PDA

Zobacz pełną wersję : Pantax ME F (pierwszy model z AFem) w okolicach Krakowa poszukiwany na 5 minut!!!



2pompony
04-11-2010, 16:09
Witam -

Po długich poszukiwaniach kupiłem sobie przepiękny obiektyw SMC Pentax AF 1:2,8 35-70, pierwszy obiektyw, jaki pokazał się na rynku z autofokusem. Notabene Pentax chyba nei wypuścił już później tak jasnego takiego zooma, ale nie jestem tego pewien.

Wracając - autofokus tego obiektywu działał tylko z jednym aparatem - mianowicie z Pentaxem ME F. Mam takie dwa, niestety obu nie jestem pewien... Jeden jest wyraźnie w słabszej kondycji, ale drugi jest całkiem do rzeczy; 'elektryka' działa, migawka chodzi jak marzenie, pomiar światła zupełnie do rzeczy... Słowem wygląda jak nowy - ale najwyraźniej nie działa ten majdan z pomiarem ostrości. Tak mi się wydaje przynajmniej.

I pytanie - czy ktoś z Szanownych Kolegów z Krakowa lub okolic ma może sprawnego Pentaxa ME F i może go wziąć ze sobą na spotkanie w dowolnym momencie? Chętnie podpiąłbym ten obiektyw z autofokusem i sprawdził, co i jak... Jak pójdzie dobrze, test zajmie 2 minuty, jak źle, to do pięciu, nie więcej - obiecuję.

I jak?

Michu
04-11-2010, 17:34
Na naszym forum:
http://pentax.org.pl/
wiem, że na pewno ma Zdano (Radom - często bywa w Krakowie). Z Krakowa może jeszcze mieć Dada. Ale tu nie jestem pewien. Sołtys (Wąchock) też powinien mieć (ma też to szkło).
Szkło optycznie bardzo chwalone. Autofocus - masakrycznie wolny.
A sam ME F - to mój ulubiony pleśniak...

2pompony
04-11-2010, 18:02
Dzięki za jakieś wieści. Tak naprawdę to chciałem tylko sprawdzić, czy to raczej szkło jest winne czy body, że mi to nie działa. A że wolny autofokus, to się i nie dziwię - w końcu to pierwszy na rynku.

I powiem Ci w zaufaniu, że i tak najbardziej lubię manualnego naleśnika 2,8/40. :)