PDA

Zobacz pełną wersję : Astro, co i jak?



Damiankck
11-11-2010, 23:49
witam serdecznie, postanowilem zrobic zdjecia gwiazdom, prawde mowiac jestem w tym temacie zielony i chciałbym sie dowiedziec w jaki sposob mozna szkolic sie w te strone
Uzywałem puszki d60 wybrałem obiektyw N35.18 nie wiem czy nie za ciasno, a moze za krótko, tutaj pierwsze moje pytanie, czym robic tego typu zdjecia? czy długim tele czy szerokim katem?
oczywiscie aparat ustawilem na statywie i zostal ustawiony w tryb bulb, naswietlalem okolo 15 min przy wartosci ISO 200. efekt koncowy jest taki, zdjecie prosto z puszki.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img837.imageshack.us/i/dsc6841.jpg/)

bardzo prosze o wskazówki i rady co robic aby uzyskac jak najlepszy efekt,
jaki sprzet jest do tego potrzebny i jak go uzytkowac
nie chodzi mi tutaj o podanie dokladnych wartości ale np czy uzywac mniejszego iso czy tez wiekszego, czy przymykac czy tez robic na pelnej dziurze

z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam
Damian

Umbra
12-11-2010, 00:29
Może jakiś fisheye dałby fajny efekt.

Damiankck
12-11-2010, 00:37
no ja nie wiem :) dlatego pytam

Nemeth
12-11-2010, 01:10
Zrób kilka-naście ekspozycji po 2-3 min. Do tego nie zapomnij zrobić "ciemnej klatki" - połącz wszystko w programie - startrails.
A jeśli chcesz zrobić Drogę Mleczną to trzeba jechać w miejscówkę bez zanieczyszczeń świetlnych (z dala od miasta) - wysokie ISO i max 30 s + ciemna klatka.

Damiankck
12-11-2010, 13:26
ok dziekuje bardzo.

Damiankck
12-11-2010, 13:53
Zrób kilka-naście ekspozycji po 2-3 min. Do tego nie zapomnij zrobić "ciemnej klatki" - połącz wszystko w programie - startrails.
A jeśli chcesz zrobić Drogę Mleczną to trzeba jechać w miejscówkę bez zanieczyszczeń świetlnych (z dala od miasta) - wysokie ISO i max 30 s + ciemna klatka.
moglbys wyslac jakis lionk do pobrania tego programu, z gory dzieki :)

Damiankck
12-11-2010, 14:24
a i czy 35mm jest odpowiednim szklem do takiej fotografii?

dzej
13-11-2010, 23:14
To zalezy jaki fragment nieba chcesz miec na zdjeciu. Ale mozna takim, mozna szerszym, a mozna wezszym.

noraczej
14-11-2010, 00:01
Co to 'ciemna klatka'? :P

kh29228
14-11-2010, 00:32
Co to 'ciemna klatka'? :P

zdjęcie z założonym dekielkiem, żeby przy składaniu lepiej usunąć szum