PDA

Zobacz pełną wersję : Pasek 'reporterski' do aparatu



Slon
05-11-2010, 19:19
Znajdą się użytkownicy czegoś takiego?
http://allegro.pl/pasek-reporterski-reporter-dual-i1298180154.html

Zastanawiam się, czy warte to takich pieniędzy...
A i musi być na dwie puszki

The Structorr
05-11-2010, 19:49
Ja ma taki na jedną puszkę i jest bardzo wygodny. Dużo lepsze rozwiązanie niż pasek tradycyjny.
Ten z linka który podałeś nie ma żadnego łączenia z przodu i wydaje mi się że będzie się ciągle zsuwał. Poszukaj czegoś takiego (http://cgi.ebay.co.uk/2nd-Edition-DOUBLE-Camera-Quick-strap-Canon-Nikon-Sony-/250717368543?pt=UK_Photography_DigitalCamAccess_RL&hash=item3a5feb70df). Jakość wykonania bardzo dobra i można go rozłączyć i używać z jedną puszką w razie potrzeby.

edit:
nawet darmową wysyłkę do PL mają

edit 2:
mają też starszą wersję (http://cgi.ebay.co.uk/DOUBLE-Camera-Quick-Draw-strap-Canon-Nikon-Sony-/250717368520?pt=UK_Photography_DigitalCamAccess_RL&hash=item3a5feb70c8) trochę taniej

Marcin Borkowski
05-11-2010, 21:32
http://allegro.pl/rewolucyjny-pasek-do-aparatu-quick-strap-i1296926983.html

taniej :)

Slon
05-11-2010, 21:38
Ten z linka który podałeś nie ma żadnego łączenia z przodu i wydaje mi się że będzie się ciągle zsuwał. Poszukaj czegoś takiego (http://cgi.ebay.co.uk/2nd-Edition-DOUBLE-Camera-Quick-strap-Canon-Nikon-Sony-/250717368543?pt=UK_Photography_DigitalCamAccess_RL&hash=item3a5feb70df). Jakość wykonania bardzo dobra i można go rozłączyć i używać z jedną puszką w razie potrzeby.

edit:
nawet darmową wysyłkę do PL mają

edit 2:
mają też starszą wersję (http://cgi.ebay.co.uk/DOUBLE-Camera-Quick-Draw-strap-Canon-Nikon-Sony-/250717368520?pt=UK_Photography_DigitalCamAccess_RL&hash=item3a5feb70c8) trochę taniej

takie cos nie przejdzie ;) to ma byc dyskretne i nie rzucac sie w oczy :D



http://allegro.pl/rewolucyjny-pasek-do-aparatu-quick-strap-i1296926983.html

taniej :)

przelecialem archiwum i niezbyt pochlebnie sie o tym pasku ludzie wypowiadaja. Nawet na oko strach powiesic na nim d700 + 80-200 :(

The Structorr
06-11-2010, 09:25
A i musi być na dwie puszki

Nawet na oko strach powiesic na nim d700 + 80-200

to ma byc dyskretne i nie rzucac sie w oczy
Noooo, tak to się chyba nie da :mrgreen:

ramzey
06-11-2010, 14:36
Szpagatem przewiązać.
Black rapid jest o wiele droższe ale ma lepszy zaczep.
Mam tą podróbkę która pokazał The Structor. Funkcjonalnie tak samo jak black rapid dual strap tylko ta szybko złączka wygląda mniej pewnie. Dla bezpieczeństwa dostała dodatkowe zabezpieczenie. D3/700 z 70-200 można spokojnie powiesić. Oryginalny paseczek na zatrzaski do 200-400 wydaje się bardziej badziewny a działa.
Ja założyłem do tego pętelkę optecha zaczepiona o płytke szybkiego mocowania kirka i działa.
Jedyny mankament tego jak i wszystkich slingów to to że trzeba uważać przy kucaniu jeśli pasek jest za długi aparat albo obiektyw może bangnac o glebę.

Slon przyjrzyj się śrubce w tym co zaklinowałeś, ja za nic w świecie nie powiesił bym na tym aparatu. Blak rapid miało z tym spore problemy i skończyło się na jednolitej śrubce z zaczepem
http://www.blackrapid.com/product/hardware/fastenr3/ a to juz trzecia wersja.

The Structorr
06-11-2010, 17:14
Też miałem napisać o tym zaczepie i śrubce małe ostrzeżenie.
Podczas noszenia, podnoszenia i opuszczania aparatu lubi się on trochę obracać w różne strony. Teraz przyjrzyj się dokładnie konstrukcji na zdjęciu

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img04.allegroimg.pl/photos/oryginal/12/98/18/01/1298180154_5)
Jedynym elementem który się tu obraca to właśnie śrubka mocująca. Myślę że 200m spacerku wystarczy żeby się poluzowała, zgadnij co się może wydarzyć później!

Slon
06-11-2010, 17:45
Też miałem napisać o tym zaczepie i śrubce małe ostrzeżenie.
Podczas noszenia, podnoszenia i opuszczania aparatu lubi się on trochę obracać w różne strony. Teraz przyjrzyj się dokładnie konstrukcji na zdjęciu

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img04.allegroimg.pl/photos/oryginal/12/98/18/01/1298180154_5)
Jedynym elementem który się tu obraca to właśnie śrubka mocująca. Myślę że 200m spacerku wystarczy żeby się poluzowała, zgadnij co się może wydarzyć później!

nie wie, czy karabinczyk obraca sie na tym (nie wiem jak to nazwac) slizgaczu.
okazalo sie, ze znajomy ma taki pasek, wybiore sie i pomacam na dniach

Toma
06-11-2010, 17:58
potwierdzam - obraca się na trzpieniu obrotowym, który od strony paska jest szerszy i ma założoną podkładkę, więc nic się nie wysunie... jak coś to urwie :), można asekuracyjnie przymocować dodatkowy pasek od producenta (przy zaczepie mocowania standardowego paska na body)

brak połączenia pasków z przodu nie ma żadnego znaczenia, nic się nie zsuwa

pasek bardzo wygodny, już nie narzekam na kark, pod marynarką dyskrecja, no i samochodem da się jeździć z podpiętym D700+24-70+sb-900 :)

mały szczegół - coprawda karabińczyk można odpinać, ale ja jakoś wolę odkręcić śrubę z body - jakoś tak wygodniej

czizas, ale wyszła reklama :P

NBA
07-11-2010, 00:00
Badziewnie to wygląda...

Slon
07-11-2010, 01:26
Badziewnie to wygląda...

co?

kZC_
07-11-2010, 20:42
Badziewnie to wygląda...
true :D

kamilkamien
07-11-2010, 23:36
O ile pomysł jest rewolucyjny i stanowi ciekawą alternatywę o tyle bał bym się zaufać tej małej śrubeczce...

Grand.
07-11-2010, 23:46
Ja uzywam dokładnie takiego samego paska z aukcji ebay i jestem bardzo zadowolony. Po jednej stronie wisi D90+Grip+70-200/2.8 i po dłuższym czasie i obserwacji "na sycho" jak to sie zachowuje nabrałem juz zaufania i wieszam go śmiało, no oczywiscie opuszczam a nie spuszczam żeby zatrzynał i mię na biodrze i wyrżnął we mnie szkłem :D Po drugiej stronie wisi też D90 z gripem tyle że ze szkiełkiem o rozmiarach standardowych i lampką. Ogólnie polecam.

neomarcel
14-11-2010, 22:18
Polecam tylko jeden pasek
1) Jakość wykonania: PERFEKT
2) Użytkowanie: brakuje tylko kontroli trakcji, a poważnie D300S + SB900 i nie czujesz obciążenia na kark
3) NPS

WARTO GO ZDOBYĆ


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh3.ggpht.com/_DNO0_IVZbVQ/TOBHF8nTZNI/AAAAAAAAEvQ/T49AIAoMjoM/s800/nps%20nikon%20proffesional%20services%20strap%20ne omarcel.jpg)

ramzey
14-11-2010, 22:50
Polecam tylko jeden pasek
1) Jakość wykonania: PERFEKT
2) Użytkowanie: brakuje tylko kontroli trakcji, a poważnie D300S + SB900 i nie czujesz obciążenia na kark
3) NPS

WARTO GO ZDOBYĆ


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh3.ggpht.com/_DNO0_IVZbVQ/TOBHF8nTZNI/AAAAAAAAEvQ/T49AIAoMjoM/s800/nps%20nikon%20proffesional%20services%20strap%20ne omarcel.jpg)

Zadałeś sobie trud przeczytania choćby początkowego posta? Powieś na tym 2 aparaty i nie wybij sobie zębów.
btw. Teraz NPS bierze za D300? Obniżyli wymagania?

emet_b
15-11-2010, 10:53
neomarcel-żadnych pasków z napisami sugerującymi posiadanie drogiego sprzętu.

Rascal
15-11-2010, 13:48
BlackRapid RS-7.

http://www.youtube.com/watch?v=hWJKrqP40Nw&feature=fvw

Zgadzam sie, im mniej napisow NIKON, NPS, PROFESSIONAL itp. tym lelpiej :)

stig
15-11-2010, 14:32
BlackRapid RS-7.

http://www.youtube.com/watch?v=hWJKrqP40Nw&feature=fvw:)Ekscytacja kolesia, sprawia wrazenie jakby na wojne sie wybieral albo conajmniej do pojedynku przygotowywal. :D Napis na koszulce dodatkowo podkresla jego gadzeciarskie podejscie do fotografii. Nie wspominajac o fryzurze, swiadczacej o tym, ze po prostu uwielbia wyrozniac sie w tlumie. Troszke niedorozwiniety emocjonalnie koles...

