PDA

Zobacz pełną wersję : problem z D700



dinosegre
16-11-2010, 22:20
Zauważyłem ostatnio niepokojący objaw.Obraz w wizjerze robi się czasami nieostry tj.i kadr i parametry wyświetlane poniżej.AF działa normalnie i fotka wychodzi ok.Po opuszczeniu aparatu obiektywem w dół obraz staje się z powrotem ok,oczywiście tylko na jakiś czas.Miał ktoś taki problem?Co może być nie tak,i dlaczego serwis skubnie mnie tak boleśnie;)?

Meggido
16-11-2010, 22:29
Hmmm, luźna matówka?...

epirus
11-12-2010, 17:17
Kupiłem wczoraj D7000 po wcześniejszym i wszystko byłoby idealnie gdyby nie fakt że po pstryknięciu ok. 40 zdjęć pojawił się problem.
Otóż na wyświetlaczu pojawił się kod błędu Err po czym aparat przestał zapisywać zdjęcia.
Pierwsze wciśnięcie spustu powoduje złapanie ostrości, i zwolnienie migawki a także pojawienie sie komunikatu Err dopiero drugie wciśnięcie zwalnia migawkę i pojawienie się na wyświetlaczu pomocniczym/w wizjerze informacji, jednak nie zapisują się żadne zdjęcia.
Problem rozwiązuje czasami przejście w tryb LV, w którym aparat działa prawidłowo, jednak nie dzieje się tak zawsze, czasami po prostu nie daje się przejść do LV, wtedy pomaga tylko wyłączenie aparatu i odłożenie go na półkę na jakiś czas.
Po takim odłożeniu lub przejściu do LV a potem na wizjer aparat znów robi 30-50 prawidłowych zdjęć po czym problem się ponawia, niezależnie od programu i ustawień. Wydaje mi się że problem pojawia się częściej przy użyciu trybu cichego wyzwalania migawki, chociaż może to być zbieg okoliczności. Próbowałem z kitowym 18-105 i 18-55 bo takie akurat miałem, próbowałem też różnych kart pamięci, ale nie było różnicy. Czyściłem już styki bagnetu, zresztą obiektyw jest nowy.

Jeśli ktoś ma pomysł co może być nie tak, proszę o pomoc !!!

dinosegre
18-12-2010, 20:14
Problem już rozwiązany ,więc opiszę co było;)
Matówka wyglądała stabilnie,więc zacząłem podejrzewać pryzmat.Na forum polecano Tadeusza Cytulskiego z Bygdoszczy i do niego udałem się po pomoc.
Okazało się,że winna była soczewka ostrząca(ta od zmiany dioptrażu w wizjerze).Problem został rozwiązany szybko i niedrogo.P.Tadeusz okazał się b.miłym i kontaktowym człowiekiem.Polecam.