Zobacz pełną wersję : [F1] 2010 Grande Premio Petrobras Do Brasil
adolfik9501
04-11-2010, 14:00
Witam.
Przed nami przedostatni wyścig w tym sezonie. Tym razem po raz 28 będziemy zwiedzać tor w Sao Paulo - Autodromo Jose Carlos Pace zwany Interlagos.
Tor wygląda tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Rzut oka na tor z satelity:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
(23°42'04.17" S, 46°41'49.01" W)
Dobrze widać pierwotny układ toru.
Oczywiście na stronie F1 jest dostępny diagram (http://www.formula1.com/races/in_detail/brazil_842/circuit_diagram.html) toru z opisem zakrętów i mini zdjęciami.
----------------------------------
Trochę danych technicznych:
Długość toru: 4309 m
Ilość okrążeń: 71
Dystans wyścigu: 305.909 km
Pierwsze Grand Prix: 2000 (1973)
Ostatnie Grand Prix: 2009
Ilość rozegranych Grand Prix: 10 (27)
----------------------------
Trochę statystyki (dane w nawiasie odnoszą się do pierwotnego układu toru o długości 7960 m obowiązującego w latach 1973-1977):
Pierwszy zwycięzca:
2000 - Michael Schumacher (Ferrari F1-2000/Ferrari 049 3.0 V10) 1:31'35.271 hrs. 200.410 km/h.
(1973 - Emerson Fittipaldi (Lotus 72D/Ford Cosworth DFV 3.0 V8 ) 1:43'55.6 hrs. 183.822 km/h).
Ostatni zwycięzca:
2009 - Mark Webber (Red Bull RB5B/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:32'23.081 hrs. 198.675 km/h.
Najlepszy czas Pole Position:
2004 - Rubens Barrichello (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'10.646 min. 219.579 km/h.
(1975 - Jean-Pierre Jarier (Shadow DN5/Ford Cosworth DFV 3.0 V8 ) 2'29.88 min. 191.193 km/h.)
Rekord toru:
2004 - Juan Pablo Montoya (Williams FW26/BMW P84 3.0 V10) 1'11.473 min. 217.038 km/h.
(1975 - Jean-Pierre Jarier (Shadow DN5/Ford Cosworth DFV 3.0 V8 ) 2'34.16 min. 185.885 km/h.)
------------------------------------------
Wyniki wyścigu z 2009 roku:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
------------------------------------------
Harmonogram wg. naszego czasu:
Piątek, 5 listopad 2010 r.
1 trening: 13:00 - 14:30
2 trening: 17:00 - 18:30
Sobota, 6 listopad 2010 r.
3 trening: 14:00 - 15:00
Kwalifikacje: 17:00 -
Niedziela, 7 listopad 2010 r.
Wyścig: 17:00 -
Jak zawsze dostępny będzie live timing (http://www.formula1.com/live_timing/) oraz zapewne jakieś streamy do znalezienia w necie, m.in. na podanych niżej stronach:
http://www.sport-typ.info/
http://www.meczyki.pl/
http://hqtv.com.pl (http://hqtv.com.pl/www/transmisje.php)
http://olektv.pl/ (http://olektv.pl/news.php)
------------------------------
Sytuacja w mistrzostwach przedstawia się następująco:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Do zdobycia jest jeszcze 50 pkt więc matematyczne szanse ma nawet Button.
----------------------------
Z biblioteki YT proponuję dwa onboardy:
_1rAE7qHr6g
i dla porównania coś z zeszłego wieku:
SWuHUfU9eB0
---------------------------
Zapraszam :)
Mały OT.