Jakos sobie nie wyobrazam, zeby idac na robote, zakladac jeszcze na siebie jakies szelki. Jak widze fotografow w kamizelkach foto, i najrozniejszych innych udziwnieniach, majacych podkreslac czym sie zajmuja, to smiech mnie ogarnia. Chcialbym zobaczyc fotografa na slubie/weselu (koszula, marynarka), w takiej uprzezy (http://cgi.ebay.co.uk/2nd-Edition-DOUBLE-Camera-Quick-strap-Canon-Nikon-Sony-/250717368543?pt=UK_Photography_DigitalCamAccess_RL&hash=item3a5feb70df).

krolewicz
15-11-2010, 14:52
stig, w takim układzie jak Ty masz sposób na noszenie swoich aparatów?

pytam całkiem serio

ramzey
15-11-2010, 14:54
Stig nie nosi aparatów, to aparaty noszą Stiga ;)

stig
15-11-2010, 14:54
stig, w takim układzie jak Ty masz sposób na noszenie swoich aparatów?Oczywiscie -- dwa normalne paski neoprenowe (Matin). Jeden zestaw na szyi, drugi na ramieniu. Zero problemow.

dandan
15-11-2010, 16:05
http://quickstrap.pl/

Tańsze, ale na 100% się wyrobi i całość rozpadnie.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://quickstrap.pl/img/88.jpg)

marcz
15-11-2010, 16:13
Oczywiscie -- dwa normalne paski neoprenowe (Matin). Jeden zestaw na szyi, drugi na ramieniu. Zero problemow.

Kurczę... ten z ramienia Ci nie spada?

stig
15-11-2010, 16:16
Kurczę... ten z ramienia Ci nie spada?Gdyby spadal, to sadzisz, ze mialbym jeszcze dwa aparaty i te obiektywy? :D

Slon
15-11-2010, 16:31
no ja mam dwa matiny i czasami mnie denerwuja... ale ja mam male ramiona :p
narazie dokupie sakwy, co by torby nie nosic na ramieniu. Jak bedzie zle, to wtedy powazniej zastanowie sie nad takim rozwiazaniem

Marcin Borkowski
15-11-2010, 16:34
potwierdzam, nie spada :)

himi
15-11-2010, 17:18
Ja mam jeden matina jeden kata. Katę na nowy sezon zastąpię matinem właśnie dlatego, że spada z ramienia. Stig ma rację, udziwnieniom - nie. Mam sakwy domke na pasie. Zakładam tylko na plener i do redakcyjnych zleceń. Na ślubie.....jakoś się nie widzę z tym stuffem:)

wosik
16-11-2010, 22:32
w reporterce używam jednej puchy i paraduję w sakwach Newswera jeśli w robocie trzeba być szybkim, jeżeli idę na miasto i nagle coś zobaczę, trzeba sobie najlepiej dobiec a tak to szeroki kat założony Stealth Reporter z suwakiem na klapie jest to też się szybko wyjmie, szczerze to do pracy zastanawiał bym się nad tym droższym z ebay paskiem na 2 aparaty na przyszłość, nie głupia opcja w połączeniu z newswarem pracowało by się dość komfortowo i szybko, na ślubie bym również sie z tym nie widział, to nie wygląda....

Skibek
17-11-2010, 18:34
Oczywiscie -- dwa normalne paski neoprenowe (Matin). Jeden zestaw na szyi, drugi na ramieniu. Zero problemow.
Do jednego podpięty 18-300, a do drugiego 300-800 ;)
I (jak to powiedziałeś) "zero problemów".

Oczywiście jak Cię najdzie ochota stałkami pracować, powiedzmy 14, 35, 50, 85 i 200mm to...
masz 2 + 5 pasków neoprenowych na szyi i... "zero problemów" ;)

Pas reporterski nosi się dla wygody, a nie dla lansu (no, chyba, że puste poucze ktoś nosi, to się rozumie, ze lans).
Ja np. nie wyobrażam sobie pracy na koncercie, że muszę odpisać plecek/torbę, kucać w tłumie i wymieniać słoik.
Przy zastosowaniu pasa (ja używam Lowepro i polecam) zmiana obiektywu W BIEGU trwa ok. 5-7 sekund. Nie muszę się zatrzymywać, grzebać po plecakach.

Owszem na ślubie w kościele nie używam, bo nie ma takiej potrzeby. Mogę podajść do plecaka i wymienić szkło. Jest duuuużo czasu ;), ale na weselu często się sprawdza.
Szczególnie jak ktoś pracuje na stałkach a nie hiper-super-megaZOOMach.

Stig, oczywiście z tym 18-300 to żartowałem ;P

stig
17-11-2010, 18:41
Oczywiście jak Cię najdzie ochota stałkami pracować, powiedzmy 14, 35, 50, 85 i 200mm to...
masz 2 + 5 pasków neoprenowych na szyi i... "zero problemów" ;)Na ilu zleceniach miales ze soba wiecej niz dwa, faktycznie uzywane aparaty? :)



Ja np. nie wyobrażam sobie pracy na koncercie, że muszę odpisać plecek/torbę, kucać w tłumie i wymieniać słoik. Przy zastosowaniu pasa (ja używam Lowepro i polecam) zmiana obiektywu W BIEGU trwa ok. 5-7 sekund. Nie muszę się zatrzymywać, grzebać po plecakach.Umowmy sie, ze na koncercie, to raczej nie ma gdzie i po co biegac. ;)



Owszem na ślubie w kościele nie używam, bo nie ma takiej potrzeby. Mogę podajść do plecaka i wymienić szkło. Jest duuuużo czasu ;), ale na weselu często się sprawdza.W takich szeleczkach, na weselu? Serio? ;)

Skibek
17-11-2010, 18:48
Na ilu zleceniach miales ze soba wiecej niz dwa, faktycznie uzywane aparaty? :)
Nie, nie... Ja mówię o obiektywach. Wolę mieć jedną puszkę i 4 obiektywy, niż 2 puszki i 2 obiektywy.
Więcej możliwości ;)


Umowmy sie, ze na koncercie, to raczej nie ma gdzie i po co biegac. ;)
No na koncercie Ogórniak, czy Niepołomskiego to fakt, można stać w miejscu z 85tką.
Zależy na jakich koncertach się bywa ;) Np. Audioriver (na 4-rech scenach jednocześnie), Reggaeland (3 sceny też równolegle) i wiele innych "dużych" koncertów. Często mamy tylko 15 minut, żeby obskoczyć wszystkie sceny (debilny pomysł organizatorów) i liczy się każda sekunda ;)


W takich szeleczkach, na weselu? Serio? ;)

Może nie w szelkach, ale pas czasem zakładam, bo to też jest zależne jaka sala (i czy w ogóle sala).
Jak robisz wesele w dużym obiekcie (pałacyk + ogród + staw) to lepiej chodzić ze szkłami przy sobie, bo zazwyczaj potrzebny obiektyw jest ten, który akurat został w plecaku ;)

stig
17-11-2010, 18:51
Nie, nie... Ja mówię o obiektywach. Wolę mieć jedną puszkę i 4 obiektywy, niż 2 puszki i 2 obiektywy.A ja tu panie z szelek sie nabijam, do ktorych ludzie aparaty sobie przypinaja, a nie obiektywy... ;)

leon001
21-11-2010, 00:57
Wszystkie te paski są kopiami Blackrapid http://www.blackrapid.com/product/camera-strap/rs-7/. Te uchodzą za najlepsze (najmocniejsze), a jak się wiesza na nich kilkanaście tys. to parę groszy więcej warto, myślę, wydać.

Roon
25-11-2010, 12:25
BlackRapid RS-7.

http://www.youtube.com/watch?v=hWJKrqP40Nw&feature=fvw

Zgadzam sie, im mniej napisow NIKON, NPS, PROFESSIONAL itp. tym lelpiej :)


Od 6:18 zaczyna się dobra komedia :D

leon001
25-11-2010, 14:44
Od 6:18 zaczyna się dobra komedia :D
Lepsze jest 0:10-0:11 koleś skacze z aparatem gotowym do strzału z deklem na obiektywie, późnej zresztą też, co zadziwia jeszcze bardziej, że przez cały film nikt tego nie zuważył. To chyba jaja jakieś są.
A wracając do paska, to jednak sprzęt za kika-kilkanaście k osobiście wolę powiesić na czymś sprawdzonym. W dodatku, że róznica w cenie niewielka. Zgadzam się ze Stigiem, że kamizelka czy uprząż nie zawsze pasuje do każdej roboty. Jak chcesz się nie wyrózniać - to nie zakładaj. Ale jeśli na temacie jest kilkunastu lub więcej foto, to się nie schowasz a wygoda nieopisana, że nie musisz wciąż za torbą się oglądać.

