PDA

Zobacz pełną wersję : Czy jest na sali ktoś obeznany w równaniach węzłowych



pmsphotography
03-11-2010, 19:18
Witam,
Potrzebuję pomocy przy rozwiązaniu układu z zastosowaniem metody równań stanu i metody Laplace'a (schematy zastępcze).
Nijak nie mogę sobie z tym poradzić, chodzi o wyznaczenie przebiegów prądu i(t) i napięcia uc(t).

dziekan77
03-11-2010, 23:24
uff.. kiedy to było..:) jeszcze pare lat temu bym ci pomógł zapewne... ale teraz juz mi z niestety z głowy wywietrzało..:) powodzenie bo to bardzo fajne rzeczy są..

FHR
03-11-2010, 23:27
Matematycy? Fizycy? Mamy takich... ;) http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=2133155&postcount=186

andrstac
03-11-2010, 23:35
Witam,
Potrzebuję pomocy przy rozwiązaniu układu z zastosowaniem metody równań stanu i metody Laplace'a (schematy zastępcze).
Nijak nie mogę sobie z tym poradzić, chodzi o wyznaczenie przebiegów prądu i(t) i napięcia uc(t).

O ile pamiętam to w pierwszej technikum to było - pamiętam jeszcze jaki był magiel z tego, ale i efekty były. A teraz...

Przepraszam za OT

manwojt
03-11-2010, 23:38
Podrzuc linka to zobacze co sie da zrobic. Teoretycznie powinienem umiec, ale przez rok sporo rzeczy z glowy wypada na tych studiach;)

michalolsze
04-11-2010, 00:41
Podrzuć. Też się zorientuję.

Grzybu
04-11-2010, 10:23
To w technikum było przekształcenie Laplace'a i operacje w dziedzinie "s"?
Nigdy tego nie lubiłem i obawiam się, że nie dam rady, ale mimo wszystko rzucę okiem :)

pmsphotography
04-11-2010, 13:40
Po nieprzespanej nocy informuję, że poradziłem sobie (chyba) z problem ;-) I to niestety nie technikum, a politechnika.
Dla chętnych mogę wysłać to zadanie- można rzucić okiem i ew. ja sprawdzę, czy dobrze zrobiłem.

pmsphotography
23-11-2010, 22:11
Problem pojawił się nowy- tego obwodu już ruszyć nie potrafię. Może ktoś z Was by potrafił go okiełznać?
http://www.przeklej.pl/plik/tsisd-cwiczenie-2-tematy-2a-doc-0023u54gl2mv

eXtreme
24-11-2010, 01:17
Może coś takiego Ci pomoże: http://www.ely.pg.gda.pl/kane/Dydaktyka/Transmitancja%20operatorowa.pdf Zwróć uwagę na rozwiązanie zadania 1 oraz 2. Oba połączone z dorzuceniem zamiast rezystora kondensatora powinny Ci załatwić sprawę. Bo rozumiem, że problem masz z równaniami, a nie z resztą zadań.
PS. Fajnie, że macie zajęcia z matlabem do tego. Ale i tak nie wiele będziesz z tego w przyszłości korzystał (raczej).

manwojt
24-11-2010, 16:03
pmsphotography, masz odpowiedz na pw, nie wiedzialem, ze watek odkopales.

eXtreme, osobiscie uzywam czesciej matlaba niz kalkulatora ;) Zalezy wszytko od tego, co sie bedzie robic po studiach, ale dla automatyka jest to czesto niezastapione narzedzie i warto poznac podstawy.

pmsphotography
24-11-2010, 16:39
eXtreme, manwojt, dzięki za pomoc. Zaraz się biorę do działania, dam znać z jakimi skutkami ;)

eXtreme
24-11-2010, 18:43
eXtreme, osobiscie uzywam czesciej matlaba niz kalkulatora ;) Zalezy wszytko od tego, co sie bedzie robic po studiach, ale dla automatyka jest to czesto niezastapione narzedzie i warto poznac podstawy.

Nie nie, ja nie kwestionuje użyteczności matlaba. To wręcz cudowne narzędzie i aż dziw bierze, ile ma zastosowań. Chodziło mi o same równania węzłowe :) Gdzieś tam potem się przewiną, ale rzadko.

pmsphotography
24-11-2010, 19:33
Tylko jak wyznaczyć Uz? Albo inaczej- mając impedancję zastępczą jak wyliczyć iz nie mając Uz. No bo brak Uz tutaj blokuje rozwiązanie.

pmsphotography
24-11-2010, 21:37
Wyszło mi coś takiego- może ktoś zerknąć czy to ma sens?
LINK (http://i52.tinypic.com/3145m5e.jpg)