PDA

Zobacz pełną wersję : "Białe Koszule" dramat surrealistyczny (10min). [qer]



qer
14-11-2010, 17:27
Witam!

Przedstawiam wam mój najnowszy film nakręcony Nikonem D90.

Opis filmu: Zglobalizowany świat pozbawiony uczuć. Niewolnicy w białych koszulach żyjący w iluzji stworzonej przez ich poprzedników. Nieosiągalne pragnienie kontaktu z drugą osobą. Próby powrotu do pierwotnego rytmu życia. Rutyna, najprostsze schematy egzystencji. Betonowe bariery przyszłości.

Czas: 10min

Zapraszam do chwili refleksji nad własnym życiem :).

http://www.youtube.com/watch?v=K2EhRzV8XjU

Dla osób z szybkim internetem i wydajnym komputerem polecam jakość HD (720p).

Pozdrawiam,
Kacper

cheyenne
14-11-2010, 17:48
z zainteresowaniem obejrzałem całą produkcję
i jestem 3 x na tak :)
skromny sprzęt dzięki dobremu scenariuszowi, świetnemu operatorowi, odpowiedniej obróbce oraz super dobranej kolorystyce, klimatycznej muzyce i dobrej grze aktorskiej pozwolił na uzyskanie oryginalnego filmu z przesłaniem
mi się bardzo podoba, szczególnie timbre głosu i sposób wypowiadania kwestii przez aktora który jako drugi pojawia się na peronie i podchodzi do stolika

marcin255
14-11-2010, 18:28
Bardzo intrygujące i fajnie zrobione.

spongo
14-11-2010, 22:42
Kacper (@qer (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=19391)) po prostu masz talent.

qer
14-11-2010, 22:52
Dzięki za pozytywne opinie :). Jeśli film się podoba to podawajcie go dalej, kopiujcie, wysyłajcie... Niech ludzie oglądają.

Kundzior
15-11-2010, 00:59
Nie wiem co napisać, film daje do myślenia i to bardzo. Jest na moim Fejsie.

Kundzior
15-11-2010, 01:10
Dreszczowiec psychologiczny, dramat, i film o miłości w jednym, ba nawet psychodokument. Jestem pełen podziwu!!!

qer
19-11-2010, 12:30
Dzięki :). Obecnie będę pracował nad standardową fabuła, która będzie bardziej zrozumiała dla wszystkich.
Pozdrawiam!

marcinc
19-11-2010, 13:01
Zawsze tak mam, że jak oglądam lub słucham coś co mi się bardzo podoba to przechodzą mnie dreszcze po plecach.
Oj... tym razem również dreszcze się pojawiły:)

Jak najbardziej godne polecenia co czynię na FB.

Gratuluję pomysłu i wykonania!

qer
20-11-2010, 20:54
Dzięki! Kiedy robiłem niektóre sceny na żywo też miałem dreszcze. Jeśli widzowie podzielają moje odczucia to znaczy, że udało mi się osiągnąć to, do czego dążyłem.

foto-oko
15-01-2011, 03:21
Podobala mi sie plastyka obrazu i kadry. Poza tym juz niestety nic. Nie wiem o co chodzi w tym filmie. Nie wiem o czym mowia aktorzy. To co mowia jest zbedne. Dluzyzna. Lepiej by wyszedl teledysk. Muzyka wydumana kontrastuje z dziecinnymi tekstami. Nie widze surrealizmu ani dramatu. Film jest nieczytelny i bez przeslania. Na wydz. operatorskim - piatka, na rez i scen i akt pala. Widac, ze autor to fotograf.
Jedna potezna pochwala za realizacje aparatem fotograficznym (obraz i dzwiek jest bez zarzutu).

Lajcik
15-01-2011, 23:44
Film dobry ze strony realizacji technicznej. Zastanawia mnie jak sprawiłeś że aparat się nie trzęsie gdy gł. bohater biegnie.

notic
16-01-2011, 01:10
Widac, ze autor to fotograf.

Kubrick i Lynch też byli fotografami.


Zastanawia mnie jak sprawiłeś że aparat się nie trzęsie gdy gł. bohater biegnie.

Steadicam załatwił sprawę.

Co do filmu, to zdecydowanie przerost treści nad formą. Fabuła zbyt skomplikowana, jak na 10 minutowy film. Wydaje mi się, że za dużo chciałeś w niej zawrzeć. Brakuje mi również pracy ze światłem, które mimo wszystko jest bardzo ważne przy filmowych produkcjach. Kadrowo nie jest źle, ale mogłoby być zdecydowanie lepiej, muzyka ciekawie wkomponowana, aktorsko średnio. Jak na pierwsze kroki bardzo pozytywnie, mimo wszystko jest jeszcze wiele do poprawienia :)