W ramach poznajemy nowe kultury i nowe serie wyścigowe:
V8 Supercars - 2010 Gold Coast 600 - race 19 (http://www.youtube.com/watch?v=IYqYccT2h0E)
V8 Supercars - 2010 Gold Coast 600 - race 20 (http://www.youtube.com/watch?v=eqtvy95l_qc)
To jakby kto miał dwa razy po dwie godzinki wolnego i się nudził ;)
Sebastianito
04-11-2010, 14:37
Nie obrazil bym sie gdyby Robert powtorzyl wyczyn z ubieglego roku!
adolfik9501
04-11-2010, 20:12
Christian Klien, po raz drugi, zastąpi Sakona Yamamoto w GP Brazylii.
MadOnion
05-11-2010, 11:09
Ciekawe jak sytuacja z silnikami wpłynie na te ostatnie 2 GP. ja bym sie nie obraził jak Kubica by wygrał : )
adolfik9501
05-11-2010, 11:17
Vettel ma mieć silnik co ma ponad 1000 km przejechane (ten co padł w Korei miał coś koło 1600 km), Alonso ma jakieś z początku sezonu mało śmigane więc nie jest tak źle jak wygląda.
Co się zaś tyczy Kubicy to po głębszym zastanowieniu stwierdzam, że także bym się nie obraził ;)
MadOnion
05-11-2010, 13:44
Sytuacja z silnikami:
McLaren Mercedes
1 Jenson Button 8
2 Lewis Hamilton 8
Mercedes GP
3 Michael Schumacher 8
4 Nico Rosberg 8
RBR Renault
5 Sebastian Vettel 8
6 Mark Webber 8
Ferrari
7 Felipe Massa 9
8 Fernando Alonso 8
Williams Cosworth
9 Rubens Barrichello 7
10 Nico Hulkenberg 8
Renault
11 Robert Kubica 7
12 Vitaly Petrov 7
Force India Mercedes
14 Adrian Sutil 8
15 Vitantonio Liuzzi 8
STR Ferrari
16 Sebastien Buemi 8
17 Jaime Alguersuari 8
Lotus Cosworth
18 Jarno Trulli 8
19 Heikki Kovalainen 8
HRT Cosworth
20 Sakon Yamamoto 7
21 Bruno Senna 7
BMW Sauber Ferrari
22 Nick Heidfeld 9
23 Kamui Kobayashi 8
Virgin Cosworth
24 Timo Glock 8
25 Lucas Di Grassi 8
MadOnion
05-11-2010, 15:33
Pierwszy trening Alonso i Petrov - STOP
W sumie powinno trafić do wątku humor, ale tam humor jest passe :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/f12010caricature-1.jpg
źródło (http://www.f1fanatic.co.uk/wp-content/uploads/2010/11/f12010caricature.jpg)
adolfik9501
05-11-2010, 21:03
Wyniki 1 treningu:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Wyniki 2 treningu:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Andrzej Olender
05-11-2010, 22:34
Jest dobrze, byle by podtrzymać formę w kwalifikacjach.
Byle do niedzieli.. :-)
Może znowu jakies podium..
Sendilkelm
06-11-2010, 16:03
I Robert w Q3 bardzo fajnie, ale podejrzewam, że jakby inni wyjechali na ten tor (przeschnięty) pod koniec Q3 to nie byłby 1, ale na pewno w czołówce :)
adolfik9501
06-11-2010, 16:05
I Robert w Q3 bardzo fajnie, ale podejrzewam, że jakby inni wyjechali na ten tor (przeschnięty) pod koniec Q3 to nie byłby 1, ale na pewno w czołówce :)
Q3 to będzie za jakieś 2 godziny i 40 minut ;)
Zaraz zapodam wyniki.
EDIT: Zapodaję.
Wyniki trzeciej sesji treningowej:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
oj Q3 - Q3 :)
dzisiaj pobiję rekord - będę oglądał na DVB-T na MSI wicherku :D o dziwo uciągnie ...
