PDA

Zobacz pełną wersję : 3 przyciski w Nikkor AF-S 70-200/2,8 VR



artfotopolis
04-01-2007, 20:08
kupilem uzywany w/w obiektyw...i na obudowie znalazlem trzy okragle przyciski (obudowa blizej poczatku obiektywu). Nie mam instrukcji i nie wiem do czego sluza???

Jacek_Z
04-01-2007, 20:13
naciśnij i zobacz.
odłącza AF-S. Podobno przydatne w niektórych sytuacjach - przekadrowywanie. Ja nigdy nie uzyłem.:)

artfotopolis
04-01-2007, 20:17
Bez sensu guziory...jest przeciez M/A i moge zawsze poprawic AF ???
Aha i mam jeszcze jedno pytanie: z konwerterem SIGMA 1,4 zmienia ogniskowa i nie pokazuje tego w EXIFach, nie pokazuje zmiany przysłony. Ciagle mam do dyspozycji 2,8...???I do tego ekspozycje ustawia jakby mial 200/2,8 a ma 280/4. Z moim 100-300/4 Sigmy nie bylo takich problemow... Czy to kwestia braku współpracy SIGMA-NIKON ???

gALL
05-01-2007, 13:25
Szkla EX sigmy nie trawia konwerterow innych producentow i tak samo jest ze Sigmowe konwertery nie trawia innych szkiel (o ile da sie je zapiac, bo z tym tez roznie bywa).

Mont
22-01-2007, 22:19
Szkla EX sigmy nie trawia konwerterow innych producentow i tak samo jest ze Sigmowe konwertery nie trawia innych szkiel (o ile da sie je zapiac, bo z tym tez roznie bywa).

chyba nie do końca prawda, używam z Sigmą 70-200/2,8 EX TC 1,4x Kenko Tele Plus PRO300.

krzysztof jot
23-01-2007, 02:22
Bez sensu guziory...jest przeciez M/A i moge zawsze poprawic AF ???
Aha i mam jeszcze jedno pytanie: z konwerterem SIGMA 1,4 zmienia ogniskowa i nie pokazuje tego w EXIFach, nie pokazuje zmiany przysłony. Ciagle mam do dyspozycji 2,8...???I

chodzi ci AF-S na konwerterze sigmy ?? dziwne.
a guziory nie są bez sensu, to szybki obiektyw np.do sportu - jak wpada na mete peleton TdF to ma 80km/h a ty niewielkie szanse na super ostre fotki "z kreski" - a tak ustawiasz wszesniej na punkt, blokujesz ostrosc a potem puszczasz - przy długim i ciezkawym szkle manipulowanie w okolicach M/A nie daje szans w szybkich sytuacjach...