Zobacz pełną wersję : Prezenty
Witajcie,
Z dnia na dzien zblizaja sie nieustajacym krokiem Mikolajki oraz Swieta Bozego Narodzenia. Tak jak nigdy, w tym roku siedze i mysle i mysle i.... jeszcze mysle ale nic nie wymyslilem :( co za prezenty kupic najblizszym! Najgorszy problem mam z rodzicami :D Moze podsuniecie mi jakis pomysl?
A Wy jak sobie radzicie z takim fantem? Idziecie do sklepu i kupujecie to co wpadnie w oko czy planujecie z gory? Macie juz jakies pomysly?
Pozdrawiam
S
ja najczesciej najpierw pytam co ktos by chcial dostac (wtedy jest pewnosc, ze sie trafi) i to kupuje. pozniej dokupuje do tego prezentu cos co ja sam wybiore - wtedy jest jeszcze element zaskoczenia. robie tak dla najblizszych, czyli zony, mamy.
sam wole tez dostac cos co sam zasugeruje. moja zona mowi, ze strasznie ciezko kupowac prezent dla mnie bo sam sobie kupuje wszystko co potrzebuje. dlatego najczesciej dostaje jakies dobre trunki bo lubie sobie cos wypic od czasu do czasu :)
cheyenne
28-11-2010, 22:31
często kupuję książki
znam mniej więcej zapatrywania osób obdarowywanych w tej kwestii i kupuję nowości
login_87
28-11-2010, 23:14
hehe ja juz mam prezenty dla rodzicow:) Stuptuty dla ojca, akurat sie zima zbliza wiec mu sie przyda na spacery z psem a dla mamy cos z Rosenthala
http://allegro.pl/listing.php/search?string=stuptuty&category=0&sg=0
http://allegro.pl/listing.php/search?string=Sanssouci&category=0&sg=0
U nas tradycyjnie - książki i płyty CD/DVD
Teściowej wypatrzyliśmy (kobita wypatrzyła) jakiś sweterek..
Ojcu chyba podaruję zakupiony, na jakiejś wyprzedaży staroci, pół roku temu sekstant. Bez skojarzeń proszę;) http://pl.wikipedia.org/wiki/Sekstant
Matka kolekcję kosmetyków od Dove.
Został mi teść i ewentualnie ojciec, bo sekstant jest uszkodzony. Stary jest zapalonym żeglarzem, ale nie wiem, czy niesprawne urządzenia wypada pod choinkę kłaść.. Powiedzcie jeszcze jeśli możecie, czy te kosmetyki świąteczne od Dove są widoczna wszędzie w Polsce? Tutaj praktycznie w każdym supermarkecie. Kremowa taka jakby tuba o podstawie elipsy. Na pierwszy rzut oka wygląda jak tuba z ciekawą flaszką:D
Kobita mnie wypytuje co dzień, co bym chciał pod choinką znaleźć, a ja non stop odpowiadam, że nic, bo nie stać jej na niezajechane D200:D
--------- OT mode ON ---------
Anegdotka o "promocjach" świątecznych:
Łazimy sobie po tych sklepach i naszła nas ochota żeby kupić sobie grę planszową Monopoly i trochę pomęczyć wieczorami. Widzieliśmy ją nawet kilka dni wcześniej robiąc zakupy w supermarkecie, cena 17,99. Zachodzimy w końcu zdecydowani na zakup, a tam pusto. Normalnie wcięło. No przecież w ciągu kilku dni ludziska nie wykupili całej partii gier, no nie? Zrezygnowani wróciliśmy. Kilka dni później wędrowałem rano po mleko i bułki. Patrzę w kierunku gier, a tam z daleka do mnie błyszczy swoim urokiem cała sterta Monopoly i wielki napis "Promocja!" Podchodzę bliżej i co widzę? "Promocja! 25% taniej na święta: 26,99"
--------- OT mode OFF ---------
Marian K
29-11-2010, 09:45
Moim zdaniem najlepszy prezent to niespodzianka.Prezenty zazwyczaj kupujemy dla bliskich,powinniśmy więc znać ich
oczekiwania,zainteresowania.Wartość prezentu nie jest zależna od tego ile kosztuje,ale od tego ile radości sprawia
obdarowanej osobie.
Inna sprawa to wolę dawać niż dostawać.
