PDA

Zobacz pełną wersję : portret o zachodzie słońca



@nia
07-05-2005, 22:23
oto pierwszy z kilku portretów z tej serii - ALFie i jak Ci się podoba?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img73.echo.cx/img73/1728/dsc152010td.jpg)

Gamling
07-05-2005, 22:43
Pozwole sobie napisac pare slow. Moim zdaniem kiepsko :(
Po pierwsze kadr - pusta prawa strona zupelnie nic nie wnosi do tego zdjecia a powoduje za to ze calosc strasznie "wisi" na lewa strone. Mysle ze to zdjecie moze byc przykladem tego o czym pisalem w poscie o kompozycji zrownowazonej (w tym przypadku jej braku). Nie zawsze uciekanie przed centralnym kadrem jest dobrym wyjsciem.
Sylwetka Alfa tez IMO wyglada srednio i jest kiepsko oswietlona. Za to ladnie uklada sie swiatlo na twarzy dziewczyny (zony Alfa?).

maroo
08-05-2005, 00:09
Dobrze gadasz Gamling.

ALF
08-05-2005, 21:11
Gamling, to świetny komentarz...ale nie do tego zdjęcia, ale do potwierdzenia mojej teori o ocenianiu zdjęć...
kadr jest świetny (może dałbym ciut więcej głębi - czyli dołu)
kolorystyka cudowna
a nastój fotki odlotowy...
sęk w tym, że to nie jest klasyczny portret studyjny, ale ale zdjęcie portretowe zakochanej (nie tylko w sobie, ale w pięknie karkonoszy również) pary :P
pomijam już wartość emocjonalną zdjęcia...

@nia, zdjęcie podobało się żoneczce, a ja wciąż na nie patrzę z ogromną przyjemnością...wywołało miłe wspomnienia :P

jak już zrobisz ślubne, to proszę dołącz te do kompletu przed wrzuceniem na serwer :wink:

Gamling
08-05-2005, 21:40
Alfie drogi - kwestia gustu, a o gustach sie nie dyskutuje. A tego zakochania tutaj specjalnie nie widac, o ile w sobie to jeszcze jako tako, ale w Karkonoszach to juz zupelnie wcale.

[ Dodano: Nie Maj 08, 2005 9:40 pm ]
BTW jaki jest Twoj poglad na ocenianie zdjec?

Damianek
08-05-2005, 21:47
Gamling zgadzam sie z Toba w 100% ,ale ja tu widze ze @nia wrzuciła to zdjęcie dla Alfa z czystego sentymentu . Dajmy spokoj z ocena ;)

@nia
08-05-2005, 21:54
dla mnie... jak i dla ALFa to zdjęcie ma wartość sentymentalną.... tylko my wiemy jakie warunki panowały tam na górze i że to zdjęcie nie miało być artystyczne...
całą tą kategorię (Plener Mysłakowice - maj 2005) traktuję bardziej sentymentalnie i albumowo... to po prostu wspomnienia, które tylko niektórzy zrozumieją...
dla mnie kategorą do oceny jest Fotografia, natomiast kategorie z warsztatów i plenerów to tylko wspomnienie chwili... i niech takie pozostanie... a jak trafi się tu coś ładnego to też dobrze....

hesja
08-05-2005, 22:02
chorrroba to nie wiem teraz gdzie wrzucic foty ktore wreszcie obrobilem :roll:
do fotografii czy.. .do warsztatow...

chyba jednak do warsztatow... nawet zdjecia wspomneniowe (bo chyba tylko takie robie)
staram sie robic najlepiej jak potrafie...

a co do portretu to...
mimo trudnych warunkow Alf Jest doobrze oswietlony i chwila zapewne byla na wysokich poziomach estetyczno-emocjonalnych ale...
to wiedza Ci ktorzy TAM byli
a ja Wam zazdroszcze ze nie wlazlem z Wami na te goorki
i tyle :)

ALF
08-05-2005, 23:10
nawet nie wiesz ile straciłeś...

[ Dodano: Nie Maj 08, 2005 11:17 pm ]
Gamling, krótko, bo wpadam do wanny :P
- zdjęcia mają jakby 3 warstwy: techniczną (i tą można oceniać w miarę subiektywnie), estetyczną (poza ocenami) i emocjonalną (nie mieści się w skali)...
- ocenianie zdjęcia jest więc niemożliwe...oceniać jedynie możemy umiejętności fotografa i mozliwości jego sprzętu, a tu kolejna pułapka...ocena nawiązuje do porównań, a jak porównywać sprzęt?...myślę, że raczej jego wykorzystanie...

dla tego najczęściej mówię co mi się podoba w zdjęciu, bo nie mam nawet zbliżonego pojęcia co do warunków w jakich powstało, nie mówiąc o tym co w głowie i sercu fotografującego siedziało... :wink: