bamicz
17-11-2010, 11:30
Chciałbym pobawić się trochę fotografią makro więc mam pytanie co na początek (wiem że najlepiej obiektyw makro - ale to ew. zakup drugoplanowy ze względu na budżet na początek ~400PLN), czy lepiej zamówić na e-bay zestaw pierścieni pośrednich KENKO z Honkongu (np.: http://cgi.ebay.pl/Kenko-Automatic-Extension-Tube-Set-DG-for-Nikon-/370426304907?pt=UK_CamerasPhoto_CameraAccessories_ CameraLensesFilters_JN&hash=item563f20d98b#ht_1710wt_1026) - koszt ok.400PLN czy lepiej zakupić pierścienie pośrednie np. firmy Delta (http://fotozakupy.pl/adapter/delta-pierscienie-posrednie-13mm-21mm-31mm-nikon,9069s) ~270PLN lub tańszą wersję ECO za 185 (http://fotozakupy.pl/adapter/delta-pierscienie-posrednie-af-13-mm-21-mm-31-mm-econo-nikon,10666s) - tylko nie wiem czym w zakresie użyteczności się one różnią - trwałością (nie wiem czy opłaca się dołożyć do tych droższych)? a do tych pierścieni pośrednich Delta dokupić: Raynox DCR-250 MAKRO (http://fotozakupy.pl/oferta/produkt,1236s) za ok. 230PLN - taki zestaw da też w sumie ok. 400PLN.
Tak więc proszę o poradę czy lepiej oryginalne Kenko czy zestaw Delta + Raynox (Delta tańsza czy droższa). Co na początek będzie bardziej użyteczne dla mnie i da większe pole manewru w podejściu do makro i ew. później (za jakieś 2,3 lata) z obiektywem makro? Dopisze jeszcze że makro nie będzie priorytetem w foceniu ot tak raz na jakiś czas kilkanaście ~dziesiąt pstryknięć - no chyba że wciągnie i wtedy będę szybciej zbierał na obiektyw :-)
Tak więc proszę o poradę czy lepiej oryginalne Kenko czy zestaw Delta + Raynox (Delta tańsza czy droższa). Co na początek będzie bardziej użyteczne dla mnie i da większe pole manewru w podejściu do makro i ew. później (za jakieś 2,3 lata) z obiektywem makro? Dopisze jeszcze że makro nie będzie priorytetem w foceniu ot tak raz na jakiś czas kilkanaście ~dziesiąt pstryknięć - no chyba że wciągnie i wtedy będę szybciej zbierał na obiektyw :-)