Skibek
25-11-2010, 14:48
Lepsze jest 0:10-0:11 koleś skacze z aparatem gotowym do strzału z deklem na obiektywie:lol:
Znam filmik ;)
Może gość podniósł mocno ISO i daje radę przez dekiel ;)


A ja tu panie z szelek sie nabijam, do ktorych ludzie aparaty sobie przypinaja, a nie obiektywy... ;)
Aaaa ;) To zmienia postać rzeczy ;) To i ja się ponabijam ;)
hjehje ;P

leon001
25-11-2010, 15:10
[QUOTE=Skibek;2170163]Znam filmik ;)
Może gość podniósł mocno ISO i daje radę przez dekiel ;)[QUOTE=Skibek;2170163]
Pewnie testuje Nikona D900s:lol:

leon001
04-01-2011, 00:31
O ile pomysł jest rewolucyjny i stanowi ciekawą alternatywę o tyle bał bym się zaufać tej małej śrubeczce...
Nie jest tak źle, ja używam Blackrapida do noszenia 300/2,8 i jest git! Nie czuję cięzaru 3 kg, nawet można podbiec bez obaw o zgubienie obiektywu. W wolnej chwili zrobię foto.

moro
13-01-2011, 20:14
Po ostatnich rodzinnych (znaczy z dziećmi - które trzeba pilnować) wakacjach stwierdziłem że trzeba by zmienić pasek od aparatu na coś wygodniejszego. Kupiłem ten ostatni model QUICK STRAP-a. Kilka uwag na jego temat - może komuś to pomoże w wyborze. Podpiąłem go do mojej d90+16-85, przerzuciłem przez ramię, no rewelacja - wygodnie jak nigdy. Ale, (czy zawsze musi być jakieś ale ? - pewnie za te pieniądze - 60 zł. tak) chwilę potem strzelił mi taki plastikowy zatrzask - mający chyba służyć jako blokada przesuwu całego mocowania do body. Zacząłem też się przyglądać samemu karabińczykowi - nakrętka blokująca kręci się we wszystkie strony bez żadnego oporu - a sam materiał z którego cały ten element jest zrobiony wygląda tandetnie - nie zaryzykuje powieszenia kilu tysi na czymś takim. Postanowiłem kupić jakiś porządny karabińczyk i jednak nie rezygnować z samego paska. Zobaczymy jak się wtedy sprawdzi całość.

leon001
13-01-2011, 20:34
Po ostatnich rodzinnych (znaczy z dziećmi - które trzeba pilnować) wakacjach stwierdziłem że trzeba by zmienić pasek od aparatu na coś wygodniejszego. Kupiłem ten ostatni model QUICK STRAP-a. Kilka uwag na jego temat - może komuś to pomoże w wyborze. Podpiąłem go do mojej d90+16-85, przerzuciłem przez ramię, no rewelacja - wygodnie jak nigdy. Ale, (czy zawsze musi być jakieś ale ? - pewnie za te pieniądze - 60 zł. tak) chwilę potem strzelił mi taki plastikowy zatrzask - mający chyba służyć jako blokada przesuwu całego mocowania do body. Zacząłem też się przyglądać samemu karabińczykowi - nakrętka blokująca kręci się we wszystkie strony bez żadnego oporu - a sam materiał z którego cały ten element jest zrobiony wygląda tandetnie - nie zaryzykuje powieszenia kilu tysi na czymś takim. Postanowiłem kupić jakiś porządny karabińczyk i jednak nie rezygnować z samego paska. Zobaczymy jak się wtedy sprawdzi całość.

No właśnie na tym polegają te drobne różnice... Dałeś 60 zł i jak psu w d... . Ja dałem 60 $, ale nie boję się, że obiektyw czy aparat pójdzie w p... . Dawno się przekonałem, że takie "pierdółki" nie jest łatwo zrobić solidnie. Dobre materiały nie są tanie, niestety:evil:

przespol
01-04-2011, 14:59
Ekscytacja kolesia, sprawia wrazenie jakby na wojne sie wybieral albo conajmniej do pojedynku przygotowywal. :D Napis na koszulce dodatkowo podkresla jego gadzeciarskie podejscie do fotografii. Nie wspominajac o fryzurze, swiadczacej o tym, ze po prostu uwielbia wyrozniac sie w tlumie. Troszke niedorozwiniety emocjonalnie koles...

Jakos sobie nie wyobrazam, zeby idac na robote, zakladac jeszcze na siebie jakies szelki. Jak widze fotografow w kamizelkach foto, i najrozniejszych innych udziwnieniach, majacych podkreslac czym sie zajmuja, to smiech mnie ogarnia. Chcialbym zobaczyc fotografa na slubie/weselu (koszula, marynarka), w takiej uprzezy (http://cgi.ebay.co.uk/2nd-Edition-DOUBLE-Camera-Quick-strap-Canon-Nikon-Sony-/250717368543?pt=UK_Photography_DigitalCamAccess_RL&hash=item3a5feb70df).

Fakt koleś ma nietuzinkowy styl bycia :) Ale robi całkiem niezłą robotę, moim skromnym zdaniem.
http://www.youtube.com/watch?v=cclENyQDyDM&feature=autofb

stig
01-04-2011, 19:17
Fakt koleś ma nietuzinkowy styl bycia :) Ale robi całkiem niezłą robotę, moim skromnym zdaniem.
http://www.youtube.com/watch?v=cclENyQDyDM&feature=autofbMoim skromnym zdaniem -- nic nadzywczajnego. Z takim modelem zdjecia "wychodza same".

avatarr
02-04-2011, 18:33
http://www.pacsafe.pl/product-pol-4267-Pasek-do-aparatu-z-systemem-przeciw-kradziezy-CarrySafe-100.html
http://allegro.pl/pasek-do-aparatu-kamery-pacsafe-carrysafe-100-lodz-i1527283577.html
używam z d3s świetna jakość paska, wzmacniany linkami(nie czuć ich) jedna mała wada to za wąski odcinek szyjny jak dla mnie, in plus to wykonanie z silikonu oddychającego.
Jednak Najwygodniejszy pasek to moim zdaniem tani aircell można nabyć na allegro.

Traviz
09-04-2011, 12:16
Panowie - prośba.
Które rozwiązanie naramiennika wg Was jest najwygodniejsze ?
- http://multifoto.pl/reporter-strap-pro.html
- http://multifoto.pl/reporter-strap-pro-s.html
- http://multifoto.pl/reporter-strap-pro-rs.html
Próbował ktoś ten karabińczyk zaczepić o fabryczne ucho mocujące wystające z body? Korzystam z gripa Alpha i trochę się boję mocować do niego uchwyt.

Mam też dwa body i kusi mnie wersja DUAL, ale 2 body mam zwykle awaryjnie w kościele i zastanawiam się czy DUAL spełnia dobrze swoją funkcję z podpiętym jednym body.

leon001
09-04-2011, 14:17
Panowie - prośba.
Które rozwiązanie naramiennika wg Was jest najwygodniejsze ?
- http://multifoto.pl/reporter-strap-pro.html
- http://multifoto.pl/reporter-strap-pro-s.html
- http://multifoto.pl/reporter-strap-pro-rs.html
Próbował ktoś ten karabińczyk zaczepić o fabryczne ucho mocujące wystające z body? Korzystam z gripa Alpha i trochę się boję mocować do niego uchwyt.

Mam też dwa body i kusi mnie wersja DUAL, ale 2 body mam zwykle awaryjnie w kościele i zastanawiam się czy DUAL spełnia dobrze swoją funkcję z podpiętym jednym body.
Po stopce widzę, że nie masz zbyt ciężkiego sprzętu. Mimo to nie polecałbym polskiego wyrobu, jest to niestety podróbka i tak na oko kiepska i droga. Kosztuje prawie tyle samo co Blackrapid, a jest g.... warta. Przyjrzyj się w szczególności śrubie mocującej - polska jest łączona w ten sposób, że właściwa śruba przymocowana jest jakimś drutem, a drut do karabinka. Wystarczy, że ten kawałek drutu rozegnie się pod ciężarem lub zaczepisz o coś, a sprzęt masz w ułamku sekundy na ziemi. I oszczędność 50 zł wzięła w łeb.
Zrobiłem dla porównania zdjęcie śruby Blackrapid - jest to odlew z jednego kawałka metalu, taki element raczej wytrzyma. Sam często noszę na takim pasku 2,8/300. Na tej podróbie nie zaryzykowałbym.

1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img696.imageshack.us/img696/8349/fullscreen47.jpg)


2. a tak wygląda oryginalna śruba, raczej nie do zdarcia.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img232.imageshack.us/img232/2945/blackrapid.jpg)

Traviz
09-04-2011, 18:13
Z mniejszym body, po całej nocy z aparatem i lampą na szyi na drugi dzień kark dawał mi się we znaki, a zważyłem teraz D300s + SB600 + MB-D10 + T28-75 i z bateriami wychodzi 2,45kg. Czytałem test 5czwartych "pasków" ReporterStrap i byli zadowoleni :? Generalnie nie ma problemu jeśli chodzi o różnicę w cenie +/- 50zł.

A jeżeli chodzi o Blackrapid - jest możliwość zapięcia karabińczyka bezpośrednio za standardowe ucho body? Pozostaje jeszcze pytanie - gdzie kupić rapida :)

A jeżeli chodzi o naramiennik to możecie mi coś podpowiedzieć ? Jedne mają duże wstawki neoprenowe, drugie są rozdzielone i wstawki te są jakby z przodu i z tyłu, a na ramieniu pasek i nie wiem które z tych 3 rozwiązań może być najlepsze - najwygodniejsze.

burz
09-04-2011, 20:47
http://www.pacsafe.pl/product-pol-4267-Pasek-do-aparatu-z-systemem-przeciw-kradziezy-CarrySafe-100.html
http://allegro.pl/pasek-do-aparatu-kamery-pacsafe-carrysafe-100-lodz-i1527283577.html
używam z d3s świetna jakość paska, wzmacniany linkami(nie czuć ich) jedna mała wada to za wąski odcinek szyjny jak dla mnie, in plus to wykonanie z silikonu oddychającego..

