PDA

Zobacz pełną wersję : Akcesoria do makro: KENKO czy DELTA+RAYNOX - prosze o pomoc



bamicz
17-11-2010, 11:30
Chciałbym pobawić się trochę fotografią makro więc mam pytanie co na początek (wiem że najlepiej obiektyw makro - ale to ew. zakup drugoplanowy ze względu na budżet na początek ~400PLN), czy lepiej zamówić na e-bay zestaw pierścieni pośrednich KENKO z Honkongu (np.: http://cgi.ebay.pl/Kenko-Automatic-Extension-Tube-Set-DG-for-Nikon-/370426304907?pt=UK_CamerasPhoto_CameraAccessories_ CameraLensesFilters_JN&hash=item563f20d98b#ht_1710wt_1026) - koszt ok.400PLN czy lepiej zakupić pierścienie pośrednie np. firmy Delta (http://fotozakupy.pl/adapter/delta-pierscienie-posrednie-13mm-21mm-31mm-nikon,9069s) ~270PLN lub tańszą wersję ECO za 185 (http://fotozakupy.pl/adapter/delta-pierscienie-posrednie-af-13-mm-21-mm-31-mm-econo-nikon,10666s) - tylko nie wiem czym w zakresie użyteczności się one różnią - trwałością (nie wiem czy opłaca się dołożyć do tych droższych)? a do tych pierścieni pośrednich Delta dokupić: Raynox DCR-250 MAKRO (http://fotozakupy.pl/oferta/produkt,1236s) za ok. 230PLN - taki zestaw da też w sumie ok. 400PLN.
Tak więc proszę o poradę czy lepiej oryginalne Kenko czy zestaw Delta + Raynox (Delta tańsza czy droższa). Co na początek będzie bardziej użyteczne dla mnie i da większe pole manewru w podejściu do makro i ew. później (za jakieś 2,3 lata) z obiektywem makro? Dopisze jeszcze że makro nie będzie priorytetem w foceniu ot tak raz na jakiś czas kilkanaście ~dziesiąt pstryknięć - no chyba że wciągnie i wtedy będę szybciej zbierał na obiektyw :-)

kwiatek6324
18-11-2010, 20:23
Pewnie powinno byc w optyce, ale ja sie podepne... Bo rozwazam kupno soczewki makro.. Moze ktos cos na ten temat ?

Peterson polecal soczewke Canona 500D..

Pozdrawiam
AK

Ebeb
28-11-2010, 16:34
A może Helios 44m [40-70zł] + adapter [można w HongKongu kupić za dolara] + ewentualne pierścienie pośrednie [również z Azji, jakieś 20zł]? Koszt dużo mniejszy więc mniej będzie bolało, jeżeli się okaże, że to jednak nie jest fajna zabawa ;)