PDA

Zobacz pełną wersję : Drukowanie z nowego PS 5



felipe
21-11-2010, 18:17
Witam Kolegów, Mam pytanie odnośnie zmian w systemie drukowania w PS 5. Jakoś tak się złożyło, że długo nie drukowałem na moim Epsonie R 285 - bo zbierałem materiał - a w międzyczasie kupiłem nowego Photoshopa CS 5 i ten materiał postanowiłem wydrukować spod niego ( mój system to Mac Os X 10.6 wersja Snow Leopard ). Dawniej drukowałem spod PS 3. Nie wiem co się zmieniło w PS 5 pod względem drukowania, lub co trzeba ustawić inaczej niż we wcześniejszych PS' ach, bo teraz jak drukuję np. na formacie A4 - to te miejsca, które są marginesem (bo np. nie całe zdjęcie wypełnia format ) - drukarka zadrukowuje lekko błękitnym kolorem, a przecież powinna zostawić te marginesy w spokoju. Wygląda to tak, jakby drukarka drukowała symulację koloru papieru, która jest widoczna w podglądzie w PS ie ( proof color ). Drukując spod PS 3 nie mam takich problemów, ale drukując z nowego Lightrooma 3 (LR3 bazuje na PS 5 )mam ten sam efekt. Czy może ktoś z was spotkał się z tym problemem? Może w preferencjach PS 5 trzeba coś zmienić. Prawdę mówiąc nic tam nie grzebałem zakładając, że w PS 5 będzie podobnie jak w poprzednich wersjach Photoshopa.

Przy okazji zapytam czy na forum są użytkownicy Maców - Snow Leopard używający do profilowania drukarek - spektrofotometru Color Munki, bo słyszałem że są jakieś kłopoty związane ze współpracą najnowszej wersji programu Color Munki z tym właśnie Makiem.
Wdzięczny z góry za pomoc - pozdrawiam
Felipe

Czornyj
23-11-2010, 11:54
"Scum dot" - bug występujący w przypadku kombinacji SnowLeo, PS5/LR3 i profili ICC v4.

Rozwiązaniem jest kręcenie profili v2

felipe
24-11-2010, 21:57
Dzięki, na Czornego zawsze można liczyć !

felipe