PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon Coolpix 8700



Koala
07-05-2005, 16:58
Witam wszystkich Nikoniarzy!

Chcę zwrócic się do Was z prośbą o poradę. W najblizszym czasie mam zamiar sprawić sobie aparat cyfrowy - z konieczności nie będzie to raczej lustrzanka (a może???). Chcę jednak, żeby był to jakis zaawansowany kompakt / hybryda. Moje myśli kierują sie w stronę Coolpixa 8700. Podoba mi się wizualnie, dobrze leży w dłoni parametry też mnie urządzają. Przeczytałem recenzje tego aparatu na recenzje.net.pl no i mam troche mieszane odczucia. Dużo tam piszą użytkownicy o szumach, fatalnej instrukcji, kłopotliwej/trudnej obsłudze. Jako główny mankament wymieniają akumulator - że starcza na krótko a zamiennik drogi.
Zależy mi na aparacie, który będzie robił czyste, ostre zdjęcia w manualu. Ideałem byłoby gdyby po wyjęciu z aparatu nie wymagały żadnej ingerencji PS. Czy jest to mozliwe? A może za dużo wymagam od tzw. Pseudolustrzanki??
Do tej pory robiłem zdjecia kompaktem konkurencyjnej firmy ale go sprzedałem, bo no właśnie słabo ostrzył w AF, a fotki wymagały sporo pracy w PS. W dodatku Af lubił sie gubic i to nie tylko w słabych warunkach. Szybkośc najbardziej odpowiada mi w analogowych lustrzankach - więc macie szanowni forumowicze pojęcie o skali potrzeb:)))
Zatem czy dla takiego kogos jak ja Coolpix 8700 to dobry/optymalny wybór czy raczej zupełnie co innego - jesli coś innego ze stajni Nikona, to co???

seamoon
07-05-2005, 17:16
Miałem zamiar kupic swojego czasu ten aparat ,ale po zabawie egzemplażem mojego kolegi...odpuscilem sobie...AF sie gubi ...to jest fakt...obsługa jest niezbyt intuicujna... i przełaczanie odpowiednich dodatków trwa dosc długo...za długo. Mialem wtedy canona g5 i dla mnie menu n 8700 bylo tragiczne...jedynie obiektyw był dosc dobry...ogólnie zdjecia robił ok ,ale to chyba normalne za te pieniadze...

Koala
07-05-2005, 17:19
Jak w temacie - co innego ze stajni Nikona czemu mam się przyjrzeć dokładniej???

mariusz
07-05-2005, 17:24
od D70 wzwyż :D

irekka
07-05-2005, 19:47
Jeteś przed zakupem to pozwolę sobie na kilka uwag. Miałem poprzedni model - 8700 poprawili kilka rzeczy i dodali wieksza matrycę. Jeżli chcesz kupic aparat, który robi zdjęcia bez koniecznych poprawek w programie graficznym to ... poczekaj moze kiedyś wyprodukują taki. Zdjęcia z cyfry trzeba poprawiac i paradoksalnie mniej poprawek robiłem w przypadku 5700 niz przy d70. Kompakty nikona nie są liderami jezlei chodzi o parametry. Koszmarnie mulaste, zapis trwa wieki. Przy 8700 patrzenie w telewizorek zamiast wizjera jest dziwne, ale można się przyzwyczaic. Problemem jest opóźnienie - obiekt już uciekła na telewizorku jeszcze jest. Ale 8700 nie ma tylko wad - ma wspaniałe makro za darmochę, niezły obiektyw (przy tym zakresie zooma oczywiste sa zniekształcenia) mały zgrabny. Bateria faktycznie nie trzyma długo - ale przeciez matryca i wyświetlacz pracują cały czas. Zoom sterowany przyciskami to wada - ale pozwala na sterowanie aparatem jedną reką - np wisząc na drugiej nad przepaścią (-: Jeżlei musisz kupic kompakt to raczej innej firmy, 8700 nie jest zły ale wiele osób poleci Ci np panasonica lub olka. AF wolny i z tego co wiem dodali w końcu asystenta af bo bez tego ostrzenie to tragedia. Ręcznego ostrzenia probowałem 1 (słownie jeden) raz - też klawiszami. Jeżeli będziesz stawiał przed aparatem coraz wieksze wymagania to droga jest jedna - lustrzanka.

