Zobacz pełną wersję : Pamięć SD do FullHD
cupcakee
13-11-2010, 10:02
No i stało się...
Kupiłem jedną z tańszych kamer FullHD JVC GZ-HM335. Ma ona co prawda wbudowane 8GB wewnętrznej pamięci ale zastanawiam się na jakąś zewnętrzną.
Dowiedziałem się, że do pełnych rozdzielczości najlepiej kupować karty > class6.
Co więc polecacie? Myślałem o którejś z poniższych propozycji:
http://allegro.pl/karta-transcend-8gb-sdhc-sd-fullhd-class10-i1306888231.html
http://allegro.pl/toshiba-sd-sdhc-8gb-fullhd-slc-class-10-nowa-i1303803592.html
http://allegro.pl/goodram-8gb-karta-sdhc-8-gb-class-10-26-21-mb-s-i1315700101.html
Ja mam TAKIE (http://allegro.pl/sandisk-extreme-hd-video-4gb-20mb-s-class-6-i1299393384.html) karty i jestem zadowolony. Zreszta wydaje mi sie ze czego nie kupisz to i tak bedzie dobrze
cupcakee
14-11-2010, 13:32
znalazlem cos ciekawego http://allegro.pl/nowa-tania-sandisk-extreme-sdhc-hd-video-16-gb-i1320628277.html
i mam nadzieje, ze jest to oryginal :)
Ja bym nie szalal z pojemnosciami. 4GD wystarcza z tego co pamietam na nagranie okolo 60minut materialu w 1920. Przynajmniej w moim Panasie. Im wieksza pjemnosc wezmiesz tym wiecej materialu stracisz w przypadku problemow z karta. Tak samo jak przy zdjeciach. Dlatego ja preferuje mniejsze pojemnosci a wiecej kart
cupcakee
14-11-2010, 18:33
Mam 2 oryginalne akku wiec 8GB powinno wystarczyc na 2,5-3h zapisu w fullhd :)
Ta cena 16GB wydaje sie dosc korzystna, z reszta to nie zdjecia, gdzie wskazana bylaby obawa o defekt karty ;)
Mam 2 oryginalne akku wiec 8GB powinno wystarczyc na 2,5-3h zapisu w fullhd :)
A jaki zwiazek ma ilosc posiadanych akumulatorow z pojemnoscia karty ?
cupcakee
14-11-2010, 18:45
taki jak ilosc paliwa w baku do przejechania zamierzonych kilometrow :)
zdjeciowiec
15-11-2010, 00:44
Ja bym nie szalal z pojemnosciami. 4GD wystarcza z tego co pamietam na nagranie okolo 60minut materialu w 1920. Przynajmniej w moim Panasie. Im wieksza pjemnosc wezmiesz tym wiecej materialu stracisz w przypadku problemow z karta. Tak samo jak przy zdjeciach. Dlatego ja preferuje mniejsze pojemnosci a wiecej kart
Zgadzam się. Lepiej kupić 2x4GB (na przykład) niż 1x8GB. Zapłacisz trochę więcej, ale w razie awarii którejkolwiek masz przynajmniej część materiału.
Druga sprawa, to że mniejsze karty są przeważnie szybsze :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.