Zobacz pełną wersję : Papier foto
SzymonWojciechowski
25-11-2010, 17:16
Witam serdecznie!
Chciałbym prosić o radę użytkowników, którzy mają w tej kwestii jakieś doświadczenie.
Chodzi o papier foto formatu 10x15 - moje pytanie: Czy jest jakaś zauważalna różnica w jakości/szybkości wydruku lub wpływu na drukarkę atramentową przy korzystaniu z "tanich" papierów foto.
Potrzebuję 10 opakowań po 100szt. - licząc po cenach Epsona czy HP wychodzi 10x40zł=400zł, kupując taki papier http://allegro.pl/100x-foto-premium-papier-photo-glossy-10x15-235g-i1317056752.htm (http://allegro.pl/100x-foto-premium-papier-photo-glossy-10x15-235g-i1317056752.html) mamy 4x mniejszy wydatek, bo tylko 10x10zł=100zł. Moja drukarka to HP DeskJet F4180, ale planuje zakupić coś w granicach 400zł, żeby mieć 4 pojemniki z tuszem, a nie czarny + 3in1 jak to ma miejsce w mojej drukarce. Tutaj też bym prosił o radę, jaka drukarka najlepiej i jakiej firmy zamienniki (XXL) do niej aby uzyskać najlepszy stosunek jakości do ceny.
Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Z mojego doświadczenia w domowych zastosowań dobrze spisuje się Epson r285 (sam taki posiadam). Teraz jest jego następca Epson P50. Jeśli chodzi o koszty atramentu, to najlepiej wychodzi zakup stałego zasilana. Ja kupiłem w tutaj (http://inks.pl) i jestem zadowolony. Tylko trzeba zrobić proifl do drukarki, ale to nie problem.
Jeśli chodzi o papier, to ja już nie bawię się w tańsze papiery. Kupuję tylko Epsona lub jakieś droższe, na specjalne okazje.
SzymonWojciechowski
25-11-2010, 18:21
Dzięki za szybką odpowiedź - odnośnie drukarki, sprawa chyba jasna, P50 jest polecany przez większość osób. Tylko co z resztą - papier, tusze + skalibrowanie tego wszystkiego. Generalnie muszę wydrukować około 1000 zdjęć formatu 10x15 i zmieścić się w 1000-1300zł wliczając drukarkę. Jakość nie musi stać na b. wysokim poziomie, bardziej liczy się szybkość i ekonomiczność. Po odliczeniu drukarki pozostaje jakieś 1000zł - czyli 1zł/zdj. Czy w tej cenie dam rade zakupić tusze i 1000szt. papieru? Ktoś coś wspominał że za 109zł można dostać 6x 100ml tuszu i samemu uzupełniać, no i pozostaje kalibracja - kto, gdzie, za ile? Mieszkam w Poznaniu, sprawa dość pilna więc będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki i rady.
Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki z góry za odpowiedzi.
wg mnie nie wystarczy:
1. system stałego zasilana 270PLN
2. atrament 72PLNx6=432
3. papier 10x15 Epson 13x80sztuk 13x50PLN=650
4. profil 100PLN
razem: ~1500 PLN
p.s. ceny ze strony gellexu i epson-store
Sadzę iż przy tej ilości zdjęć i formacie 10 x 15, jeśli bardzo nie zależy Ci na jakości odbitek to lepiej zanieś zdjęcia do wykonania w labie. W dobrym (średnim) labie przy tej ilości zdjęć zapłacisz za szt 0.65 - 0.70 złocisza co daje ok. 700,- stówek.
A oszczędność czasu i kasy będzie tu znaczna.
Stosowałem zamienniki tuszy i papiery na epsonie R285 i z efektów nie byłem zadowolony.
Jeśli już chcesz drukować to w tej cenie masz szanse zmieścić się kupując drukarkę termosublimacyjną np Canon selphy np 510 + papier. Przy większej ilości papieru i kupując drukarkę na alledrogo możesz zmieścić się w kwocie ok. 1200 - 1300 złociszy, a efekty będą lepsze niż na atramentówce z zamiennikami. O czasie tu nie mówię, bo stracisz go sporo na tej robocie.
Sadzę iż przy tej ilości zdjęć i formacie 10 x 15, jeśli bardzo nie zależy Ci na jakości odbitek to lepiej zanieś zdjęcia do wykonania w labie. W dobrym (średnim) labie przy tej ilości zdjęć zapłacisz za szt 0.65 - 0.70 złocisza co daje ok. 700,- stówek.
A oszczędność czasu i kasy będzie tu znaczna.
