PDA

Zobacz pełną wersję : Epson RX585 - czarne plamy na papierze



mini21
20-11-2010, 17:13
Cześć.
Coś mam z tą drukarką same kłopoty.
Po wizycie w serwisie i jej naprawie, wróciła do mnie sprawna.
Tylko, że teraz mam inny problem.

Otóż, przy drukowaniu zdjęć (tylko zdjęć, w przypadku dokumentów jest ok) na górze i na dole widać czarne plamy.
Występują one tylko na górnej i dolnej krawędzi.

Papier jakiego używam to Agfa Super Photo Glossy.
Nie wiem, czego to wina.

Co najciekawsze, na zwykłym papierze biurowym ten problem nie występuje.

Czy ktoś mógłby mi poradzić, w czym tkwi problem?

veldon
20-11-2010, 23:49
Chodzi o to, że masz wygięty nie w tą stronę papier. Papier po włożeniu do podajnika powinien, hmm, być lekko wypukły, nie wiem, jak to wytłumaczyć, powiniem środkiem odstawać od podajnika, szczególnie narożniki powinny być zwrócone do dołu. Przyjrzyj się, jak wyglądają papiery Epsona, szczególnie małych formatów, 10x15, to będziesz wiedział o co chodzi. Jeżeli tak nie jest, to możesz np. zwinąć w półrolkę papier, pionowo oczywiście, nałożyć w miarę luźno ze dwie gumki recepturki w miarę blisko krawędzi i niech poleży ze dwa dni.

mini21
21-11-2010, 00:15
Dzięki, spróbuje tej techniki.
A czy może być to wina papieru polegająca na tym, że papier jakoś słabo absorbuje atrament na brzegach czy jakoś tak?
Bo przyznam szczerze, że wcześniej miałem papier Agfy (trochę inny niż teraz), ale na tamtym nie było żadnych problemów.

veldon
21-11-2010, 00:42
Mało prawdopodobne. Papier jest produkowany w dużych formatach i cięty, więc te narożniki, które są na danej formatce to tak naprawdę nie są narożniki, tylko jakiś środek:) To jest prozaiczny temat ta technika, hehe, naprawdę działa, spróbuj. Możesz na próbę powyginać jedną kartkę i spróbować. Tylko uważaj, żebyś nie złamał papieru, bo to jest nie do uratowania.

mini21
21-11-2010, 10:34
Dzięki wielkie.
Faktycznie, pomogło.
Wydrukowałem to samo zdjęcie co wcześniej na "wygiętym" papierze i tym razem nie ma żadnych zabrudzeń.
Przyznam, że jest do dla mnie sprawa strasznie dziwna, że trzeba stosować takie "zabiegi".
Ciekawe, czy papier Epsona też by tak miał.

veldon
21-11-2010, 12:59
Nie, papier Epsona tak nie ma:)

veldon
21-11-2010, 19:38
Po prostu cała transmisja papieru w RX585 i jej podobnych jest jaka jest, czyli powiedzmy, ze średniej półki. Do wyższych modeli drukarek możesz włożyć co chcesz i będzie dobrze. Ponadto możesz regulować odległość listwy dociskowej, czego nie masz w RX585.

mini21
26-12-2010, 20:02
Kurczę, próbuje i próbuje.
Na wszystkich wydrukach na tym papierze zostają plamy po atramencie.
Już nawet na zwykłym papierze ksero tego problemu nie ma.

Strasznie się zawiodłem, bo poprzednio miałem papier Agfy (trochę inny) i było bdb, a teraz taka porażka.

Muszę się zaopatrzyć w papier jeszcze jakieś innej firmy (najlepiej Epsona), żeby upewnić się, czy problem będzie występował.

Wiem, że to dziwna prośba, ale może ktoś mógłby użyczyć 1 kartki papieru foto?
Najchętniej Epsona, ale może być też innego producenta.

Czornyj
26-12-2010, 20:10
Pewnie, że nie ma problemu na zwykłym papierze ksero, bo ta drukara jest właśnie do drukowania na cienkim papierze biurowym, a nie na papierach foto. W dodatku używasz arcyhipergównianego papieru Agfy, którego zalety zaczynają i kończą się na niskiej cenie i do tej drukarki nadaje się równie dobrze, jak papier ścierny.

Sprawdź w sterach drukarki do jakich typów papierów Epsona ma ona przygotowane nastawy, a potem po prostu kup ten papier, będzie dobrze.

mini21
26-12-2010, 20:55
Dzięki Czornyj za radę :)
Uczepiłem się tego papieru Agfy, bo byłem z niego zadowolony.
Tylko, że okazało się, że to zupełnie inny papier niż ten co kiedyś...

Co do samych wydruków, to wydaje mi się, że jest to drukarka do zdjęć.
Może nie najwyższych lotów, ale w końcu to drukarka foto (jak to jest w opisie), a jakość jest całkiem przyzwoita.

Dobra, w takim razie nie kombinuje, trzeba zakupić jakiś papier Epsona na próbę i zobaczymy, co z tego wyjdzie.

veldon
02-01-2011, 23:16
Dzięki Czornyj za radę :)
Uczepiłem się tego papieru Agfy, bo byłem z niego zadowolony.
Tylko, że okazało się, że to zupełnie inny papier niż ten co kiedyś...

Co do samych wydruków, to wydaje mi się, że jest to drukarka do zdjęć.
Może nie najwyższych lotów, ale w końcu to drukarka foto (jak to jest w opisie), a jakość jest całkiem przyzwoita.

Dobra, w takim razie nie kombinuje, trzeba zakupić jakiś papier Epsona na próbę i zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Ja drukuję na Epsonie i na Emtecu, z tym, że na małych formatach, max 13x18. Do większych formatów i lepszych papierów mam co innego. I jakoś daje radę nawet z Emteciem, z którego jestem bardzo zadowolony, oczywiście oceniając relację ceny do jakości:)