Sendilkelm
06-11-2010, 16:20
Q3 to będzie za jakieś 2 godziny i 40 minut ;)
Oczywiście chodziło mi o 3 trening :) Mój błąd.
adolfik9501
06-11-2010, 19:04
Się porobiło ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
TristisAnima
06-11-2010, 19:08
Kurcze liczyłem, że Kubica przynajmniej 5 miejsce zajmie. Hulkenberg za to wielka niespodzianka, ciekawe czy da radę podczas wyścigu.
trochę niedosyt jest.
pytanie jakie mają setupy poustawiane :)
Andrzej Olender
06-11-2010, 19:14
Się porobiło ;)
Dokładnie, pierwsze dwie sesje kwalifikacyjne podręcznikowe a tu końcówka Q3 i szok :)
Ciekawe czy Hulkenberg w samym wyścigu coś zdziała :)
Marcin Jakubowski
06-11-2010, 19:20
na 100% inni jechali z ustawieniami na suchy wyścig a Hulk wybrał setup z większym dociskiem. Myślę, że jutro to się na nim zemści. Mimo to respekt. Ciekawe gdzie by był Kubica gdyby nie wycieczka za tor. Przez chwilę miałem stracha, że "syndrom" Petrova przeszedł na niego i jedzie gdzieś w mur...
Kolejność po kwalifikacja powoduje, że jutrzejszy start może być bardzo ciekawy
Andrzej Olender
06-11-2010, 19:50
Kolejność po kwalifikacja powoduje, że jutrzejszy start może być bardzo ciekawy
O ile nie będzie lało na starcie i nie będzie powtórki startu za samochodem bezpieczeństwa :)
Czekam z niecierpliwością na jutrzejszy wyścig, szykuje się ciekawe widowisko :)
no szkoda tego trawnika
dokładnie bylo widac, ze gumy dopiero na 3 kołku miały odpowiednią temperaturę :/ zabrakło niewiele - 5 moze 8 sek
MadOnion
06-11-2010, 20:03
2 sektor Kubica chyba pozdrawiał kibiców :]
pytanie jakie mają setupy poustawiane :)
Nie można ustawiać setupów.
;)
Boryszuk
07-11-2010, 15:33
w języku polskim generalnie z setupami niewiele da się zrobić ;)
czepiacie się "setup" to również w slangu zestaw parametrów - tak więc jest setup mokry lub suchy - nie jest to oczywiście piękna polszczyzna ale czepianie się o to to lekka przesada :)
czepiacie się "setup" to również w slangu zestaw parametrów - tak więc jest setup mokry lub suchy - nie jest to oczywiście piękna polszczyzna ale czepianie się o to to lekka przesada :)
A dało się prosto i (w miarę) poprawnie - "ciekawe, jakie mają setupy" ;)
Albo bardziej po polsku - "ciekawe, jakie mają ustawienia". ;)
Dobrze, już nie ględzę, czekamy na wyścig.
No czekamy :-) A słyszeliście że Button miał trochę wrażeń?
http://sport.interia.pl/formula-1/formula-1/news/uzbrojeni-bandyci-zaatakowali-mistrza-swiata-f1,1554445
A dało się prosto i (w miarę) poprawnie - "ciekawe, jakie mają setupy" ;)
Albo bardziej po polsku - "ciekawe, jakie mają ustawienia". ;)
Dobrze, już nie ględzę, czekamy na wyścig.
a pewnie, że tak !
a taki żargon mi się lekko wkradł :D
Sendilkelm
07-11-2010, 16:47
Dobrze, już nie ględzę, czekamy na wyścig.
A można było bardziej nie po polsku:
Czekamy na race'a :)
Boryszuk
07-11-2010, 17:51
pogodę mają ładną. Ktoś wie jakie są prognozy na później?
ciekawy start. co do hulka - jest strasznie wolny - był ustawiony na mokro jednak
Boryszuk
07-11-2010, 18:24
ale pięknie się bronił, trzeba mu to przyznać
no - to fakt. zważywszy, że miał podłoge pewnie z 2cm wyżej to lekko mu nie mogło być :D
troche sie procesja zrobiła :/
Marcin Jakubowski
07-11-2010, 18:39
No niestety, mozna powiedzec, ze po wyścigu. Przez błąd Renault Robert wypadł poza 10 ....