A jak się ten pasek zwija (np. wokół nadgarstka), czy jest giętki?

michal.dobinski
21-04-2011, 12:34
w przeciwieństwie do niektórych wypowiadających się widziałem i dotykałem paski rosa na targach
jeśli ktoś boi się o bezpieczeństwo sprzętu to dlaczego nie używa dodatkowego zaczepu które posiadają paski ? (np. dual x ?)
prócz mocowania na śrubę jest jeszcze mocowanie do ucha od paska - podwójne zabezpieczenie eliminuje jakąkolwiek możliwość zniszczenia aparatu

niedługo będę zamawiał jakiś pasek - i jestem zdecydowanie bliższy wybrania Polskiego wyrobu - bo nie jest robiony w Polsce a nie w Chinach
zresztą - kilku fotografów chwali się na blogu używaniem tych pasków (reporterstrap) - i to chyba wystarczy

P.S. Mam wrażenie że dla niektórych głównym problemem jest to, że RS to Polska firma - a nie pseudo USA made in China

leon001
21-04-2011, 15:39
w przeciwieństwie do niektórych wypowiadających się widziałem i dotykałem paski rosa na targach
jeśli ktoś boi się o bezpieczeństwo sprzętu to dlaczego nie używa dodatkowego zaczepu które posiadają paski ? (np. dual x ?)
prócz mocowania na śrubę jest jeszcze mocowanie do ucha od paska - podwójne zabezpieczenie eliminuje jakąkolwiek możliwość zniszczenia aparatu

niedługo będę zamawiał jakiś pasek - i jestem zdecydowanie bliższy wybrania Polskiego wyrobu - bo nie jest robiony w Polsce a nie w Chinach
zresztą - kilku fotografów chwali się na blogu używaniem tych pasków (reporterstrap) - i to chyba wystarczy

P.S. Mam wrażenie że dla niektórych głównym problemem jest to, że RS to Polska firma - a nie pseudo USA made in China

Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie jestem teoretykiem oglądającym sprzęt na targach. Uważam, że pasek Reportera jest źle wykonany i pokazałem na zdjęciach na czym polega problem.
Pomimo Twojej opini, że to pewny sprzęt i lepszy niż USA Made in China, nie powiesiłbym na czymś takim obiektywu za ok. 20 k zł. Wieszam na BR (który ceną nie odbiega od polskiego, a jest dużo pewniejszy). I innym też odradzam. Lecz każdy zrobi jak uważa, rzecz jasna. Ja tylko zwróciłem uwagę na marność wykonania śruby mocującej, podstawowego elementu całego zestawu.
P.S
Jeśli robisz zdjęcia aparatem innym niż d700 lub d3 i kitowym obiektywem, to też jest zrobiony albo w Tajlandii albo w Chinach.
To nie Nikon? A co w takim razie? Chińska podróbka Nikona? Czy może psedo-Nikon made in Thainland?

eskimos
21-04-2011, 19:54
Calkiem niezle przy aparacie spisuja sie slingi od broni np od m249 udzwignie spokojnie kazdy obiektyw i nie ma szans na wypiecie sie ;-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/Image941-1.jpg
źródło (http://www.combatreform.org/Image941.jpg)

Do dlugich luf niezle sa trojuchwytowe od broni wyborowej i dla lansu mozna sobie wybrac nawet kolor np Ranger green, khaki, cigital camo itp ;-)

leon001
21-04-2011, 19:59
Che, che, che niezle, to nawet przy 600 i łażeniu po drzewch zdałoby egzamin:smile:

eskimos
21-04-2011, 20:25
Che, che, che niezle, to nawet przy 600 i łażeniu po drzewch zdałoby egzamin:smile:

Ja nie zartowalem, calkiem wygodne to jest, porzadnie zrobione, bez napisow i nie rzuca sie w oczy (chyba ze jest w jakims camo kolorze) .

leon001
21-04-2011, 20:29
Ja nie zartowalem, calkiem wygodne to jest, porzadnie zrobione, bez napisow i nie rzuca sie w oczy (chyba ze jest w jakims camo kolorze) .
Wierzę, wygląda solidnie.

eskimos
21-04-2011, 20:35
Wierzę, wygląda solidnie.

Cene tez maja "solidna" :mrgreen:

Oryginalny sling od PSG-1 kosztuje prawie 400$ ale daje +30 do lansu i 2EV do stabilizacji obrazu :mrgreen:

leon001
21-04-2011, 20:49
Cene tez maja "solidna" :mrgreen:

Oryginalny sling od PSG-1 kosztuje prawie 400$ ale daje +30 do lansu i 2EV do stabilizacji obrazu :mrgreen:
Jednak BlackRapid Made in USA (China) okazał się bardzo tanim badziewiem, mimo to, zostaję przy nim :lol:

Grand.
21-04-2011, 21:08
Mi z D300+grip+sigma ważą 2.5 kg, a jak zapnę lampę, a jak na brackecie, to już w ogóle katorga. Również oglądam się za miękkim paskiem, ten z aukcji powyżej przymierzałem i IMO jest zbyt sztywny, wżyna mi się w szyję jeszcze bardziej jak oryginalny. We wtorek zobaczę paski lowepro, Voyagera i Transportera i dam znać jak się nosi z prawie 3kg na szyi :)

Zolty
21-04-2011, 21:51
Akurat do "Bigmy" ;)

maggot
22-04-2011, 00:17
mam pasek polskiej produkcji. Fakt mialem zrobic sobie sam i juz nawet zbieralem materialy ale dziewczyna kupila mi pod choinke ;) i do dzis jestem bardzo zadowolony z prezentu. Jak czytam ze jest zle wykonany bo drut moze sie rozgiac itp to proponuje wziac w rece i sprobowac z rozmyslem dzialajac to rozgiac. Jesli sie uda, w co watpie poniewaz z powodzeniem uzywam tego wlansie felernego drutu jako uchwyt do mocnego dokrecenia sruby (mam wersje wczesniejsza bez kretlika) to prosze sie teraz zastanowic jak potezne i pechowe musialo by byc szarpniecie zeby to puscilo. Duzo bardziej prawdopodobne wydaje mi sie ukrecenei sruby 1/4 cala mocujacej body do paska gdyz takie cos mi sie kiedys udalo i wcale nie trzeba bylo uzyc jakiejs nie wiem jak duzej sily - dzialala spora dzwignia ;) co nie zmienia faktu ze sie dalo. tylko o czym to swiadczy? Ja paskowi ufam chociaz dodatkowe zabezpieczenie zapinam. Uzywam z max zestawem 1dsII i 70-200 2,8 wiec ani tani ani lekki.

michal.dobinski
22-04-2011, 20:50
Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie jestem teoretykiem oglądającym sprzęt na targach. Uważam, że pasek Reportera jest źle wykonany i pokazałem na zdjęciach na czym polega problem.
Pomimo Twojej opini, że to pewny sprzęt i lepszy niż USA Made in China, nie powiesiłbym na czymś takim obiektywu za ok. 20 k zł. Wieszam na BR (który ceną nie odbiega od polskiego, a jest dużo pewniejszy). I innym też odradzam. Lecz każdy zrobi jak uważa, rzecz jasna. Ja tylko zwróciłem uwagę na marność wykonania śruby mocującej, podstawowego elementu całego zestawu.
P.S
Jeśli robisz zdjęcia aparatem innym niż d700 lub d3 i kitowym obiektywem, to też jest zrobiony albo w Tajlandii albo w Chinach.
To nie Nikon? A co w takim razie? Chińska podróbka Nikona? Czy może psedo-Nikon made in Thainland?

nie spodziewałem się, że możliwość oglądania sprzętu to zła rzecz
czyli w takim razie jakie Ty masz doświadczenie z firmą RS ?
bo z opinii powyższej wynika, że też tylko oglądałeś ;)
no bo czy spadł Ci aparat? jeśli tak to napisz coś więcej na ten temat ...

napisałem wyżej - jak ktoś boi się o śrubę to ma dodatkowe zabezpieczenie

rozwiązaniem jest wypożyczyć od producenta śrubę, włączyć kamerę i obciążać - ile wg. Ciebie powinna wytrzymać?

leon001
22-04-2011, 21:37
nie spodziewałem się, że możliwość oglądania sprzętu to zła rzecz
czyli w takim razie jakie Ty masz doświadczenie z firmą RS ?
bo z opinii powyższej wynika, że też tylko oglądałeś ;)
no bo czy spadł Ci aparat? jeśli tak to napisz coś więcej na ten temat ...

napisałem wyżej - jak ktoś boi się o śrubę to ma dodatkowe zabezpieczenie

rozwiązaniem jest wypożyczyć od producenta śrubę, włączyć kamerę i obciążać - ile wg. Ciebie powinna wytrzymać?
Nie czytasz uważnie, pisałem wcześniej, że często noszę na pasku BR 2,8/300 i nie obawiam zerwania tego zestawu. Natomiast śruba, która składa się dodatkowo z kawałka drutu, jest na pewno bardziej zawodna niż jednolity odlew jak w BR. Tak mniej więcej napisałem. Oczywiście każdy zrobi jak zechce. Ja zwróciłem uwagę na konstrukcję, która nie wzbudza mojego zaufania i napisałem o tym. Wybór należy do Ciebie co kupisz, ale pomyśl nad tym, żebyś później nie żałował.
Nie mam zamiaru Cię przekonywać o wyższości (lub nie) któregoś z rozwiązań, przekazuję jedynie swoje uwagi poparte wiedzą użytkownika jednego z nich.
P.S
Przed kupnem BR oglądałem polski odpowiednik i zdecydowałem się na zkup BlackRapida, wlaśnie ze względu na to mocowanie. Nie stać mnie na eksperyment - wytrzyma a czy nie. Kupiłem sprawdzone rozwiązanie (mam kilku znajomych, którzy używają BR)

wilus
23-04-2011, 10:03
zdecydowałem się na zkup BlackRapida, wlaśnie ze względu na to mocowanie. Nie stać mnie na eksperyment -

