Zobacz pełną wersję : Fajny kompakt...?
Zastanawiam sie wlasnie nad jakims fajnym kompaktem, ktory zawsze mozna miec zawsze przy sobie. Jak wiadomo Nikon w dziedzinie kompaktow raczej jest sredni, a jak zobaczylem rozmiar p7000, to malo z nie omdlalem ;)
Najwazniejsze jasny, zaczynajacy sie od ekwiwalentu 24-25mm obiuektyw.
To o czym myslalem:
-Panasonic LX-5 chyba najfajniekszy
-Canon S95
-Samsung EX1 - ale raczej nie - jednak za duzy
I ostatnio zobaczylem cos takiego jak Samsung WB2000.
Czy ktos ma jakies lepsze pomysly, bo raczej srednio sie orientuje.
MariuszJ
14-11-2010, 22:23
Długaśny wątek na Canon-Boardzie o LX-ach: http://canon-board.info/showthread.php?t=45869
Sam mam LX5. EX1 być może robi lepsze zdjęcia (gdybam), ale jest dla mnie - jak i dla Ciebie - już ciut za duży.
S90/S95 niestety nie znam, jeżeli chodzi o ich gabaryt natomiast - są bardzo ponętne :) Martwi tylko brak jakiegokolwiek gripa.
Antonioo
14-11-2010, 22:33
jak dla mnie p7000 to maleństwo ;).....ale każdy ma inne potrzeby....
MariuszJ
14-11-2010, 22:39
jak dla mnie p7000 to maleństwo ;).....ale każdy ma inne potrzeby....
Nie każdy chodzi w ogrodniczkach... ;)
Juz mam malenstwo - D300 + N17-55, teraz cos duzego dla odmiany ;P Chodzi o to, zeby mozna bylo to w kieszen kurtki bezproblemowo wsadzic. Wzasadzie to bylem juz przekonany do lx5, ale zobaczylem to cale WB2000 i ciekaw jestem co to jest warte. Jakby co, to canon G11/12 tez odpada ze wzgledu na rozmiar.
MariuszJ
14-11-2010, 23:03
Juz mam malenstwo - D300 + N17-55, teraz cos duzego dla odmiany ;P Chodzi o to, zeby mozna bylo to w kieszen kurtki bezproblemowo wsadzic. Wzasadzie to bylem juz przekonany do lx5, ale zobaczylem to cale WB2000 i ciekaw jestem co to jest warte. Jakby co, to canon G11/12 tez odpada ze wzgledu na rozmiar.
Jakbym siebie słyszał :) LX natomiast nie opuszcza mojej kieszeni, Żona nawet zaczęła pytać po grzyba wydałem równowartość kilkudziesięciu par butów na torbę foto, jak zdjęcia robię czarną małpką :)
zdjeciowiec
15-11-2010, 00:47
Zależy ile masz kasy. Ja kupiłbym Canona z serii G :) Trochę węższy od Twoich wymagań, ale imho warto.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.