PDA

Zobacz pełną wersję : Resetowanie chipa



MARJAN
12-11-2010, 22:17
Czy ma ktoś pomysł na zresetowanie chipa od pojemnika na zużyty tusz w Epsonie Pro 4880 ? Zakup resetera raczej nie wchodzi w grę.

veldon
13-11-2010, 03:01
Nie, nie wchodzi. Chyba nie istnieje cos takiego. Bo gdzie niby chciałbyś wsadzić taki reseter? To się robi programowo. Instalujesz program pod tytułem SSC, a później dokupujesz do niego klucz. Nie wiem jak dla 4880, ale do mojej R2880 kosztuje 20$. I nie ma sposobu, żeby to obejść. Po wykorzystaniu klucza licznik pampersa jest jak ręką odjął, czyścisz głowicę od nowa. Ale po pierwsze, wyprowadź węże na zewnątrz, bo masz zawalony pampers na maksa i jak zresetujesz licznik, to Ci się tusz do drukarki będzie lał, po drugie, klucz jest jednorazowy, i licznik w drukarce cały czas bije, mimo, że tusz do pampersa nie leci. Po odpowiedniej ilości czyszczenia głowicy drukarka znowu zawoła, że jest nieczynna:) Wtedy jest to kolejny wydatek. Link do stronki: http://www.2manuals.com/

MARJAN
13-11-2010, 10:39
>> Nie, nie wchodzi. Chyba nie istnieje cos takiego. Bo gdzie niby chciałbyś wsadzić taki reseter? <<

Jest taki ręczny reseter, przykłada się go do styków chipa i to wszystko. Problem trochę w tym że na dniach wyjeżdżam a chciałem jeszcze coś podrukować. Dodatkowo kosztuje z przesyłką niewiele drożej jak nowy pojemnik. Myślałem że da się to załatwić jakimś programem, bez dodatkowych kosztów.

MARJAN
16-11-2010, 17:33
Eureka! Znalazłem na to ciekawy i bardzo prosty sposób. Chip z zużytego pojemnika po tuszu zamieniłem z tym z pojemnika na zużyty tusz. Efektem jest nowe 100% pojemności pojemnika. Prostszego sposobu chyba nie ma:)

veldon
16-11-2010, 19:33
Hmm, to masz fajnie, że masz pojemnik na zużyty tusz. Ja musiałem sobie sam zrobić, żeby mi pampersa nie moczyło wewnątrz drukarki:)

veldon
16-11-2010, 19:34
Jednak zaawansowany sprzęt to jest to:) A jak się nie posiada, to trzeba samemu "makgajweryzować":)