Również wybrałem rapida (RS DR 2 Slim double) , uważam że w tej kwestii nie może być oszczędności, a kręgosłup zadowolony, spokojna głowa i sprzęt bezpieczny.

durom
23-04-2011, 14:26
Ja kupiłem RS-7 i bardzo sobie chwalę. D300s +70-200 i daję radę. Wygodny w użyciu. Polecam.

maggot
23-04-2011, 15:19
nie dalej jak miesiac temu wynajalem studio komus komu chwile pozniej aparat o malo nie gruchnal na ziemie. Osoba ta uzywala zwyklego paska i z racji chyba postury zostawila bardzo krotkie koncowki wychodzace z tych malych plastikowych szlufek. Ilu osobom to sie przydazylo to pewnie nie wielu sie przyzna, a jednak jakos nikt specjalnie na te paski nie narzekal ze mocowanie nie pewne, ze stalowej linki w srodku nie ma i... ehhhhhhhh. W 99% wypadkow to i tak winny bedzie uzytkownik i nie nie bedzie mialo najmniejszego znaczenia ktory pasek wybral.

teo_ost
23-04-2011, 16:32
Kupilem jakis miesiac temu ten pasek Reporter - dodatkowo pasek zabezpieczajacy gdyby srubka sie wykrecila i pasek pod pache.
Do noszenia D700 + grip + 70-200 nie wyobrazam sobie czego innego to jako duza zaleta.
Jako wade wymienie tyle ze duzo ciezej sie robi zdjecie w pionie, nie postawisz sobie aparatu normalnie na stole (chyba ze za kazdym razem bedziesz wykrecal srubke), na poczatek strasznie sie placze i nie wiesz jak to wogole zalozyc :P, ale z czasem sie lapie o co chodzi i jak chowam do plecaka to zaczalem wkladac aparat do gory nogami bo nie wykrecam sruby (mam nadzieje ze to aparatowi nie szkodzi)

A co do ciezaru srubke przymocowalem do obiektywu wiec nie ma obawy ze cos sie urwie - pozatym jest jeszcze dodatkowe zabezpieczenie.
Druga srubke mam na gripie i fajne jest to ze jak chce sie calkiem pozbyc paska odkrecam tylko grip i jest aparat bez paska.
Mysle jeszcze nad zakupem paska ktory sciska dlon (nie wiem jak to sie fachowo nazywa) - skoro prawy zaczep (od oryginalnego mocowania paska) mam teraz wolny - mozna by go wykorzystac

ramzey
23-04-2011, 18:48
w przeciwieństwie do niektórych wypowiadających się widziałem i dotykałem paski rosa na targach
jeśli ktoś boi się o bezpieczeństwo sprzętu to dlaczego nie używa dodatkowego zaczepu które posiadają paski ? (np. dual x ?)
prócz mocowania na śrubę jest jeszcze mocowanie do ucha od paska - podwójne zabezpieczenie eliminuje jakąkolwiek możliwość zniszczenia aparatu

niedługo będę zamawiał jakiś pasek - i jestem zdecydowanie bliższy wybrania Polskiego wyrobu - bo nie jest robiony w Polsce a nie w Chinach
zresztą - kilku fotografów chwali się na blogu używaniem tych pasków (reporterstrap) - i to chyba wystarczy

P.S. Mam wrażenie że dla niektórych głównym problemem jest to, że RS to Polska firma - a nie pseudo USA made in China

Ja tez go macałem, i nie wywarł na mnie pozytywnego wrażenia. Dodatkowe zabezpieczenie to jest plus, nie martwił bym sie tez o śrubę, bo jest taka sama jak wcześniejsze wersje rapida. A z doświadczenia wiem że D3 i 70-200 spokojnie wytrzyma.
Nie podobały mi się następujące rzeczy. Wizualnie niesolidne paski. Znacznie cieńsze niż u innych producentów. NIe przekonały mnie ich pady na ramiona. A najsłabszym ogniwem dla mnie był karabińczyk, pin i metalowa opaska na którym był zawieszony.
Nawet nie chodzi mi o kwestie wytrzymałościowe, bo tego się nie da na oko stwierdzić. Tylko o samo wrażenie delikatności jaki ten zestaw prezentował.
Ja mu nie zaufałem.

avatarr
24-04-2011, 22:05
Również wybrałem rapida (RS DR 2 Slim double) , uważam że w tej kwestii nie może być oszczędności, a kręgosłup zadowolony, spokojna głowa i sprzęt bezpieczny.
możesz podać namiar skąd go kupiłeś i ile to wszytko kosztowało-zastanawiam się własnie nad opcją pasek na dwa body czy podczas reportaży sie to sprawdza w sytuacji gdy trzeba szybko z aparatami wsiadać do samochodu?
czy taki sposób umieszczenia nie przeszkadza w chodzeniu(truchcie?)nie latają na szelkach aparaty jak oszalałe?

Hubert Adamczyk
26-04-2011, 11:05
Cene tez maja "solidna" :mrgreen:

Oryginalny sling od PSG-1 kosztuje prawie 400$ ale daje +30 do lansu i 2EV do stabilizacji obrazu :mrgreen:

Chyba, że sprowadza się ze stanów kontraktowy US Navy, tak jak ja zamawiałęm do swojego m249.

Traviz
22-05-2011, 07:54
Pytałem Was o RS i poleciliście Blackrapida - uległem ;) Niestety cena w PL to ponad dwa razy tyle co RS (390zł), ale udało mi się go sprowadzić z USA i wyszło mnie to ok. 230zł.
Porównując teraz zdjęcia RS z BR to jest jednak różnica w wykonaniu. Wybrałem RS-7 + BRAD, całość jest naprawdę bardzo wygodna. Aparat można zablokować w dowolnej pozycji na pasku dzięki czemu można bez obaw przychylić się np. po obiektyw do torby.

Teraz tylko nie mogę się przyzwyczaić, aby swobodnie puścić body bez obaw o upadek :D (choć obciążyłem pasek z body o wiele większą masą i jest ok).

avatarr
28-05-2011, 19:56
A jak się ten pasek zwija (np. wokół nadgarstka), czy jest giętki?
jest wystarczająco giętki zeby można było go wokół reki owinąc, mi jedynie przeszkadza zbyt wąski pasek szyjny ale można sie przyzwyczaić. Niewatpliwie najlepszym paskiem i najtańszym jest profilowany Aircell którego mam podpietego do d700 z gripem.

myślę nad takim paskiem
http://allegro.pl/double-quick-strap-podwojny-pasek-na-2-aparaty-i1628906415.html
Double Quick Strap

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/5dd6e9b7b001e0acmed-1.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/322e4dee9264208bmed-1.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl)
czy będzie spełniał podstawowe zadanie w reportażu? ma ktoś go? używa ktoś?
nie piszcie proszę tylko ze Blackrapid , RS7 sa najlepsze na swiecie bo to juz wiem-chodzi mi o pasek na 2 body z którego po godzinie mi aparaty nie spadną .

sovi3t
28-05-2011, 20:47
Cene tez maja "solidna" :mrgreen:

Oryginalny sling od PSG-1 kosztuje prawie 400$ ale daje +30 do lansu i 2EV do stabilizacji obrazu :mrgreen:

Oj tam, wystarczy poszukać i znajdzie się za 250$ już.
Ciekawe czy jest na nim napis "PSG-1". :lol:

Aras
30-05-2011, 10:12
myślę nad takim paskiem
http://allegro.pl/double-quick-strap-podwojny-pasek-na-2-aparaty-i1628906415.html

Na ebayu są 20-30 zł taniej.

Ciekawe jak długo wytrzyma ta plastikowa płytka (http://aukcje.fripers.pl/akcesoria/d_quick_strap/T3_02.jpg) obciążona D700 z gripem i np. 70-200 lub 300? Moim zdaniem to wygięcie pod kątem 90 stopni to jakieś nieporozumienie. Chińczycy się nie popisali.

cheyenne
30-05-2011, 10:22
Kupiłem na alle reportera strap dual rs http://allegro.pl/reporter-strap-dual-rs-pasek-reporterski-na-2-body-i1618385107.html.
Będę testował w czerwcu na ślubach.
Też się boję tej śruby oraz mocowania w gripie, ale zamierzam korzystać z dodatkowych pasków zabezpieczających.

Praca z wielką torbą jest nieporęczna.
Myślę że reporter + dwie niewielkie sakwy zapewnią swobodę i nie będę wyglądał dziwnie w kościele.

avatarr
30-05-2011, 10:46
Kupiłem na alle reportera strap dual rs http://allegro.pl/reporter-strap-dual-rs-pasek-reporterski-na-2-body-i1618385107.html.
Będę testował w czerwcu na ślubach.
Też się boję tej śruby oraz mocowania w gripie, ale zamierzam korzystać z dodatkowych pasków zabezpieczających.