Valdek_Tychy
07-05-2005, 20:04
Nie jest zły,zależy za jaką cenę bo czasami niewiele drożej można już złapać body D70 a jeszcze jak się ma kogoś w USA :D to można w całkiem przyzwoitej cenie D70 kita dostać.Faktycznie w 8700 słabą stroną jest akumulator a napewno w porównaniu z EN-EL3 z D70-tki jest słabiutki tak,że zalecane jest od razu kupienie zapasu (allegro-nieoryginalny 1000mA ok.30 zł)Zdjęcia robi bdb.-jak to Nikon ale czy jakikolwiek aparat robi zdjęcia takie,że nigdy nie poprawisz ich w np.PS?? sprawa dyskusyjna - jak ktoś się uprze to nie będzie nigdy korzystał z jakiegokolwiek programu graficznego.Generalnie aparat jest b.dobry w swojej klasie a w porównaniu z konkurentami??? każdy z nich ma coś lepszego i coś gorszego od konkurencji.Myślę,że i ja i reszta forumowiczów będziemy jednak obstawać przy Nikonach

irekka
07-05-2005, 20:13
Wątek kompaktów był wielokrotnie poruszany - i forumowicze wcale nie obstają przy kompaltach nikona. Ja jestem w tej sytuacji, że miałem taki aparat i dlatego mimo calej mojej sympatii do niego sprzedałem go po roku używania. Problemem dla 8700 będzie temat filtrów i współpracy z lampami błyskowymi.

gregoire7
09-05-2005, 18:02
Używam tego sprzętu od poprzednich wakacji, muszę powiedzieć że można nim robić fantastyczne zdjęcia, fakt, aparat czasami tego nie ułatwia, autofokus jest dobry, raczej pewny choć w odniesieniu do lustrzanek wolny, ale trzeba wziąść pod uwagę zakres ogniskowych w jakich pracuje obiektyw !, można go 'przyspieszyć' fotografując krajobrazy lub makro i ustawiając węższy zakres/stałą ostrość, szum-sprawa poważna, do użytku nadają się właściwie jedynie czułości 50 i 100, powyżej szum jest wyrazisty i nieprzyjemny dla oka, bateria- mała ale nie tragicznie mała pojemność, ale jak ktoś po każdym zrobieniu zdjęcia zachwyca się nad nim przez 5 minut oglądając je...., zewnętrzna lampa błyskowa, korzystam/sb-80dx/, efekty są rewelacyjne, współpraca z aparatem - żadna, działa jedynie w trybie AUTO(wykorzystując własny pomiar światła), albo na MANUAL'u, nie działa wspomaganie autofokusa w SB80/a jest do 10m!!/, reflektor/redukcja czerwonych oczu/, zoom !!!, a mimo tego lubię robić zdjęcia tym sprzętem, obsługa bardzo intuicyjna, wiele ważnych funkcji dostępnych pod przyciskami w odpowiednich miejscach, coś cholernie wygodnego, czego żadna lustrzanka nie ma !! :), obrotowy,odchylany wyświetlacz :), jak się poluje na robaczki i pszczółki to się to docenia :), mimo to myślę o zmianie na....lustrzankę
W związku z tym jeśli ktoś byłby zainteresowany.....Nikon 8700+fajna torba+CF 1GB Sandisk+2baterie oryginalne +2baterie VARTA + osłona HN-CP11 + filtry 77mm do tej osłony - Hoya/UV/ + Hoya/polar/ , wszystko w zadbanym stanie, czeka na nowego właściciela