PDA

Zobacz pełną wersję : Lekki OT ale z dobrego serca :)



admin
19-08-2004, 22:42
Wczoraj nabylem droga kupna nagrywarke DVD firmy Lite-On. Model 832S posiada mozliwosci zapisu na wszystkich dostepnych nosnikach i na dodatek obsluguje Dual Layer (wiem, na razie 40 zlociszy za nosnik). Wszystkim ktorzy maja tak przepastne archiwum zdjec jak ja, polecam ten zakup. Koszt 375 zlotych brutto a radoche mam wielka bo na kilku plytach zmieszcze na prawde duzy zasob zdjec.

Polecam i sorka za OT.

ddMON
19-08-2004, 22:44
No i jak płyta padnie, to i strata zdjęć też niezła!
Proponuję jak w filmie od razu robić duble :D
POzdro!

Gamling
19-08-2004, 22:45
A jak z trwaloscia nagranych plyt? Wytrzyma toto kilka lat?

admin
19-08-2004, 22:48
Wedlug producenta plyt, wytrzyma. Ja na wszelki wypadek zawsze dwie kopie robie (jak radzi ddMON) :)

Gamling
19-08-2004, 23:11
No jest to jakis pomysl. Gdzies w koncu trzeba te zdjecia zgrywac a na streamer mnie nie stac.

admin
19-08-2004, 23:13
Dokladnie z tego zalozenia wyszedlem. Jak stanieja plyty DL zmiesci sie na nich 9GB zdjec. To pojemnosc nie do pogardzenia :)

Gamling
19-08-2004, 23:24
Tak przy okazji zapisujesz archiwum w NEFach czy TIFFach? Bo z jednej strony nefy zajmuja mniej miejsca a z drugiej tiffa mozesz podejrzec na jakimkolwiek praktycznie oprogramowaniu a nefa juz niestety nie.

admin
19-08-2004, 23:26
Mam zasade ze wrzucam to co mam na karcie w oryginalnym formacie. Wczesniej nawet nie pomyslalem o konwersji tiff, ale to niezly pomysl. Na wszelki wypadek nagram sobie Nikon Capture aby za 20 lat nie szukac go po necie ;)

maroo
21-08-2004, 22:06
Na wszelki wypadek nagram sobie Nikon Capture aby za 20 lat nie szukac go po necie ;)
To nagraj sobe też instalkę aktualnego Windowsa, bo na czym za 20 lat odpalisz NC?
Weź też pod uwagę to, że za 20 lat możesz nie mieć napędu, w którym odtworzysz nagraną dzisiaj płytę...

ddMON
21-08-2004, 22:12
Ja na wszelki wypadek zawsze dwie kopie robie (jak radzi ddMON) :)
Ale ja przecież radziłem robić jedną kopię :shock:
Pomysł z dwoma kopiami, to jeszcze lepsze zabezpieczenie :D Tylko miejsca w domu coraz mniej.
Z drugiej strony wiadomo, że strata zdjęć boli bardzo i nic nie jest w stanie już pomóc :cry:
POzdro! :wink:

Saint
21-08-2004, 22:15
ja doswiadczylem bolesnie dosc utrate zdjec... btw moze jak sie spotakmy kiedys w kupie to zakopiemy jakas kapsuledla potomnych z plyta cd na ktorej nagramy jakies zdjecia.

maroo
21-08-2004, 22:24
btw moze jak sie spotakmy kiedys w kupie to zakopiemy jakas kapsuledla potomnych z plyta cd na ktorej nagramy jakies zdjecia.
Pomysł całkiem fajny.

ddMON
21-08-2004, 22:30
moze jak sie spotakmy kiedys w kupie... :shock:
Ja tam bym wolał jakieś przyjemniejsze miejsce :shock:
POzdro! :D

maroo
21-08-2004, 22:34
W kupie jest fajnie. :D
Kupy nikt nie ruszy. :lol:

Saint
21-08-2004, 22:39
panowie to byla metafora

c2h5oh
23-08-2004, 11:03
Z racji ze komputerowa wiedza znacznie przerasta fotograficzna wtrace sie kapichne.
Mam nagrywareczke dvd (tez lite-on) od paru miesiecy i zalecam bardzo duza ostroznosc i rozsadny wybor nosnika.
Od pewnego czasu pojawiaja sie co i rusz plylki bardzo tanie (najtansze kupowalem za 1.9zl w slimie) producentow absolutnie nieznanych. Ich awaryjnosc jest bardzo wysoka (i jest to tak zwana podstepna awaryjnosc - plytka przechodzi weryfikacje bez problemu, dziala 2-3 tygodnie a potem d^%$), radze wiec inwestowac w plytki uznanych producentow - sprawdzcie sobie testy na www.cdrinfo.pl czy czyms w tym rodzaju - beda kosztowac ~5-8zl, ale nie stracicie zadnych waznych rzeczy (przerwa na plucie sobie w brode).
Naprawde uwazajcie - 4/9gb na plytke to ogromna wygoda, ale i ogromna strata jesli cos sie spierniczy.

edos
23-08-2004, 11:18
admin . Ja już używam płyt do archiwizacji zdjęć i filmów z kamery od kilku lat. I bardzo prostym sposobem jest raz na pół roku włożenie nośnika do odtwarzacza ja odtwarza prawidłowo to nie powodu do niepokoju, gdyż z praktyki wiem, że CD nie psuje się nagle ale ten proces trwa dosyć długo i w czasie kiedy zauważysz że spada czas odczytu płyty to w tedy wystarczy ją przegać na nowego CD

Tomx
23-08-2004, 22:38
radze wiec inwestowac w plytki uznanych producentow


święta racja

miejsce
1. TDK
2. EMTEC
3. Verbatim

Pozdrawiam
Tomek

admin
23-08-2004, 22:50
Dzieki za rady Panowie. Oczywiscie zdaje sobie sprawe ze taki nosnik musi byc pewny. Czytam dosyc regularnie cdrinfo i wyciagam wnioski. Uzywam jedynie nosnikow uznanych, szczegolnie ze moja nagrywarka jest dosyc himeryczna pod tym wzgledem :)

Z cala pewnoscia powinna pomoc archiwizacja wtorna (kontrola i przegranie nosnika). Nie szczedze pieniedzy na plyty, wiem ze to pozorna oszczednosc...