nawet szkocką kratę.
A poważniej to zależy tylko od tego jak mocno przykręcasz płytkę do body. Zdarza mi się tylko przy kadrach pionowych że puszka z ciężkim obiektywem leci w dół lecz jak przykręcę dostatecznie mocno so siedzi nieruchomo choćby skały srały.

witold68
01-12-2010, 00:18
do nikona np. D300 http://acratech.net/product.php?productid=57

Zbyncom
01-12-2010, 00:42
Ja uwielbiam DIY, samorobki są the best ! No może po prostu nie mam wystarczająco dobrego modelu, moje F100 analogowe ani drgnie jak się przykręci, a D90 kręci się, ale wiem że to też kwestia gumy. Przerobię moją szybkozłączkę i zobaczę jak będzię się sprawować. Co do szybkozłączek to dedykowane pasują bo mam drugą :), ale rzeczywiście był z tym problem żeby kupić idealną. A co do przedstawionych złączek za 50$ w zwyż to ja jednak podziękuje ( student ), kiedyś przyjdą czasy że nie będę miał takich problemów, bo kupię statyw Gitzo albo manfrotto i nie będę męczył forumowiczów. Pozdrawiam i dziękuję.

ps. "skały srały".... najlepsze hasło jakie słyszałem od pojawienia się bad intruder song :) hehe dobre dobre
http://www.youtube.com/watch?v=uzKtPezPsqE&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=hMtZfW2z9dw

markB
01-12-2010, 02:32
Szybkozłączki zwykle są dostarczane wraz z głowicami więc jakakolwiek szybkozłączka poza dedykowaną do konkretnej głowicy nie podejdzie choćby miała fakturę imitującą nawet szkocką kratę.

To nie do końca prawdziwe. Tak np. jest z głowicami Manfrotto, ale nie z głowicami typu ArcaSwiss (Markins, RRS, KIrk, Novoflex, Photo Clam - wymienię tylko paru producentów). W przypadku tych głowic szybkozłączka pasuje do każdej z nich, czyli ta od Markinsa może być użyta w głowicy ArcaSwiss, Kirk itd. i vice versa.