Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Wsparcie przy kręceniu filmów



FI666
29-11-2010, 13:46
Witam!

Zastanawiałem się ostatnio nad ideą filmowania za pomocą aparatu. Coraz częściej słyszymy o tym, że jakiś tam film został nakręcony aparatami (marketing? ;) ).
Miałem w ręku parę modeli z funkcją filmowania i generalnie mam wrażenie, że aparat jest fatalnie przystosowany do takiego zadania. Nie mam na myśli możliwości, nazwijmy to: optyczno-technicznych, tylko ergonomię. Aparat wydaje mi się diablo niewygodny do takich zastosowań.
Czy jest na to jakaś rada?

Spotkałem się w internecie ze specyficznymi statywami/rigami, które upodabniają trochę aparat do kamery naramiennej.
Pytanie: czy ktoś miał okazję korzystania z takiego urządzenia, a jeśli tak, to jakie wrażenia z takiej pracy?

Pozdrawiam!

grztus
29-11-2010, 13:50
Są w sieci osobne fora poświęcone tematyce filmowania lustrzanką, np. http://videodslr.pl/ - myślę, że tam szybciej uzyskasz odpowiedź.
Zachęcam też do zapoznania się np. z blogiem prowadzonym przez Tomasza Wolskiego, na którym publikuje znalezione w sieci, jak i własne recenzje przeróżnych sprzętów filmowych: http://filmcyfrowy.blogspot.com/

FI666
29-11-2010, 15:02
Dzięki za informację, zaraz się tam rozejrzę.
Jakby ktoś jeszcze miał tego typu informacje, to chętnie poznam opinię innych. Może jest więcej zainteresowanych tematem...

Pozdrawiam!

FI666
01-12-2010, 10:32
jakby ktoś jeszcze interesował się tym zagadnieniem, no na forum videoDSLR znalazłem ciekawy temat:
http://videodslr.pl/tytan-krypton-t374.html

wychodzi na to, że rodacy oferują ciekawe i niedrogie rozwiązania.

Pozdrawiam!