PDA

Zobacz pełną wersję : Jakosc spada po dodaniu na www



spirit
16-11-2010, 22:39
Witam
Na komputerze zdjecie - zyleta, a po dodatniu do serwisu - np. plfoto (probowalem z wiekszymi i mniejszymi rozmiarami) jakosc drastycznie spada! Ostrosci nie ma w ogole, pojawiaja sie pixele. Co moze byc nie tak i co zrobic zeby fotografie nie tracily na jakosci?
Pozdrawiam

Toma
16-11-2010, 23:27
tak to już jest że te serwisy dodatkowo kompresują zdjęcia, ale spróbuj np. nie wyostrzać po zmniejszeniu zdjęcia - może być nieco lepszy efekt

Jacenty Z.
17-11-2010, 00:02
Na komputerze zdjecie - zyleta, a po dodatniu do serwisu - np. plfoto (probowalem z wiekszymi i mniejszymi rozmiarami) jakosc drastycznie spada!

Niestety, miałem dokładnie to samo na flickr. I tak się chyba porobiło po ich ostatniej "modernizacji" działania galerii... W oryginale zdjęcie ostre, zmniejszone i podostrzone - a po wejściu na serwer wstyd komuś pokazać :(

spirit
17-11-2010, 00:07
Zdjec dodatkowo nie wyostrzalem. Chodzilo mi glownie o serwis plfoto, ale zauwazylem, ze nie tylko tam jest taki efekt. Admin z plfoto napisal mi, ze ich system nie znieksztalca plikow i nie wie jaka moze byc przyczyna. Ja tym bardziej :\

Toma
17-11-2010, 11:13
mocno szczegółowe zdjęcie ? może daj po prostu mniejsze w sensie rozdzielczości (niestety...)

kiemlo
17-11-2010, 11:28
Czy przypadkiem nie korzystacie z internetu przez komórkę/modem 3G? W grę może wchodzić kompresja stosowania przez niektórych operatorów.

adar18
17-11-2010, 11:51
Czy przypadkiem nie korzystacie z internetu przez komórkę/modem 3G? W grę może wchodzić kompresja stosowania przez niektórych operatorów.

jestem tego zdania co kolega ale moze tez byc inna przyczyna.
czasem jest tak ze na serwer mozna wrzucic tylko oreslona wage pliku i moze w tym wypadku jest tak samo ze waga pliku jest za duza i serwer nie przyjmuje i sam zmniejsza przez co jest utrata jakosci ja mialem tak w kilku przypadkach

spirit
17-11-2010, 19:11
Tak, korzystam z sieci komorkowej 3G. Myslicie, ze to przez to spada jakosc? Czy mozna to jakos obejsc?

Rafał_Sz
17-11-2010, 19:25
Tak, korzystam z sieci komorkowej 3G. Myslicie, ze to przez to spada jakosc? Czy mozna to jakos obejsc?
No to masz odpowiedź. Przewinął się już kiedyś taki temat. Z tego co pamiętam, to trzeba zmienić ustawienia. Tylko, że zwiększy Ci się transfer.

ThomasVoland
17-11-2010, 20:31
Kompresję może powodować przeglądarka, a nie operator. Wgrywaj zdjęcia dokładnie w takiej rozdzielczości w jakiej są prezentowane w danym portalu (z zachowaniem maksymalnego dopuszczalnego limitu wagi). Dla przykładu na maxmodels jest to maksymalnie 680 px w poziomie i 540 w pionie.

spirit
17-11-2010, 21:49
Kompresję może powodować przeglądarka, a nie operator. Wgrywaj zdjęcia dokładnie w takiej rozdzielczości w jakiej są prezentowane w danym portalu (z zachowaniem maksymalnego dopuszczalnego limitu wagi). Dla przykładu na maxmodels jest to maksymalnie 680 px w poziomie i 540 w pionie.