...
Przy takich ilościach możesz śmiało negocjować cenę.
Wyjdzie jeszcze taniej.
Stosowałem zamienniki tuszy i papiery na epsonie R285 i z efektów nie byłem zadowolony.
a miałeś zrobiony profil do zamienników?
SzymonWojciechowski
26-11-2010, 16:58
Więc słuchajcie - lab odpada ze względu na charakter całej akcji. Generalnie sprawa wygląda tak - ja mam te zdjęcia robić i od razu drukować, po czym wręczyć za darmo dzieciom jako pamiątkę ze spotkania z Mikołajem. :]
Kolejna sprawa - system stałego zasilania, czy to się opłaci skoro to jest jednorazowa akcja??? Drukarka ma wydrukować te 1000-1500 zdjęć i to koniec jej funkcji fotodrukarskich, ja prywatnie, swoje zdjęcia wołam w labach.
Dlatego też ponawiam pytanie - dzisiaj jadę kupić Epsona P50 i do niego potrzebuje materiałów eksploatacyjnych (tusze, papier) na zadrukowanie 1000-1500zdj. w formacie 10x15. Jakie rozwiązanie polecicie? Przypominam że ze względu na "darmowość" tych zdjęć jakość odgrywa tutaj drugorzędną rolę(oczywiście jakiś tam przyzwoity poziom musi trzymać).
SzymonWojciechowski
26-11-2010, 17:03
Nie ukrywam, że dość mocno się czaję na ten papier http://allegro.pl/100x-foto-premium-papier-photo-glossy-10x15-260g-i1336373260.html - jak myślicie sprawdzi się?
Więc słuchajcie - lab odpada ze względu na charakter całej akcji. Generalnie sprawa wygląda tak - ja mam te zdjęcia robić i od razu drukować, po czym wręczyć za darmo dzieciom jako pamiątkę ze spotkania z Mikołajem. :]
Przypominam że ze względu na "darmowość" tych zdjęć jakość odgrywa tutaj drugorzędną rolę(oczywiście jakiś tam przyzwoity poziom musi trzymać).
Z całym szacunkiem, ale co ma rzeczy 'darmowość' w kontekście zadowolenia dzieciaków. Sugerujesz że skoro za to nie zapłacą zrobisz byle jaki chłam a one maj być zachwycone bo dostały kartonik z czymś tam nie do końca rozpoznawalnym? Kiedy moje chłopaki chodziły do przedszkola to trafiałem na 'dzieła' robione chyba z podobnymi założeniami...
SzymonWojciechowski
26-11-2010, 17:17
Gio źle mnie zrozumiałeś - nie mówię że dzieciaki mają dostać chłam, tylko że jakaś super jakość nie jest wielce pożądana - zdjęcia mają wyglądać ładnie, ale nie muszą zabijać żywością kolorów czy mieć odporności na blaknięcie rzędu 30 lat...
Mają to być po prostu normalne wydruki, którym nie można nic zarzucić i jednocześnie nie chciałbym żeby jedno zdjęcie kosztowało więcej niż 1zł (tusz + papier). Stąd moje pytanie czy da się tak zrobić? Jeśli nie będzie takiej możliwości to oczywiście nie będę dawał dzieciakom nierozpoznawalnych kleksów tylko po to żeby zaoszczędzić, ale skoro można mieć przyzwoite wydruki w dobrej cenie to chyba naturalne że pytam o takie rozwiązanie. Generalnie sprawę drukarki i tuszy mam już w głowie poukładaną, pozostają papiery - czy faktycznie musi to być coś takiego http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=76917 czy jakieś tańsze też się nadadzą?
SzymonWojciechowski
26-11-2010, 17:25
Ooooo znalazłem na alledrogo coś czego potrzebuję - proszę Was, powiedzcie czy nie sprzedają tego zestawu zbyt tanio?
Link - http://allegro.pl/epson-p50-ciss-1800ml-atr-foto-profil-icc-i1331165728.html
Gio źle mnie zrozumiałeś - nie mówię że dzieciaki mają dostać chłam, tylko że jakaś super jakość nie jest wielce pożądana - zdjęcia mają wyglądać ładnie, ale nie muszą zabijać żywością kolorów czy mieć odporności na blaknięcie rzędu 30 lat...
