PDA

Zobacz pełną wersję : SB-900 nie działa bezprzewodowo



MarcinKonrad
06-11-2010, 04:13
SB w trybie CLS nie chce działać. Ustawiona w tryb remote, gr A kanał 1, to samo w puszce - ustawiony sterownik błysku czy na TTL czy -- w obydwu przypadkach kończy się tak samo: lampka wbudowana daje sygnał ale SB-900 mruga trzykrotnie przednimi diodami i wyje prze kilka sekund jak karetka pogotowia. Czy to usterka lampy?

Ostatnio używałem jej miesiąc temu i wszystko było OK. Podpięta na stopce działa prawidłowo. Wymieniałem baterie, resetowałem jej ustawienia - wszystko bezskutecznie.

Próbowałem na dwóch różnych puszkach z CLS - cały czas tak samo.

Pomocy, pls!

Polsar74
06-11-2010, 07:11
Wymieniałem baterie, resetowałem jej ustawienia - wszystko bezskutecznie.

Próbowałem na dwóch różnych puszkach z CLS - cały czas tak samo.

Pomocy, pls!


no to nie wygląda to za różowo :-(
Może skontaktuj się w tygodniu z serwisem i podpytaj. No i daj znać co i jak na forum jak już będzie wszystko ok.

AdamoN
06-11-2010, 07:20
Mam podobnie z tą tylko różnicą że to wina wbudowanej lampy w puszce a nie sabiny
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=162875

MarcinKonrad
06-11-2010, 13:54
Tego zachowania SB-900 nie opisują w instrukcji. Takiego sygnały jak karetka pogotowia.
Natomiast pożyczyłem od kolegi jego SB-900 i działa z moimi puszkami bez problemu.

I teraz najciekawsze - ustawiłem moją SB na remote, a kolegi przypiętą do korpusu na master. Zadziałało!
Po kilku shotach w takiej konfiguracji zdjąłem SB kolegi i wyzwoliłem moją SB za pomocą lampy wbudowanej!

Po prostu się ... "zawiesiła" ???? I odpalenie przez siostrzyczkę pomogło?

Sapphiron
06-11-2010, 19:27
Może potrzebowała większego kopa niż z wbudowanej? :D

001bogdan
09-11-2010, 09:05
Witam.
A może wystarczy ustawić sabinkę tak aby "oko" fotoceli było skierowane w kierunku aparatu.
Pozdrawiam

campermtb
13-11-2010, 23:30
A może spróbuj na trybie manualnym? Ja tak miałem z radiowym wyzwalaczem.

Marcin Borkowski
13-11-2010, 23:52
A może spróbuj na trybie manualnym? Ja tak miałem z radiowym wyzwalaczem.

kolega mówi o cls a nie o radiowym wyzwalaczu..

Art Erie
13-11-2010, 23:53
Miałem podobne sytuacje z SB 800 podczas testowania protokołu CLS. Gdy lampa dostawała tylko część sekwencji zachowywała się podobnie do Twojej.
Prawdopodobnie procesor w lampie odczytywał początek sekwencji CLS, a następnie czekał na ciąg dalszy; a gdy ten zawierał błędy "zapętlał się" (przynajmniej tak to sobie tłumaczę).
W przypadku 800-ki wystarczyło przytrzymać dłuższy czas OFF, kilka razy byłem zmuszony do wyjęcia baterii, ale zawsze wszystko wracało do normy.
Sądzę, że i w Twoim przypadku powodem były błędy w komunikacji.

campermtb
16-11-2010, 20:46
kolega mówi o cls a nie o radiowym wyzwalaczu..

A sorry umsknęło mi:)