PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić taką panorame?



kuchar504
02-11-2010, 12:44
Witam
Chciałem zapytać czy ktoś z was wie jak jest tworzona taka panorama:

http://3dpanorama.pl/3d/stadion/

Pozdrawiam
kuchar504

rychu_cmg
02-11-2010, 12:50
http://www.360photography.pl/instrukcja-krok-po-kroku-panorama-sferyczna/

kuchar504
02-11-2010, 12:55
Ok. ale w jaki sposób aparat znalazł się kilkanaście metrów nad ziemią. Bardziej interesuje mnie ta kwestia.

rychu_cmg
02-11-2010, 13:05
Zdjęcie był robione z jakiegoś wysokiego obiektu: budynek/dźwig itp.

marszull
02-11-2010, 13:10
Nie widzialem tej panoramy, bo nie jestem w domu i net slabo chodzi, ale sa specjalne maszty do fotografowania z gory.

Ewentualnie mozna tez takie panoramy z gory robic z: latawca, malego balonu i ze sterowanego samolotu lub helikoptera.
Drozsza zabawa to wynajecie jakiegos pojazdu latajacego wraz z pilotem

A tak jeszcze mi sie skojarzylo ze Mariusz Mikołajczyk jest na forum to moze zdradzi tajemnice jak to bylo zrobione ;)

kuchar504
02-11-2010, 13:12
No niestety nie gdyż w miejscach które są robione te panoramy(linki niżej) nie ma ani jednego budynku ani nie mógł tak wjechać dźwig.

http://3dpanorama.pl/3d/zielone-osiedle/

http://3dpanorama.pl/3d/sieradz/most.htm

fumio
02-11-2010, 13:19
No niestety nie gdyż w miejscach które są robione te panoramy(linki niżej) nie ma ani jednego budynku ani nie mógł tak wjechać dźwig.

http://3dpanorama.pl/3d/zielone-osiedle/

http://3dpanorama.pl/3d/sieradz/most.htm

A no tak faktycznie nie ma. Cuda Panie jakieś cuda ;-)

Ale panoramki przednie!!

Pozdr.

marius_m
02-11-2010, 13:43
Ano cuda :) Jako, że temat sam wyszedł to uchylę rąbka tajemnicy :) pierwsza panorama w linku 3dpanorama.pl/3d/stadion była wykonana z nikonem d90 podwieszonego specjalnym, zdalnie obracanym stelażem do latawca.
Panorama na moście była wykonana z 7metrowego wysięgnika, natomiast panorama przy zielonym osiedlu to już zdalnie sterowany śmigłowiec.
Świeże panoramy ze śmigłowca znajdują się na http://zWysoka.pl zapraszam :)

kuchar504
02-11-2010, 20:40
A co to za szkło
N 10,5?

marius_m
02-11-2010, 21:52
A szkło to samyang 8mm z racji najszerszego kadru i pancernej konstrukcji ( niezbędnej przy testach w lotnictwie :) ) Niedługo będzie latać sigma 10mm

tomek8899
04-11-2010, 22:16
Pięknie! A możesz powiedzieć jak sterujesz wtedy aparatem? Oraz jak robisz zdjęcia "góry"? Zaprezentujesz posiadany sprzęt latający?

marius_m
05-11-2010, 20:35
Sam takich panoram bym nie dał rady zrobić. Panoramy robimy razem z kolegą. Wtedy jedna osoba jest pilotem ( raz ja, raz kolega) a druga steruje aparatem. Sprzęt latający nie doczekał się jeszcze ładnych zdjęć. Na pewno pojawią się wraz z aktualizacją strony 3Dpanorama.pl, która to już dość długo czeka na swoją kolej :)

marszull
05-11-2010, 23:14
a tak z ciekawosci to jaka glowice wykorzystujecie do tych zdjec z powietrza? wlasna konstrukcja czy cos kupionego?

marius_m
06-11-2010, 17:57
a tak z ciekawosci to jaka glowice wykorzystujecie do tych zdjec z powietrza? wlasna konstrukcja czy cos kupionego?
Zdalnie sterowany stelaż własnej konstrukcji ( z pomocą kolegi elektronika :) )
Nie ma chyba masowo produkowanych rozwiązań tego typu. Podobne widziałem na sprzedaż w USA za 3000 USD :)