Mają to być po prostu normalne wydruki, którym nie można nic zarzucić i jednocześnie nie chciałbym żeby jedno zdjęcie kosztowało więcej niż 1zł (tusz + papier). Stąd moje pytanie czy da się tak zrobić? Jeśli nie będzie takiej możliwości to oczywiście nie będę dawał dzieciakom nierozpoznawalnych kleksów tylko po to żeby zaoszczędzić, ale skoro można mieć przyzwoite wydruki w dobrej cenie to chyba naturalne że pytam o takie rozwiązanie. Generalnie sprawę drukarki i tuszy mam już w głowie poukładaną, pozostają papiery - czy faktycznie musi to być coś takiego http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=76917 czy jakieś tańsze też się nadadzą?
kiedyś kupiłem paczkę tych papierów, ale w wersji matowej i o oczko wyższej jakości (cztery gwiazdki). papiery tej serii to dla mnie największa pomyłka na świecie. gdy np niechcący "zadrzesz" róg, to cały arkusz Ci się rozwarstwi. ogólnie jakość słaba
SzymonWojciechowski
26-11-2010, 18:41
Mówisz o tym papierze HP czy o tym za 10zł/opakowanie? :-D
Jaki papier 10x15 mógłbyś polecić w takim razie żeby mieć jaknajkorzystniejszy stosunek jakości do ceny?
Moja propozycja jest taka:
Drukarka Epson P50 http://allegro.pl/salon-epson-stylus-photo-p50-6-tuszy-krkow-fvat-i1319802085.html
Papier Epson http://allegro.pl/epson-papier-foto-10x15-blyszczacy-50ark-225g-i1336837618.html
Tusz - zmiennik, którego używam od kilku lat i jestem zadowolony http://allegro.pl/epson-t0801-806-r265-r285-r360-rx585-rx685-6szt-i1334571518.html
Profil http://www.f5.com.pl
Razem: drukarka (299,00)+20xpapier(290,00)+10Xtusz(299,90)+kalibra cja(98,00)=986,90
Przy tej pracy o której piszesz popatrz na oferty;
1. http://allegro.pl/drukarka-canon-selphy-cp530-avans-czerwionka-i1337614347.html
2. oraz papier http://allegro.pl/papier-kp-108in-do-drukarek-canon-za-114-zl-i1321163089.html
Małe to gabarytowo, a przy tej ilości odbitka przy negocjacji ceny wyniesie ok. 1,- złocisza, a z jakości Klienci i Ty będziecie zadowoleni.
Przy tej pracy o której piszesz popatrz na oferty;
1. http://allegro.pl/drukarka-canon-selphy-cp530-avans-czerwionka-i1337614347.html
2. oraz papier http://allegro.pl/papier-kp-108in-do-drukarek-canon-za-114-zl-i1321163089.html
Małe to gabarytowo, a przy tej ilości odbitka przy negocjacji ceny wyniesie ok. 1,- złocisza, a z jakości Klienci i Ty będziecie zadowoleni.
SzymonWojciechowski - miałem podobną robotę jak ta, którą opisałeś. Korzystałem z rozwiązania podanego wyżej i się ono doskonale sprawdziło. Jedna tylko uwaga, drukarka Canon CP 530 potrafi się podczas drukowania dużej ilości zdjęć przegrzać. Jest nawet o tym napisane w instrukcji. Chwila przerwy na ostygnięcie sprzętu i jest OK. Wydruk jednego zdjęcia zajmuje ok 1 min. Dodatkowo przy drukarce termosublimacyjnej nie ma obawy, że wyleje się tusz podczas transportu, co może się przytrafić przy drukarkach ze stałym zasilaniem.
Mówisz o tym papierze HP czy o tym za 10zł/opakowanie? :-D
Jaki papier 10x15 mógłbyś polecić w takim razie żeby mieć jaknajkorzystniejszy stosunek jakości do ceny?
mówiłem o papierze HP. Ja do normalnych wydruków korzystam tylko i wyłącznie z papieru Epson. Format 10x15 za 100szt kosztuje coś koło 50PLN (http://www.epson-store.de/cp/lp/content/shop/consumables/offer.php/sku/C13S042177/devicesku/C11C691303). Pewnie można znaleźć tańsze papiery, ale moim zdaniem ten oferuje bardzo przyzwoity stosunek cena/jakość.
SzymonWojciechowski
26-11-2010, 23:09
Dziękuie jeszcze raz za odpowiedzi, zamówiłem jednak CISSa - http://allegro.pl/epson-p50-ciss-600ml-atr-foto-profil-icc-i1326801935.html i papier HP Inkjet Everyday Photo Paper 170g/m2 Semi-Glossy. Dam znać jak się wszystko sprawdziło, trochę się obawiam czy ten CISS nie za tanio. Pozdrawiam
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.