Zobacz pełną wersję : jak sie robi te popularne trupie twarze w portretach?
MarcinPoland
01-11-2010, 01:04
chodzi mi o to co prezentuje np kolega Hanibal w dziale portretow
mi sie to nie akurat podoba, ale widze ze ludziom tak
dlatego chcialbym wiedziec jak to zrobic
ze blurowanie i maskowanie twarzyczek to sie domyslam, ale co jeszcze
mi sie to nie akurat podoba, ale widze ze ludziom tak
dlatego chcialbym wiedziec jak to zrobic
jak Ci się to nie podoba to nie rób na siłę czegoś żeby podpasować się innym ludziom ;)
MarcinPoland
01-11-2010, 01:22
ale ja nie prosze o rady czy mam robic w zyciu to co mi sie podoba czy moze to co podoba sie innym
po prostu chcialbym wiedziec jak to sie robi i pytam w odpiednim dziale
mysle ze nie bede jedynym ktorego odpowiedz na moje pytanie zainteresuje
wiedza kosztuje a przepisu jednego nie ma ;)
MarcinPoland
01-11-2010, 01:59
wielcy fotografowanie nie maja problemu z dzieleniem sie wiedza
bo w ich przypadku talent robi wieksza robote niz PS
a ci dla ktorych ps jest glownym narzedziem beda strzegli swojego glownego atutu
no coz, poszukam sam i jak znajde to zapodam tu stosowne akcje oraz tutoriale
ja nawet nie wiem o czym mówisz generalnie ale zauważyłem w Twoim poście, że przewinęła się ksywa użytkownika Hanibal. dlaczego więc nie pójdziesz do źródła i nie zapytasz się jego o to? powinien Ci odpowiedzieć.
a jak już piszesz posta tutaj to fajnie by było jakbyś zalinkował jakiś konkretny przykład, bo ja np. nie wiem co to jest za moda na trupio blade twarze ;)
Andrzej Olender
01-11-2010, 10:05
Hmm, może autor chce zrobić sesje halloween? :)
Myślę ,że chodzi mu o te wygładzone do perfekcji twarzusie modelek. Z pięknymi ostrymi oczętami. Też nie wiem jak to zrobić, ale mam większy problem bo nie mam PS-a. Jeszcze.... :)
Też nie wiem jak to zrobić, ale mam większy problem bo nie mam PS-a. Jeszcze.... :)
Hahahahaha ja też nie mam PS-a i co najgorsze nie wiem jak to ugryźć:smile:
hostman22
01-11-2010, 19:08
np. nie wiem co to jest za moda na trupio blade twarze ;)
Dokładnie :)
Nawet pokusiłem się aby zobaczyć galerie użytkownika Hanibal i jakoś nic trupiego tam nie widziałem ;).
A nie pomyślałeś, że to jest odpowiednie naświetlenie i wywołanie rawa?
Reszta to typowo portretowa obróbka np w gimpie i masz to co chcesz.
Poza tym po co robić coś co Ci się nie podoba.
MarcinPoland
01-11-2010, 23:47
haha, no tak, przyznam sie, chcialem zrobic sesje pod Halloween :)
Myślę ,że chodzi mu o te wygładzone do perfekcji twarzusie modelek. Z pięknymi ostrymi oczętami. Też nie wiem jak to zrobić, ale mam większy problem bo nie mam PS-a. Jeszcze.... :)
tak, chodzi mo o te twarze na ktorych nie ma zadnych rys o kolorze prawie bialym
to nie kwestia expozycji
bo 1 fotka z ostatniego posta hannibala temu przeczy w 100%
liscie nawet niedoswietlone a twarz taka jasna
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/10/5132392837_3f9e530e0b_o-1.jpg
źródło (http://farm5.static.flickr.com/4003/5132392837_3f9e530e0b_o.jpg)
ciekawe, nie widzicie tego trupiego efektu??
skora wyglada jak z manekina wypranego nawet z cieni
wiem ze to blur w psie i maska, ale co jeszcze?
maskowanie tylko na twarz i skore i podjasnianie? przed blurem, po?
moze jakis plugin?
chcialbym poznac ta technike po prostu, mozliwe ze mi sie przyda
Proponuje lepszy monitor:)
A ogólnie to doświetlenie w czasie robienia zdjęć, Hani akurat wrzuca filmiki z backstage czesto, mozna obejrzeć.
Mi się kompletnie nie podoba kolor tej skóry w kontekście całego zdjęcia. Wyciągnięty kolor na siłę, który ma się nijak do tonacji i kolorystyki całego zdjęcia.
A ogólnie to doświetlenie w czasie robienia zdjęć, Hani akurat wrzuca filmiki z backstage czesto, mozna obejrzeć.
Doświetlenie doświetleniem, a obróbka skory to druga kwestia, która moim zdaniem na tym zdjęciu jest przesadzona.
Ja tam trupa nie widzę.... ;)
może selektywnie pościagaj pomaranczowy, czerwony i żółty ?
A mówią, że Nikon nie oddaje poprawnie koloru skóry ;-)
de Fresz
02-11-2010, 13:45
Taki "trupi" odcień to wynik ściągnięcia w skórze żółci – czyli w RGBie kanału Blue.
a co na to hani??? ktoś go pytał??? :D
a co na to hani??? ktoś go pytał??? :D
Już go widzę jak po takim wstępie śpieszy tłumaczyć zawiłości obróbki:-)
Już go widzę jak po takim wstępie śpieszy tłumaczyć zawiłości obróbki:-)
kto go tam wie...może już wytłumaczył za plecami ;) hehe
a tak a propos - bez urazy - nikogo nie obgaduje za plecami ;)
na pewno z wielką chęcią podzieli się z całym światem jak to robi że jego zdjęcia się podobają.
a, oczywiście ZA DARMO?
z drzew pospadaliście ? ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.