Praca z wielką torbą jest nieporęczna.
Myślę że reporter + dwie niewielkie sakwy zapewnią swobodę i nie będę wyglądał dziwnie w kościele.

zrobiłem tak samo nie ma co oszczędzać.

avatarr
01-06-2011, 07:41
paseczek dostałem.
Expresowa wysyłka i cena do przeżycia.
Sprzęt nosi się bardzo wygodnie(mam opcje dla pocących się)
Jeśli chodzi o mocowanie i ogólna wytrzymałość to nie ma czego zarzucić paskowi.
Mocowanie na które tak plujecie IMO jest solidne na prawdę wytrzymałe i bezpieczne. gdyby ktoś jednak chciał mocowanie z amerykańskiej wersji paska to można dokupić za 60zł w sklepach internetowych polskich.
Ogólnie można już zapomnieć o bólu szyi.
Jedynie co dziwacznie wygląda to ja z założoną marynarką pod którą znajdują się dwie puszki-bardzo śmiesznie to wygląda w praktyce bo poszerza marynarkę u dołu i jesli ktos nie wie o co chodzi to usmieje sie po pachy.
tak czy siak pasek i system mocowania jak najbardziej na tak.

rademenez
01-08-2011, 16:37
Mam pytanie do używających pasków typu BlackRapid bądź innych rozwiązań, gdzie aparat wisi do góry "nogami" ?
Czy w ogóle używacie wtedy lampy zewnętrznej ? Jeśli tak, to jak znoszą to sanki w body? Czy jest możliwe, że sanki się uszkodzą / wyrwą z korpusu ?
Mam na myśli oczywiście normalne używanie takiego zestawu - czyli robienie fotki , odwieszanie aparatu na pasku itd. a nie jakieś uderzenie/zawadzenie o coś lampą.

avatarr
01-08-2011, 16:42
tak wisi do góry nogami, nie przeszkadza to w niczym specjalnie.
trzeba oczywiście uważać na inne przedmioty poza tym paskiem który opisałem wyżej nie widzę alternatywnego rozwiązania noszenia 2 body z lampami , który będzie lepszy.

Traviz
01-08-2011, 17:44
Również używam BlackRapida i body z lampą i nie ma problemów :) Bardziej się boję, że grip puści :P ale i z tym nie ma problemów.

avatarr
01-08-2011, 17:47
ja uzywam repoetera w dualu wersja dla mocno pocacych się ;-)
rewelacyjna jakość, o gripie tez myslałem zeby sie od body nie odczepił ale jak na razie jest wszystko ok.

karolt
29-08-2011, 07:53
A ja stanowczo odradzam używanie BlackRapida. Przedwczoraj o mało nie straciłem przez niego ponad 10k zł.
Karabinek wypiął się w momencie, gdy sięgałem po drugi aparat z zapiętym 70-200. Wysuwając dłoń w jego kierunku poczułem, że zestaw leci w kierunku posadzki, końcami palców złapałem za uchwyt aparatu i dopiero po chwili zrozumiałem, że trzymam w ręku aparat odpięty od BlackRapida.

Przed każdą robotą każdy element sprzętu i osprzętu sprawdzam 2-3 razy i po schowaniu do torby/plecaka nie ruszam. Ale niestety, nakrętka karabinka powinna mieć jakąś blokadę. Ona nie ma blokady, dlatego po prostu podczas noszenia aparatu przy ciele i ocierania się o nogę/spodnie nakrętka - jak przedwczoraj się dowiedziałem - może się samodzielnie odkręcić. Oczywiście samo odkręcenie nakrętki jeszcze o niczym nie przesądza, przynajmniej dopóki aparat wisi przy biodrze. Ale gdy się już odkręci, staje się możliwa druga rzecz: podczas ruchu podnoszenia aparatu karabinek ma wtedy szansę się wypiąć - co też właśnie zrobił.
Rzecz oczywista dla mnie - nie jest to bezpieczne rozwiązanie. Skoro się zdarzyło raz, to patent jest spalony.

Cudów nie ma - bezpieczne są tylko takie rozwiązania, które mają "bakap". Nie przypadkiem w samolotach ważne systemy są zdublowane, albo nawet potrojone. Sprzęt za 10k zł po prostu musi być mocowany w minimum dwóch punktach, tak jak ma ReporterStrap, a nie jednym. W sumie się teraz sobie dziwię, że dałem się oszołomić fajnością BlackRapida, a nie zapaliło mi się czerwone światełko na wiadomość, że on ma jednopunktowe mocowanie. Od razu powinienem skreślić go z listy przydatnych gadżetów. A całą historię można dopisać do listy "największych farciarzy na świecie" - szkoda, że tego nikt nie sfilmował, bo to by był hit na jutubie.

Ciekaw jestem, co by powiedzieli producenci BlackRapida na ten przypadek, poza oczywistym próbowaniem zwalenia winy na mnie, że niby źle dokręciłem śrubkę (która powinna mieć przynajmniej blokadę, jak już napisałem, ale to nadal jest tylko jednopunktowe mocowanie).

Pominę fakt, że pasek po jednym sezonie jest paskudnie zmechacony... Na pierwszy rzut oka BlackRapid jest fajny i solidny, ale po sezonie używania stwierdzam, że to jest produkt do bani i niebezpieczny. Szczerze odradzam. I szczerze polecam ReporterStrapa - miło mieć świadomość, że Polacy potrafią zrobić w naszej branży coś lepiej (i taniej!) od kolegów zza oceanu. Mam jednego PRO+, zamierzam dokupić do pozostałych body to samo. BlackRapida sprzedam, chociaż przy sprzedaży będę uczciwie ostrzegał, że nie uważam tego za bezpieczne mocowanie aparatu i opiszę mój wypadek.

Do jasnej pogody! Przedwczoraj uniknąłem niezłej katastrofy, powinienem ubić cielaka i wyprawić ucztę na cześć wyższości mojego szczęścia nad moim rozumem! :-D Nigdy więcej żadnych rozwiązań, które nie mają żadnego zabezpieczenia.

durom
29-08-2011, 08:37
Ciężko mi to sobie wyobrazić aby sprzęt sam wypiął się z karabinka. Owszem nakrętka ma możliwość odkręcenia się ale nie wiem w jaki sposób odchyli się samodzielnie ta dźwignia zapinająca karabinek.
Też używałem paska cały sezon i jedyny ślad używana jaki jest na moim to rysy na karabińczyku. Pasek sam w sobie wygląda jak nówka.
Podpięte na tym pasku mam d300s i 70-200.
Najlepszy pasek jaki do tej pory używałem. Złego słowa nie mogę powiedzieć.
Zastanawia mnie dlaczego tak zachwycasz się tym reporterstrap skoro jest to kopia blackrapida. Z tego co zauważyłem to jest dokładnie taki sam karabińczyk. Na dodatek producent chyba dojrzał do zmiany mocowania karabińczyka do paska i stosuje już teraz to samo co blackrapid.
Coś mi tu zajeżdża kryptoreklamą.

stig
29-08-2011, 08:45
Do jasnej pogody! Przedwczoraj uniknąłem niezłej katastrofy, powinienem ubić cielaka i wyprawić ucztę na cześć wyższości mojego szczęścia nad moim rozumem! :-D Nigdy więcej żadnych rozwiązań, które nie mają żadnego zabezpieczenia.Ja to skwituje tak: nigdy, zadnych rozwiazan, ktorym trzeba dodatkowo ufac. Wszedzie i zawsze trzeba redukowac ilosc mozliwosci, ktore moga nas narazic na szkode. Kupowanie jakiegokolwiek systemu mocowania dla dyndajacych aparatow, to w konsekwencji proszenie sie o klopoty. Nie ma to, jak polegac jedynie na sobie, a nie dodatkowo jeszcze na jakichs karabinczykach czy innych mocowaniach. Parciano-neoprenowe paski bez zadnych spinek, zatrzaskow i innych mozliwosci, ktore moga sie latwo zepsuc, to maksimum tego, co osobiscie jestem w stanie zaakceptowac ponad ufanie samemu sobie.

stig
29-08-2011, 08:47
Coś mi tu zajeżdża kryptoreklamą.Jesli juz, to chyba anty-reklama. ;)

karolt
29-08-2011, 13:33
Ciężko mi to sobie wyobrazić aby sprzęt sam wypiął się z karabinka.

Też tak myślałem - do przedwczoraj. Nomen omen - jakieś dwa-trzy tygodnie temu na innym ślubie, a konkretnie u fryzjera, spotkałem się z innym fotografem. Zauważył, że mam dwa paski z karabinkami (BlackRapid i ReporterStrap) i powiedział, żebym uważał, bo jemu własnie D700 zaliczył glebę z BlackRapida. Pokazałem mu mocowanie ReporterStrapa (podwójne), ucieszył się, że takie coś fajnego wymyślili.
Tak więc znam już co najmniej dwie osoby, którym BlackRapid wywinął nieprzyjemny numer - tyle że ja miałem więcej szczęścia, bo złapałem.


Najlepszy pasek jaki do tej pory używałem. Złego słowa nie mogę powiedzieć.

A wg mnie najgorszy. Jeździ po ciele (o ile nie dokupisz dodatkowego paska trzymającego całość pod pachą, za 100 zł chyba, w tej cenie masz kompletny PRO+ z dodatkowym paskiem), karabinek może się wypiąć samodzielnie, a do tego pasek po roku używania jest strasznie zmechacony i brzydko wygląda. Na pierwszy rzut oka -super. Po roku używania - tandeta, i do tego niebezpieczna.


Zastanawia mnie dlaczego tak zachwycasz się tym reporterstrap skoro jest to kopia blackrapida.