Czytalem wczesniej, ze na MM wlasnie taka rozdzielczosc jest dopuszczana, zeby nie pogorszyc jakosci. Niestety ale probowalem i nic. Na plfoto tez dawalem mniejsza rozdzielczosc i to tez nie pomagalo. Ciekaw tylko jestem co ma niby to 3G to jakosci zdjec. Transfer to transfer... i tak sciagaja mi MB z mojego limitu i tak, wiec troche nie rozumiem co ustawienia maja do tego. Jesli ktos wie gdzie i jak to zmienic, bede wdzieczny.

adar18
17-11-2010, 21:59
Czytalem wczesniej, ze na MM wlasnie taka rozdzielczosc jest dopuszczana, zeby nie pogorszyc jakosci. Niestety ale probowalem i nic. Na plfoto tez dawalem mniejsza rozdzielczosc i to tez nie pomagalo. Ciekaw tylko jestem co ma niby to 3G to jakosci zdjec. Transfer to transfer... i tak sciagaja mi MB z mojego limitu i tak, wiec troche nie rozumiem co ustawienia maja do tego. Jesli ktos wie gdzie i jak to zmienic, bede wdzieczny.

wpisz w wyszukiwarke nazwe swojego dostawcy i problem albo cos w tym stylu i powinienes miec np.( "nazwa sieci" ustawienia transferu) moze znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie tam

pacyf
17-11-2010, 22:24
Czy przypadkiem nie korzystacie z internetu przez komórkę/modem 3G? W grę może wchodzić kompresja stosowania przez niektórych operatorów.

... może mieć to znaczenie TYLKO w przypadku kiedy używasz do wstawienia zdjęcia przeglądarki w telefonie komórkowym, wtedy przeglądarka internetowa może zniekształcać twoje pliki zdjęciowe.
Jeśli korzystasz z komputera podpiętego do modemu 2G/3G/HSDPA to nie ma to znaczenia.

pozdr
eles

kiemlo
17-11-2010, 22:28
Przykładowo w Orange transmisja HTTP idzie przez bramkę kompresującą źródła i pliki graficzne, nie ma znaczenia, czy korzysta się z przeglądarki w telefonie czy w komputerze przez modem.

ThomasVoland
17-11-2010, 22:39
W orange można to zmienić, ale ja ten temat zrozumiałem tak, że tylko zdjęcia autora wątku są gorszej jakości, a nie wszystkie w internecie.

Jacenty Z.
17-11-2010, 23:49
Przykładowo w Orange transmisja HTTP idzie przez bramkę kompresującą źródła i pliki graficzne, nie ma znaczenia, czy korzysta się z przeglądarki w telefonie czy w komputerze przez modem.

I to może być jakiś trop... Bo u mnie jakoś dziwnie to się wiąże z przejściem na internet "komórkowy". Nieduże zdjęcia u innych użytkowników też często widzę okaleczone nadmierną kompresją, więc albo portal, albo dostawca połączenia.

spirit
19-11-2010, 19:44
Czy ktos moze wie jakie jest rozwiazanie problemu?

kiemlo
19-11-2010, 19:49
A zdradzisz nam w końcu, z jakiej sieci korzystasz, czy mamy się domyślić?

spirit
19-11-2010, 20:52
A zdradzisz nam w końcu, z jakiej sieci korzystasz, czy mamy się domyślić?

Orange

kiemlo
19-11-2010, 20:55
Zadzwoń do operatora i każ udostępnić sobie APN "VPN" (bodajże 5 zetów miesięcznie).

adar18
20-11-2010, 13:11
spirit i co pordziles sobie z problemem?
zrob tak jak mowi kolega kemilo i zadzwon do orange. daj znac co sie dowiedziales

spirit
20-11-2010, 21:51
Zadzwonilem, jest to bezplatne - ponoc wlaczyli... ale jakos roznicy zbytniej nie widze. Dalej po dodaniu nie ma tej jakosci co na kompie

kiemlo
20-11-2010, 21:54
Ale przestawiłeś APN w konfiguracji sieci?

ThomasVoland
20-11-2010, 21:56
Bo musisz zmienić ustawienia apn na kompie, żeby działało. Google pomogą.

spirit
21-11-2010, 10:55
Bo musisz zmienić ustawienia apn na kompie, żeby działało. Google pomogą.

Cos to google nie zawsze pomocne :\ ...wymyslili sobie z tymi ustawieniami :\