PDA

Zobacz pełną wersję : Kalibracjia koloru...



Empire
18-11-2010, 15:40
Witam, mam pytanie co do kalibracji koloru zdjęc przez taką karte do kalibracji,,, chodzi mi o to gdzie moge taką dostać i jak mneij wiecej z tego korzystać...


Z góry dzieki :)

Sapphiron
18-11-2010, 15:43
Polecam X-rite Colorcheker Passport. Kosztuje coś koło 360zł ale masz odrazu program który tworzy Ci profile kolorystyczne pod dany aparat. Poza tym ma dosyć dużą kartę szarości którą można wyregulować sobie dokładnie WB (przynajmniej w d200/s5 widziałem takie cóś z lepszych puszek nie korzystałem).

Wydaje się że wydatek jednorazowo duży, ale zwraca się jeśli chodzi o czas obróbki a i jakość produktu wyjściowego.

markB
18-11-2010, 17:26
Zależy co chcesz "kalibrować" -balans bieli czy chcesz dokładnie kontrolować kolory. Do balansu bilei starczy szara karta, ale do dokładniejszej pracy, to, jak kolega wyżej podał, Color Checker Passport. Wiecej wzorników kolorystycznych np. tutaj: https://shop.colourconfidence.com/section.php?xSec=10384 lub
https://shop.colourconfidence.com/section.php?xSec=10055 lub tu
http://wzorniki.eu/category/47651/profilowanie-skanerow-i-aparatow.html
Do CCP powinieneś mieć program obsługujący DNG, bo najciekawsze rzeczy robi się tam w tym formacie.

charmside
25-11-2010, 09:12
Polecam jak koledzy powyżej X-rite Colorcheker Passport. Naprawdę świetne urządzenie. Jednorazowy wydatek, wart swojej ceny. Na wzorniki.eu 10% rabatu do końca listopada.

Skibek
26-11-2010, 18:17
Polecam jak koledzy powyżej X-rite Colorcheker Passport. Naprawdę świetne urządzenie. Jednorazowy wydatek, wart swojej ceny. Na wzorniki.eu 10% rabatu do końca listopada.
Też bardzo polecam. Bawiłe się tym na targach w Łodzi. Kupiłem niedawno CCP i polecam każdemu, kogo spotkam ;)
X-Rite powinien mi chyba płacić prowizję ;)
Poczytaj sobie o tym "urządzeniu", a dowiesz się, że nie da się bez niego żyć ;)

Lesiu83
28-11-2010, 01:48
Wszyscy tak polecają CCP , a powiedzcie mi czy jak ja używam na tą chwilę tylko NX2 to jest sens kupna tego czy wykorzystam CCP ?

Marcin_gda
02-12-2010, 16:17
Wszyscy tak polecają CCP , a powiedzcie mi czy jak ja używam na tą chwilę tylko NX2 to jest sens kupna tego czy wykorzystam CCP ?

Nie w pełni, ale tak. Do balansu bieli (z mozliwością przyjemnego ocieplenia), kontroli przepaleń...

Skibek
02-12-2010, 16:25
Nie w pełni, ale tak. Do balansu bieli (z mozliwością przyjemnego ocieplenia), kontroli przepaleń...
Dodajmy, że ocieplenia o równy stopień (że tak powiem) ;) Bo jak suwaczkiem ocieplamy (np 100K w prawo) to nie zawsze różnica jest identyczna. A tu możemy sobie zawsze tak samo ocieplić przy różnych temperaturach ;)