MadOnion
07-11-2010, 19:41
Ten wyscig doskonale pokazał to że zdublowani przy SC powinni wyprzedzić i zjechać na tył stawki, Pit-Lane powinna być zamknięta
Kubica - 1pit
Rosberg - 3 pit
To jakaś sciema, stratedzy Renault do Sejmu
Ten wyscig doskonale pokazał to że zdublowani przy SC powinni wyprzedzić i zjechać na tył stawki, Pit-Line powinna być zamknięta
Kubica - 1pit
Rosberg - 3 pit
To jakaś sciema, stratedzy Renault do Sejmu
trudno się nie zgodzić
do tego mechanicy dali ostro ciała pakując się z pitem razem z hulkiem :/
realnie kubeł mógł być 6 - gdyby został 2-3 kółka w pierwszym stincie byłby przed hulkiem, szumim i rosbergiem
MadOnion
07-11-2010, 19:47
Albo 2 okr przed Hul albo 3 później. No coż przepisy o neutralizacij powinny trafić do kosza.
Np. Massa wyprzedza Rosberga :]
TristisAnima
07-11-2010, 19:51
A ja odnoszę wrażenie, że Kubica już sobie sezon odpuścił. Zero zaangażowania z jego strony w tym i poprzednim wyścigu. Jedzie tylko żeby jechać, w ogóle nie walczy. Cały wyścig dziś ciągnął się za Hulkenbergiem i raptem chyba tylko z jeden raz próbował go wyprzedzić. Stracił ten swój pazur za który był tak dotychczas chwalony.
Marcin Jakubowski
07-11-2010, 20:14
A ja jestem zdania, ze pierwszy błąd Renault to zbyt późna zmiana opon. Drugi błąd to jak trzymali Petrova przed Hulkiem i Robertem, i ten ich zwalniał. To pozwoliło Rosbergowi i Schumiemu wyprzedzić po pitach.
renia nie ma czasu na takie pierdoły, jak strategia. testują nowego woźnicę niejakiego władka p.
Robert też chyba już na luz wrzucił, bo chyba taczką można szybciej śmigać.
adolfik9501
07-11-2010, 21:44
Wyniki:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Moje wrażenia:
- Renault - Pietrow pech na początku i tak już została, ale dojechał ;) Robert - pech, że padło na zmianę opon akurat w tym samym momencie co HULK. Czy zjechałby wcześnie czy później lepiej by na tym wyszedł.
- RBR - bolid masakra, gdyby nie SC to pewnie by Alonso tylko się przed zdublowaniem ostał; poza tym fajny TO jak Webber zaczął dość mocno naciskać to nagle sinik się przegrzewał... tia, a świstak siedzi.
- SC - pierwsza (lepsza) propozycja, jak już ktoś napisał, to powrócić do "oddublowania się" stawki, druga - mniej rygorystycznie podchodzić do niebieskich flag zwłaszcza jak się walczy o pozycję. A najlepiej wprowadzić obie.
- McLaren - średnio na jeża, choć wynik ok.
- reszta stawki - tak sobie, raz lepiej raz gorzej.
- Borowczyk z Maurycym - jak zwykle swój "wysoki" poziom ;)
Klasyfikacja kierowców po GP Brazylii:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Sprawa ma się tak:
Jeśli w Abu-Dhabi:
- wygra Vettel, Webber będzie drugi a Alonso będzie piąty to mistrzem zostanie Vettel, drugi będzie Alonso a trzeci Webber choć wszyscy będą mieli 256 pkt, ale zwycięzce kolejność wskaże kolejna ilość miejsc pierwszych, drugich itd. (Vettel ma o jedno więcej czwarte miejsce niż Alonso, a obaj będą mieli i jedno zwycięstwo więcej niż Webber).
