PDA

Zobacz pełną wersję : [ Portret ] Połówka



nickt
03-11-2010, 12:30
Witajcie
Możecie mnie zjechać za kolorystykę (wydaje mi się, że wpada za bardzo w żółte), ale już zupełnie nie ufam mojemu laptopowi. Posiadacze lepszych monitorów mogą zobaczyć pewne niedoróbki PS'owe, ale wybaczcie i tak zamieszczę :p


1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img192.imageshack.us/img192/9471/dsc7253cmae.jpg)

Tworas
03-11-2010, 22:34
ja mam kiepski monitor i we włosach miejscami widzę czarne placki, papkę :P
co do kadru i pomysłu to myślę, że gdyby odsłonić niewidoczną połowę twarzy to byłby świetny, elegancki portret :D :P:P:P

ChollaYi
04-11-2010, 10:15
No, te włosy średnio wyglądają. Jakby je zjadła kompresja. Ale ja też patrzę na cienkim monitorze.
Przy f5.6 spodziewałbym się ostrości jak żyletka a u Ciebie jakoś nie mogę jej znaleźć. Nawet się zastanawiałem czy nie jest na ustach.
Samo zdjęcie przyjemne ale niestety zniszczone przez obróbkę :(

emet_b
04-11-2010, 17:44
myślałem, że wchodząc tu zobaczę Twoją drugą połówkę;P

gromi
04-11-2010, 23:52
...
Przy f5.6 spodziewałbym się ostrości jak żyletka a u Ciebie jakoś nie mogę jej znaleźć. Nawet się zastanawiałem czy nie jest na ustach.
...

Mam to samo wrażenie. Oko jakby zamazane
Sam pomysł mnie się podoba

copyman
05-11-2010, 00:21
Ostrość wyraźnie uciekła na usta modelki. Kadr - kontrowersyjny, ale ta "inność" ma w sobie coś fascynującego :) Czegoś jakby przez to brakowało , ale jednocześnie jak dla mnie przyjemne w odbiorze. Kolor może odrobinkę za ciepły ,ale podoba się.

Robik
05-11-2010, 01:24
...j.w. ostrość nie tam gdzie trzeba.

nickt
05-11-2010, 02:00
Kurde czepiacie się ostrości. Ostrość nie może być nie tam gdzie trzeba. Mam takiego dziwnego 70-200 który akurat na 200mm jest troszeczkę mydlany, no ale znowu bez przesady. To, że usta bardziej świecą to tylko atut albo wina błyszczyka i tyle. Tak czy siak dzięki za komenty. Sesja zdecydowanie do poprawy bo mocno musiałem walczyć z rozczesanymi włosami i dlatego poszedłem w takie kontrasty na włosach. Niedługo wstawię pewnie poprawkę.
Pozdrawiam

copyman
05-11-2010, 02:35
A masz Nikkora 70-200 czy Sigmę albo Tamrona ? Ja w moim Nikkorze 80-200 f2,8 mam max ostrość na ok. 170. Potem jest juz wyraźny spadek ostrości. Na 200 to już kaplica , więc się pilnuję i powyżej 170 staram się nie wychylać :) Co do tego błyszczyka , to byćmoże AF ustawił Ci ostrość na ustach bo tam złapał kontrast ? A my się nie czepiamy ;) ... My po prostu wyrażamy nasze opinie ;)

Robik
05-11-2010, 06:39
Kurde czepiacie się ostrości. Ostrość nie może być nie tam gdzie trzeba. Mam takiego dziwnego 70-200 który akurat na 200mm jest troszeczkę mydlany, no ale znowu bez przesady. To, że usta bardziej świecą to tylko atut albo wina błyszczyka i tyle. Tak czy siak dzięki za komenty. Sesja zdecydowanie do poprawy bo mocno musiałem walczyć z rozczesanymi włosami i dlatego poszedłem w takie kontrasty na włosach. Niedługo wstawię pewnie poprawkę.
Pozdrawiam
... no to popraw włosy i oko i nie będą ( nie będziemy ) się "czepiać" :-)