Bo jest to o wiele lepsza i tańsza kopia BlackRapida. Pasek PRO+ kosztuje ułamek ceny najprostszego BR RS-4, a jest o wiele lepiej wykonany, wygodniejszy, no i ma podwójne mocowanie, a nie pojedyncze. Dlatego BR idzie do kosza (lub na giełdę), a ja dokupuję drugiego PRO+. Oprócz tego używam oczywiście zwyczajnych neoprenów na szyję, do mniejszych/lżejszych body/szkieł.

BlackRapid okazał się kosztowną pomyłką. Mógł okazać się kosztowniejszy o ~10k zł, gdyby nie mój refleks/szczęście.
Kto jest na tyle "odważny", żeby go nadal używać - krzyżyk na drogę i szczęścia życzę :-) Ja się wycofuję.

P.S.
Być może sprawę by załatwiła jakaś odpowiednia blokada tej nieszczęsnej zakrętki, ale to nadal będzie jednopunktowe mocowanie. Jak pomyślę o przedwczorajszym wypadku, to mi się ciepło na plecach robi - nigdy więcej. Nawet nie chcę sobie wyobrażać wariantu, że jednak nie złapałem tego body z 70-200.

durom
29-08-2011, 19:01
Jesli juz, to chyba anty-reklama. ;)

Można i tak ;)
Byłem na stronie tej polskiej kopii. Na czym polega to podwójne zabezpieczenie w reporter ?
Ja widzę dokładnie taki sam karabińczyk jak w black rapid.
Chyba nie mam tak bujnej wyobraźni bo nie jestem sobie w stanie wyobrazić jak przez przypadek aparat może wypaść z zabezpieczenia wcześniej odkręcając śrubkę i odchylając dźwignię zabezpieczającą.
Moim zdaniem kolega karolt ma jakiś interes w promowaniu tych pasków.
Jak ktoś ma czas i kasę na testowanie innych rozwiązań to niech sobie testuje. Ja wybrałem sprawdzoną przez wiele osób i od wielu lat konstrukcję black rapid i bardzo sobie chwalę. No i nie mam w tym żadnego interesu ;)

wigi
30-08-2011, 00:11
Byłem na stronie tej polskiej kopii. Na czym polega to podwójne zabezpieczenie w reporter ?

Ja też byłem na tej stronie i wygląda na to, że pasek zabezpieczający mocuje się do aparatu w miejsce mocowania normalnego paska. Mam tutaj pytanie: czy te dwa paski łącznie nie pogarszają komfortu używania i fotografowania w stosunku do używania jedynie mocowania głównego?

karolt
30-08-2011, 08:05
Ja widzę dokładnie taki sam karabińczyk jak w black rapid.

Tak, a oprócz niego, jak zauważył Wigi, jest mocowanie do jednego z uchwytów standardowych aparatu (lewego oczywiście). Gwoli ścisłości dodajmy, że ten karabińczyk wygląda na nieco gorszą jakość, niż BlackRapid, ale jest na pewno tak samo solidny, natomiast cała reszta paska jest wykonana wg mnie lepiej niż BR.
Przy czym producent uważa za główne właśnie to mocowanie do uchwytu aparatu, a to z karabińczykiem a la BR to jest "zabezpieczenie", którego - wg producenta - można nie używać (znam co najmniej jedną osobę, która to olewa i nie używa, ale ja bym nie ryzykował).

Nie, nie pogarsza komfortu, jak dla mnie. A na pewno poprawia komfort psychiczny :-)
Za to bardzo, ale to bardzo usprawnia i czyni wygodniejszą dłuższą pracę z dwoma body (z jednym przecież też, nieocenione podczas wycieczek z dziećmi na przykład, gdzie fajnie móc natychmiast zwolnić rękę i nie mieć aparatu dyndającego na szyi/piersi). Zresztą każdy kto ma BlackRapida czy coś podobnego wie o czym mówię. Aparat wiszący z boku na ramieniu to niesamowicie wygodne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli jest to zestaw z jakimś ciężkim zoomem. Ma to wszystko tylko jedną wadę, jak dla mnie - za bardzo dynda (choć i tak jest to lepsze, niż uwieszenie sobie "kamienia" 70-200 u szyi) - nie jest to wygodne, gdy się kuca i pochyla, trzeba nieco uważać. Chciałbym, żeby to jeszcze dało się jakiś zablokować przy pasku na biodrze, kiedy nie jest używane. Widziałem takie rozwiązanie jako samodzielny patent, ale wtedy to jest tylko mocowanie aparatu do paska biodrowego, bez żadnego innego mocowania - czyli znów mało bezpieczne. Fajnie by to było połączyć.

wigi
30-08-2011, 11:14
Przy czym producent uważa za główne właśnie to mocowanie do uchwytu aparatu, a to z karabińczykiem a la BR to jest "zabezpieczenie", którego - wg producenta - można nie używać...
Coś pokręciłeś, jest dokładnie odwrotnie (ze strony producenta: zabezpieczenie casco - jest dodatkowym mocowaniem aparatu do taśmy nośnej).


Nie, nie pogarsza komfortu, jak dla mnie.
Myślałem, że dwa paski, zamiast jednego, mogą czasami przeszkadzać (np. plątać się) w prawidłowym i szybkim chwycie. Czy możesz zrobić zdjęcie zestawu z zapiętym mocowaniem głównym (z karabińczykiem) i mocowaniem zabezpieczającym (z taśmą)?

karolt
30-08-2011, 15:39
Coś pokręciłeś, jest dokładnie odwrotnie (ze strony producenta: zabezpieczenie casco - jest dodatkowym mocowaniem aparatu do taśmy nośnej).

Zwróć uwagę na zdjęcia, gdzie aparat wisi tylko na tym pasku przyczepionym do standardowego (lewego) uchwytu :-)
Ono mnie zmyliło. Ale mniejsza z tym. W sumie mi wszystko jedno, które jest główne...


Myślałem, że dwa paski, zamiast jednego, mogą czasami przeszkadzać (np. plątać się) w prawidłowym i szybkim chwycie.

Na szczęście nie, bo ten pasek zabezpieczający leci wzdłuż lewego boku aparatu pod spód, do miejsca, gdzie pas główny łączy się z uchem karabinka. Jego długość możesz regulować. Chyba że ktoś lubi łapać aparat za lewy bok, no to łapie wtedy razem z tym dodatkowym paseczkiem (ja tak nie łapię, więc obecności tego paseczka nie zauważam nawet).

Zdjęcia poglądowe:
http://imageshack.us/g/695/20110830154801d7c.jpg/

Jeszcze jedna rzecz: o wiele wygodniej się robi zdjęcia z użyciem uchwytu pionowego w D3/D700 z gripem. Co prawda trzeba pod dłonią zmieścić tę śrubę wkręcaną w gwint statywowy aparatu/gripa (co niektórych zniechęca do tego typu pasków), ale za to nie ma paska, który by właził między oko a wizjer, jak to ma miejsce przy standardowych paskach (zawsze mnie to do szału doprowadzało i powodowało, że nie lubiłem używać gripa).

Jeszcze krótkie wyjaśnienie, bo słyszałem, że są wątpliwości: ta śruba, co się mi odkręciła, to nie ta główna śruba z podkładką wkręcana w gwint statywowy, tylko ta śrubka-nasadka, która blokuje karabinek przed otwarciem - dla ścisłości. A jak już się odkręci... :-) Brrrr.

wigi
30-08-2011, 18:28
Zwróć uwagę na zdjęcia, gdzie aparat wisi tylko na tym pasku przyczepionym do standardowego (lewego) uchwytu :-)
Ono mnie zmyliło. Ale mniejsza z tym. W sumie mi wszystko jedno, które jest główne...
Aż tak bardzo trudno jest ci przyznać się do pomyłki? ;)
(to jest pytanie retoryczne, ale nie mogłem się powstrzymać)

Dzięki za zdjęcia, sporo wyjaśniają. :)

karolt
30-08-2011, 21:20
Aż tak bardzo trudno jest ci przyznać się do pomyłki? ;)
(to jest pytanie retoryczne, ale nie mogłem się powstrzymać)

Dzięki za zdjęcia, sporo wyjaśniają. :)

Dla ścisłości: pierwsze zdjęcie: pasek wisi luzem w dół, drugie zdjęcie: pasek mam założony na siebie, żeby już nie było wątpliwości, jak to leży/wisi podczas pracy. Wg mnie wszystko jest bardzo wygodne, poza tym "dyndaniem" jak się kuca i pochyla, o czym pisałem wcześniej. No i główny pas ma profilowany "naramiennik", po paru minutach przestaje się czuć, że coś wisi na ramieniu. Całość się nie przesuwa dzięki dodatkowemu paseczkowi pod pachą, który się bardzo łatwo i szybko zapina/rozpina, więc z tym też nie ma problemu. Całość wykonana bardzo dobrze, no i widać, że prawie o wszystkim pomyśleli - stąd moje uznanie graniczące wręcz z kryptoreklamą :-) Zwłaszcza na tle bardzo drogiego i gorzej wykonanego BR zza oceanu.

No i, jak z każdym sprzętem, jak ktoś się waha - niech pożyczy, przetestuje... Ja polecam.