The Structorr
29-11-2010, 10:27
często kupuję książki
znam mniej więcej zapatrywania osób obdarowywanych w tej kwestii i kupuję nowości
Dokładnie tak zawsze kupuję prezent dla żony. Na amazonie często można kupić książki zanim ukażą się na rynku za pół ceny. Trzeba poczekać kilka tygodni co prawda na dostawę ale za to jest tanio i mam pewność że żona jeszcze jej nie ma. Prezent pod choinkę leży już od miesiąca schowany i mam problem z głowy :)
Hmm to juz mi troche pomogliscie. Moze faktycznie pomysl z ksiazka nie jest taki zly. Zaraz zerkne jakie ksiazki sa na topie ;)
Zależy kto co lubi. Ostatnio rodzicom kupiłem kawę, taką lepszą za 250zł za kg. W grę wchodzi też prawdziwa ręcznie robiona czekolada, taka za 30zł za 100g.
Wszystko zależy od kwoty.
Ja bym wolał nic nie dostawać przez 2 lata, a potem przykładowo coś porządniejszego i droższego, niż "skarpety i krawaty".
Z książkami jest ten problem, że nie wszystko każdemu pasuje.
Rodzicom możesz kupić:
- perfumy
- kremy (to bardziej dla mamy)
- portfel lub/i portmonetkę
- szal (dla mamy)
- wędkę (dla taty)
- kosmetyki do samochodu
- płytę CD do samochodu
- inne
z książką jest ten problem że jedną już mam
;-)
Kup Voucher do SPA.
Myslisz ze na portfel studenta to jest dobry pomysl :mrgreen: Z 5 stowek moge dac na prezent dla rodzicow a SPA za 5 stowek nie znajdziesz zadnego DOBREGO.
Myslisz ze na portfel studenta to jest dobry pomysl :mrgreen: Z 5 stowek moge dac na prezent dla rodzicow a SPA za 5 stowek nie znajdziesz zadnego DOBREGO.
Myśle, że jak poszukasz to znajdziesz :) Masaż*dla pary ok 200 zł, zabieg dla Pani na twarz około 200zł, Pan np: zabieg w kapsule SPA 100 zł i masz 500zł. Do tego jak bedzie to Hotel SPA to za free powinien być basen i jackuzi. Czasami małe ekskluzywne Day SPA mają fajniejsze oferty niż duże znane ośrodki ;)
krzysztof jot
30-11-2010, 22:20
Myśle, że jak poszukasz to znajdziesz :) Masaż*dla pary ok 200 zł, zabieg dla Pani na twarz około 200zł, Pan np: zabieg w kapsule SPA 100 zł i masz 500zł. Do tego jak bedzie to Hotel SPA to za free powinien być basen i jackuzi. Czasami małe ekskluzywne Day SPA mają fajniejsze oferty niż duże znane ośrodki ;)
sorry, ale pomysł bez sensu - mówie to jako rodzic studentów :) Co co w SPA nie bywają i tak się tam nie ubawią, za 500 zł to doba w miarę przyzwoitym hotelu ( nie mylic z Ibis, Dal itp ) gdzie tu SPA, gdzie tu czas na relaks - minimum trzy dni, najlepiej tydzień, odpowiednie do "środowiska" ciuchy na basen, do sauny itp itd - kto nie bywa bedzie źle sie tam czuł, kto bywa - zaplanuje to sam. Ja osobiście lubię dostawać książki z moich ulubionych tematów ( dzieci wiedzą co - muzyka, biografie itp np. bardzo bym chciał LIFE K.Richardsa http://www.amazon.com/Life-Keith-Richards/dp/031603438X , wody toaletowe, fajne ciuchy czy coś w linii hobby/zamiłowania - i też dzieci wiedzą co).
U nas dzieli się dawanie prezentów na etapy w ciągu roku, tylko przypisuje się temu powód "to z okazji mikołaja, który będzie za miesiąc" ;) i tak np. dostałam kolejny etap prezentów - obiektyw, wcześniej wsparcie finansowe do body, i innych gadgetów foto :D
Całkiem miłe to, spotkać się z kimś z rodziny co jakiś czas, np. raz na miesiąc, czy dwa i zaskoczyć niebanalnym pakuneczkiem, na jaki sami nie wydaliby kasy :)
The Structorr
01-12-2010, 23:14
dzieci wiedzą co - muzyka, biografie itp np. bardzo bym chciał LIFE K.Richardsa http://www.amazon.com/Life-Keith-Richards/dp/031603438X
Hehe, teraz tylko trzeba sprawić, żeby dzieci "przypadkowo" przeczytały ten post ;)
gregter48
02-12-2010, 12:38
W ubieglym roku kupilem corce Nikkor 35/1.8 ,bo brakowalo jej cos jasnego do jej D80, a wtym roku nie mam jeszcze pomyslu co kupic rodzinie, w zasadzie tymi sprawami zajmuje sie zona.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.