PDA

Zobacz pełną wersję : masowa zmiana rozszerzenia nazwy plikow - prosba o pomoc



luxius
04-01-2007, 20:38
Witam, mam nastepujacy problem:
Przenosze spore archiwum z Maca na PC. Niestety sporo zdjec pochodzi z czasow, gdy nie uzywalem jeszcze w opise zdjec rozszerzenia /jpg/ poprzestajac na samej nazwie. Maki w odroznieniu od pc nie potrzebuja rozszerzenia, aby rozpoznac typ pliku. Po jakims czasie oczywiscie sie "opamietalem", ale plikow takich mam jednak sporo. Teraz znalazlem sie w sytuacji, gdy sporo zdjec to nierozpoznawalne dla systemu windows pliki. Przegladarki takie jak acdsee, irfanview czy nawet sam PS nie sa w stanie ruszyc mi tych plikow dopoki nie postawie na koncu nazwy kropki i nie wpisze magicznego /jpg/, gdyz nie sa w stanie ich szczytac - mowiac inaczej pliki te sa nie widoczne. Zreszta makowych przegladarek tez to niestety dotyczy. Przydzielanie otwierajacej aplikacji za pomoca samego windowsa tez nie pomaga. W tej chwili moge robic to tylko na piechote, dopisujac /jpg/ recznie, co zajmie mi wiecznosc. Szukam wiec programu lub sposobu, ktorym bede mogl "na sile", hurtowo dopisac rozszerzenie do plikow. Ktos ma jakas wskazowke?

Jacek_Z
04-01-2007, 20:41
hurtowa zmiana nazw w total commandrze pod windows. dodaj do aktualnej nazwy .jpg
powinno póść - nie sprawdzałem

tombrz
04-01-2007, 21:31
w total commander zaznacz pliki w których chcesz dodać rozszerzenie, następnie F6 i wpisz *.jpg

Władca Pixeli
04-01-2007, 22:38
w total commander zaznacz pliki w których chcesz dodać rozszerzenie, następnie F6 i wpisz *.jpg
Jest też opcja w Total Commander dająca dużo więcej możliwości
Zaznaczasz zbiory (np spacją, lub Gray+) a następnie Ctrl+M

rudin
04-01-2007, 23:11
Jest też opcja w Total Commander dająca dużo więcej możliwości
Zaznaczasz zbiory (np spacją, lub Gray+) a następnie Ctrl+M

U mnie wprawdzie Ctrl+T ale zawsze w menu Pliki/Narzędzie wielokr. zamiany :)

Władca Pixeli
04-01-2007, 23:16
U mnie wprawdzie Ctrl+T ale zawsze w menu Pliki/Narzędzie wielokr. zamiany :)
U mnie to się nazwywa "Multi-Rename Tool" :mrgreen:

luxius
06-01-2007, 02:55
dziekuje za podpowiedzi
TC pomaga

a czy wiecie moze jeszcze
jak moge to zrobic na calym folderze, ktory zawiera podforldery, ktore tez zawieraja podfoldery?
czy da sie to jakos zrobic za jednym razem?

Władca Pixeli
06-01-2007, 04:08
a czy wiecie moze jeszcze
jak moge to zrobic na calym folderze, ktory zawiera podforldery, ktore tez zawieraja podfoldery?
czy da sie to jakos zrobic za jednym razem?
Mam wersję angielską więc może byc trochę inaczej.
Wchodzisz do pierwszego katalogu gdzie masz wszytskie podkatalogi

1. Alt+F7 (czyli search - szukaj)
2. Wpisujesz *.*
3. klikasz Search - szukaj
4. Wciskasz ostatni klawisz "Feed to listbox"
5. Zaznaczasz zbiory naciskając "Ins" lub "szary +" i zaznaczasz wszystkie zbiory (możesz ominąć nazwy katalogów)
6. File
7. Multi-Rename Tools
8. W polu Ext wpisujesz jpg
9. Start
10. Zrobione :mrgreen:

luxius
06-01-2007, 21:28
Tx
Niestety mim postepowania dokladnie wg instrukcji dodaje mi tylko rozszerzenie do nazw folderow pierwszej "podgalezi" :(!

Jacek_Z
06-01-2007, 21:55
a może tak - uzyj wyszukiwania plików - nawet na całym dysku, posiadających w nazwie np DSC
wyrzuci ci całą listę, zaznacz wszystkie - i karz zmienić nazwę dodając .jpg
gorzej że wyszukasz w ten sposób pliki i z rozszerzeniem i bez. Na pocieszenie - rozszerzenie .jpg.jpg jest do przyjęcia.

Władca Pixeli
06-01-2007, 23:39
Tx
Niestety mim postepowania dokladnie wg instrukcji dodaje mi tylko rozszerzenie do nazw folderow pierwszej "podgalezi" :(!
Sprawdzone i musi chodzić.
Utwórz katalog "zamiana" (lub dowolny inny) i tam wkopiuj wszystkie podkatalogi. To zabezpieczy przed zamianą innych przypadkowych zbiorów.
- Sprawdz czy po opcji szukaj w dolnym oknie widzisz wszystkie zbiory z wszystkim podkatalogami.
- Po wciśnięciu Feed to "Listbox" (nie wiem jaka jest nazwa w wersji polskiej) powinieneś widzieć
c:\"Twoj katalog\podkatalogi\nazwy zbiorów....

Zobacz czy widzisz wszytskie podkatalogi w oknie
Zaznacz klawiszem INS, szary+, lub lub z menu Mark/Select Gruoup/ (zostaw *.*)
Musi pracować

ALF
08-01-2007, 03:11
równie dobrze można to zrobić w irfanvivie :)

DonMaliniacco
11-01-2007, 00:52
Najprosciej... wejdz do katalogu w ktorym masz te pliki, zaznacz wszystkie wciskajac CTRL+A pozniej kliknij prawym przyciskiem myszeczki na jednym z pliczkow i wybierz opcje ZMIEN NAZWE z menu podrecznego. Wpisujesz wspolny czlon a Windoza zrobi reszte :)

zotornik
17-01-2007, 20:09
Zapewne luxius rozwiązał już swój problem, ale może komuś się przyda

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://server3.pictiger.com/img/802913/picture-hosting/renamefiles.php)
prosty, mały, a możliwości modyfikacji bdb