Shihan
02-09-2011, 14:07
Dwa miesiące z BlackRapid RS DR-2 po kilka godzin dziennie. Nieczęsto zabieram głos na forum, ale czytam je codziennie. :) Postaram się, w miarę obiektywnie, opisać moje wrażenia na temat tego paska.
Jeśli chodzi o budowę: jest naprawdę solidna - jeżeli można czytać ze zrozumieniem, tak i trzeba dokręcać śrubki z wyczuciem. Nie odkręciła mi się żadna, ani ta przy body, ani przy karabińczyku. Dokręcam je mocno, przy końcu można wyczuć lekki opór w miarę dokręcania opór się zwiększa sprawiając wrażenie wręcz zaciskania. Wg. mnie, to niemożliwe, żeby się odkręciły. Prędzej grip puści. Więc dajcie spokój już tym śrubkom.
KAROLT nie dawaj sprzętu do zabawy przedszkolakom, to będzie dobrze. Natomiast bardziej martwi mnie - tylne mocowanie paska na którym wisi aparat. Taśma jest przeszyta tylko pojedynczym ściegiem, mocnym - ale to zawsze jeden i jest ukryty pod taśmą. Hmm.
Co do wyglądu jest kilka rzeczy, które można by poprawić: np. plastikowy zaczep paska z częścią naramienną - jest duży plastikowy odstaje pod marynarką. Zaczep mocny naprawdę ciężko go ruszyć. Ale właśnie on psuje mi wygląd tego paska.
Mam 176 wzrostu 112 w klatce i jest trochę ciasnawo, czułem trochę te paski, ale po czasie można się przyzwyczaić. Pasek jest wtedy na wysokości paska od spodni a aparaty na wysokości kieszeni (mowa o rozłączonym pasku przerzuconym przez bark) jeśli są połączone długość pasków jest wystarczająca. To info dla tych bardziej zagorzałych. :)

Co do fotografowania, wcześniej robiłem zdjęcia jak Stig - aparat na szyi ... problem zaczynał się jak trzeba było się przemieścić - to plus Tamrac 13 Ultra - nie będę tego opisywał.
Z BlackRapidem jest lepiej i koniec.
Fotografuję dwoma aparatami D300 z lewej mam 17-50 T + Tokina 14-24 w kieszeni na zmianę z Rybką z prawej strony 85 N + 50 N w kieszeni na zmianę 35 N lub 80-200N (ten już nie w kieszeni :)). Mogę więcej rzeczy uchwycić w krótszym czasie - to jest bezdyskusyjne. Pełny plan plus 85-50 zbliżenie twarzy, wkładany pierścionek, zdążę jeszcze zmienić na 14-24 T. Wszystko w komforcie czasowym i tyle.

Natomiast pozostaje sprawa wyglądu no i tu mam schody, bo wrażenie bycia terrorystą nie mija. Z jednej strony komfort robienia zdjęć a z drugiej "gadżeciarstwo". Ten pasek + te plastiki, złożony w szelki -to mocny zestaw - bardziej chyba na boisko - tu przyznaję rację Stigowi. Jednak ciężko jest z tego zrezygnować - jak już się raz spróbowało.

Radzę sobie więc tak: mam założone paski pojedynczo na każdy D300 i tak fotografuję, a w momentach kiedy jest potrzeba łączę je w całość, ludzie są już jakby przyzwyczajeni, że je mam, bo używanie pojedynczego nie stanowi problemu. Obowiązkowo ciemna koszula i jest OK. Dlaczego wybrałem ten a nie Reporter, wydawał mi się bardziej solidny i jest na małą śrubę, bez żadnych podkładek, nie przeszkadza to w fotografowaniu w pozycji pionowej, które tak lubię. I to tyle na temat BlackRapid RS DR-2.

dar_wro
03-09-2011, 10:54
Sam posiadam dwa Rapidy RS-7, które czasem łącze CoupleR, jak chcę mieć pod ręką dwa body. Paski sprawują się bez zarzutu, chociaż zdarzył mi się podobny przypadek jak opisał Shihan. Jednak nie karabińczyk okazał się najsłabszym ogniwem, a śruba, która się wykręciła. Na szczęście mam odruch "pilnowania body" i złapałem w czas. Zdarzenie to nauczyło mnie, że trzeba przed każdym wyjściem dokładnie wszystko sprawdzić. Jeżeli kontrola przed wyjściem wejdzie w nawyk, to ryzyko się minimalizuje. Sam karabińczyk nie ma szan się otworzyć, bo w RS-7 jest blokada. Jest jeszcze jeden plus, można kupić dodatkowo Fasten R-T1 i mieć na stałe podłączoną złączkę od statywu. Jak ma się śrubę. to odkręcanie jest troszkę upierdliwe, nie mówiąc już o tym, że i śruba i gwint się wyrabiają.
Jest też mały minus paska reporterskiego. Niedługo po kupnie byłem na fotowyprawie i przez kilka dni strzeliłem kilka tysięcy fotek - co oznacza podniesienie z prostej ręki ciężkiego "hantla" ważącego ok. 3 kg. - co poskutkowało kontuzją łokcia ;( leczoną już 3 miesiąc.

czarq
03-09-2011, 12:45
a może stworzyć coś swojego. Na podstawie własnych doświadczeń opracować idealne paski pojedyńcze i podwójne. Są w naszym kraju firmy, które jakością przewyższają wielokrotnie "hamerykańskie" firmy produkujące czy szyjące osprzęt foto i inny również.

dar_wro
03-09-2011, 15:16
a może stworzyć coś swojego. Na podstawie własnych doświadczeń opracować idealne paski pojedyńcze i podwójne. Są w naszym kraju firmy, które jakością przewyższają wielokrotnie "hamerykańskie" firmy produkujące czy szyjące osprzęt foto i inny również.

Raczej nie eksperymentowałbym z rodzimą produkcją, zwłaszcza jak kilka tysięcy euro na tym wisi ;-)

GustawM
04-09-2011, 13:35
Też posiadam paseczek blackrapid, model RS-4.
Używam go od początku sezonu i nie zauważyłem, żeby coś niepokojącego się z nim działo - odkręcanie śrub czy karabinka.
Zawsze zwracam uwagę na to, żeby mocno aczkolwiek z wyczuciem dokręcić karabinek i śrubę do body i jak na razie jest OK.

Jeżeli foce na dwa aparaty to używam paska BL oraz neoprenowego paska na szyje optech.
Jak się dobrze ustawi długości to jeden z drugim nie koliduje, aparaty nie dyndają i nie haczą o podłoże podczas kucania.
W obu zestawach zazwyczaj mam przypięte sabiny 900 i bez problemu mogę z takim wyposażeniem zrobić wesele, a w niedziele normalnie się poruszać i nie czuć zmęczenia na szyi i barkach.

costi
05-09-2011, 20:17
Jest jakiś pasek tego typu, który umożliwia jednoczesne używanie płytki statywowej (innej niż Manfrotto RC2)?

durom
05-09-2011, 21:24
Przejechałem wczoraj 40km na rowerze z D300s i 35mm podpiętym. Zastaw cały czas dyndał z boku i co ...? Nic się nie stało. Nic nie odpadło. Więcej, nic się nawet nie odkręciło, nic się nie poluzowało. Tak więc Black Rapid spokojnie daje radę i bez siania paniki. Nic się nie dzieje.

karolt
07-09-2011, 07:25
Raczej nie eksperymentowałbym z rodzimą produkcją, zwłaszcza jak kilka tysięcy euro na tym wisi ;-)

No właśnie, jak opisałem wcześniej, o mały włos nie straciłem tych paru tysięcy przez nie-rodzimą produkcję, a rodzima jest o wiele lepiej wykonana i przede wszystkim bezpieczna, więc... w tym wypadku ta reguła nie działa :-)
Mam znajomego, który sam sobie szyje różne rzeczy potrzebne w trekingowych podróżach (elementy wyposażenia, plecaka itp.), bo żaden producent nie jest w stanie zrobić to tak dobrze i tak tanio jak on sam na swojej maszynie w domu. Takie czasy, że jesteśmy zalewani tandetą za ciężkie pieniądze i się nam wmawia, że "musimy to mieć". Taka jest moja opinia o BR na dziś.

durom
07-09-2011, 08:55
Wiesz co? To już sie robi nudne. Ja sie po raz kolejny pytam w jaki sposób odepniesz karabińczyk. Odpowiesz? Co z tego że nawet odkręcisz nakrętkę blokującą? Podczas mojego ostatniego testu nakrętka się nawet nie poluzowała.
Pytam sie w jaki sposób bezwiednie odchyli się dzwignia zabezpieczająca? Bzdury waćpan opisujesz.

dar_wro
09-09-2011, 12:29
Wiesz co? To już sie robi nudne. Ja sie po raz kolejny pytam w jaki sposób odepniesz karabińczyk. Odpowiesz? Co z tego że nawet odkręcisz nakrętkę blokującą? Podczas mojego ostatniego testu nakrętka się nawet nie poluzowała.
Pytam sie w jaki sposób bezwiednie odchyli się dzwignia zabezpieczająca? Bzdury waćpan opisujesz.

mz nie ma szans, żeby karabińczyk sam się odchylił (no chyba, że Johny English potrafi lub Chuck Norris :-) Ja bym zgubił sprzęt przez swoją głupotę, czyli jak pisałem nie sprawdzenie śruby. Uważam, że nie ma na tę chwilę nic lepszego niż Black Rapid :-)

Robi22
19-09-2011, 14:06
Ja tylko informacyjnie: wczoraj zostala uruchomiona polska strona BlackRapid: www.blackrapid.pl

dar_wro
19-09-2011, 16:43
Ja tylko informacyjnie: wczoraj zostala uruchomiona polska strona BlackRapid: www.blackrapid.pl (http://www.blackrapid.pl)
Strona, jak strona, można już kupić w Polsce, bez konieczności sprowadzania.