PDA

Zobacz pełną wersję : Co to za sprzet?



Nikonek
01-11-2010, 21:29
Witam
Wpadl mi w rece ostatnio sprzet Nikona. Poniewaz nie znam tego sprzetu, a napisy sa wytarte, wiec nie moge wszystkiego zidentyfikowac. Prosze wiec Was o pomoc.

1. Co to za lampa i czy pasuje do cyfry ?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img834.imageshack.us/i/sb2o.jpg/)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img830.imageshack.us/i/sb1o.jpg/)




2. Czy ten obiektyw to 2.8/180 ? Jaka wersja, jesli wogole byly jakies wersje tego szkla ? Czy wspolpracuje z cyfra ?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img213.imageshack.us/i/nikk1.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img684.imageshack.us/i/nikk2.jpg/)

Darek72
01-11-2010, 21:48
Obiektyw to Nikkor 2.8/180 wersja ta http://www.photosynthesis.co.nz/nikon/afn18028.jpg albo ta http://www.photosynthesis.co.nz/nikon/afd18028.jpg. Co do lampy to będzie chyba sb-26. Obiektyw pasuje do cyfry DX i FX, lampa trochę mniej bo nie obsługuje i-ttl - zostaje Ci tylko praca w manualu lub praca w automatyce lampy.

DonArturo
01-11-2010, 21:50
zdecydowanie SB26

sokrates
01-11-2010, 22:02
masz jakiekolwiek cyfrowe body Nikona? podepnij i się dowiesz czy współpracuje.

messer
01-11-2010, 22:03
masz jakiekolwiek cyfrowe body Nikona? podepnij i się dowiesz czy współpracuje.

Chyba że to jakaś stara lampa -- to o tym też się dowiesz; w momencie, gdy spali Ci elektronikę aparatu :)

Nikonek
01-11-2010, 22:07
Dziekuje za odpowiedzi.

Mam tylko F801 i F90X, ale za ich pomoca nie moglem stwierdzic, czy to wszystko pasuje do cyfry. ;)