Zobacz pełną wersję : czy potrzebna jest zmiana rozdzielczości zdjęcia do fotoalbumu?
neverhood
09-11-2010, 11:12
witam mam taki problemik
chcę wydrukować fotoalbum, ale mam resolution 240 pixel per inch
w serwisie podają ze ma być 300 dpi
czy to oznacza dla mnie dużą utratę jakości?
czy zmieniać rozdzielczość zdjęć?
plusfoto
09-11-2010, 11:22
Rozumiem że mówimy o typowym fotoalbumie nie o fotoksiążce więc powiem tak - ty możesz zauważyć klient niekoniecznie. Najbardziej może to być widoczne w "kiepskich" partiach obrazu.
neverhood
09-11-2010, 12:15
Rozumiem że mówimy o typowym fotoalbumie nie o fotoksiążce
hmm zadales mi latwe i trudne pytanie
to pokaze co chce zrobic
http://www.najlepszefoto.pl/pro-fotoalbum.html
Jeśli wysyłasz zdjęcia o maksymalnym rozmiarze to sobie przeskalują tak jak chcą.
DPI, PPI itp to taki przelicznik z pikseli na cm (dokładnie to na cale). Jeśli ustaliłeś rozmiar w cm czy też w calach to zdjęcia będziesz miał odrobinę za małe, jeśli ustalałeś rozmiar w pikselach to raczej nie ma to znaczenia. Zapewne i tak wydrukują w 300 dpi
plusfoto
09-11-2010, 12:27
No - mówimy o fotoalbumie.
neverhood
09-11-2010, 13:56
Jeśli wysyłasz zdjęcia o maksymalnym rozmiarze to sobie przeskalują tak jak chcą.
DPI, PPI itp to taki przelicznik z pikseli na cm (dokładnie to na cale). Jeśli ustaliłeś rozmiar w cm czy też w calach to zdjęcia będziesz miał odrobinę za małe, jeśli ustalałeś rozmiar w pikselach to raczej nie ma to znaczenia. Zapewne i tak wydrukują w 300 dpi
a jakis hurtowy sposob na przeskalowanie w ps, bo nie znam, bardzo prosze i dziekuje z gory
W "image size" odznacz resize image. Zwróć uwagę że "wyłączyła" się opcja zmiany rozmiaru zdjęcia (pikselowo). Następnie zmień sobie wartość dpi na 300 i kliknij OK
POtem wejdź jeszcze raz na Image size, ale tym razem zaznacz resize image. Teraz możesz zmniejszyć zdjęcie do dowolnego rozmiaru (w cm albo w px) Ważne żeby nie robić tego w jednym kroku. Z resztą możesz zobaczyć co się stanie jak zmienisz DPI przy włączonym i wyłączonym resize image. Jeśli zdjęcia będziesz zmniejszał tylko za pomocą pixeli to możesz sprawę z dpi olać. Żeby to zautomatyzować musisz nagrać akcję. Czyli a zakładce akcje wciskasz przycisk nagrywania i postępujesz tak jak napisałem na początku. Po zapisaniu akcji wchodzisz w File > automate >Bath. Tam ustawiasz sobie swoją akcję i zdjęcia do przerobienia. Jest też parę innych opcji które musisz sobie popróbować.
Mam nadzieję że chociaż trochę pomogłem.
neverhood
09-11-2010, 14:46
ok, dziekuje bardzo za pomoc
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.