- jeśli wygra Vettel to Alonso by być mistrzem musi być wyżej niż piąty;
- jeśli wygra Webber a Alonso będzie drugi to mistrzem będzie Alonso;
a resztę sobie policzcie sami. Przypominam punkty do zdobycia:
25-18-15-12-10-8-6-4-2-1
EDIT: Mam nadzieję, że się nie pomyliłem w wyliczeniach.
Obstawiam że wygra Vettel przed Webberem i obaj obejdą się smakiem, bo Alonso przyjedzie 3-4.
adolfik9501
07-11-2010, 22:03
Też jestem za tym by Alonso sprzątnął im tytuł z przed nosa, a wygra Vettel bo Webber jak przyspieszy znowu się dowie, że mu silnik nie domaga...
Alonso jest w zdecydowanie najlepszym położeniu - jeśli tylko drynda mu nie nawali, to z palcem w tyłku powinien przyjechać 3-4. Na miejscu RBR bardzo poważnie bym się zastanowił komu w następnym wyścigu ma niedomagać silnik...
adolfik9501
07-11-2010, 22:13
Helmut "vel lubię młodych chłopców" trzeźwo nie myśli, więc zrobi wszystko by pupilek wygrał.
Pechowo Massa dzisiaj jeździł :( Szkoda chłopa, po tym wypadku jakby nie może się odnaleźć.
Matematyczne szanse zachował też Hamilton, ale musiałby wygrać, a pierwsza 3 chyba rozwalić się na bandach ... (albo poza 10).
W sumie wolę Alonso>Webber>>Vettel tak, że optymistycznie patrzę na ostatni wyścig :)
Helmut "vel lubię młodych chłopców" trzeźwo nie myśli, więc zrobi wszystko by pupilek wygrał.
Tak se jednak imaginuję, że jak w abudabi będzie powtórka z rozrywki (Baba, Gazorek, Azorek) to mimo całej swej pedofilnej pederastii będzie musiał zwrócić uwagę swojej laluni, że woda mu się gotuje w chłodnicy i żeby się napił herbatki :twisted:
adolfik9501
08-11-2010, 00:11
Tak se jednak imaginuję, że jak w abudabi będzie powtórka z rozrywki (Baba, Gazorek, Azorek) to mimo całej swej pedofilnej pederastii będzie musiał zwrócić uwagę swojej laluni, że woda mu się gotuje w chłodnicy i żeby się napił herbatki :twisted:
Niekoniecznie. Mistrza w konstruktorach już mają (co dla zespołu najważniejsze i za co kasa jest), a zabierać lizaka dzieciakowi nie chce tym samym strasznej przykrości mu robiąc. A nuż się obrazi i pójdzie do swojego pokoju :mrgreen: Zresztą kto wie jak małolat zareaguje jak mu każą przepuścić Webbera... Mam nadzieję, że Webber się jednak zepnie w sobie, bo odnoszę wrażenie, że coś mu z liczeniem nie poszło i jeździ od jakiegoś czasu jakby olbrzymią przewagę w punktach miał.
gregory_21
08-11-2010, 09:11
A ja odnoszę wrażenie, że Kubica już sobie sezon odpuścił. Zero zaangażowania z jego strony w tym i poprzednim wyścigu. Jedzie tylko żeby jechać, w ogóle nie walczy. Cały wyścig dziś ciągnął się za Hulkenbergiem i raptem chyba tylko z jeden raz próbował go wyprzedzić. Stracił ten swój pazur za który był tak dotychczas chwalony.
Wiedzą, że na nic szans nie mają to przynajmniej na remonty kasy wydawać nie chcą i stąd pewnie prikaz o wyluzowaniu ;)
niech dadzą chłopu w końcu porządne auto i niech pokaże na co go stać, wystarczy spojrzeć na Kovalainena ile zawdzięczał Macowi
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.