Zobacz pełną wersję : nalepiać czy nie nalepiać
Hej, z pozoru głupie pytanie mam, ale jak jak dla mnie dosyć istotne. Czy któryś z Was kupił aparat z dofinansowania, np. EFS. Jedynym z wymogów jest oznaczenie zakupionych rzeczy które się do tego nadają naklejkami. Czy nalepialiście naklejkę na wasze aparaty? Jeśli tak to gdzie.
darkmajin
29-10-2010, 23:26
http://www.ko.rzeszow.pl/zalaczniki/EFS_sprzet.pdf
strona 24
w widocznym miejscu tego nie nakleisz chyba że coś małego na gripie ( nie chce mi się czytać min. wymiarów )
dlatego walni na pudełko i zacznij się zajmować poważniejszymi sprawami
...i zacznij się zajmować poważniejszymi sprawami
tylko te czasami z pozoru mało poważne sprawy potrafią być bardzo ważne, może nie dla mnie tylko dla urzędników z wojewódzkiego urzędu pracy. niestety unijne dyrektywy potrafią być dosyć dziwne i nieżyciowe, w dodatku nic nie można na to poradzić, tylko zrobić jak oni chcą...
ja dostałem kase z PUP i tam na szczęście nie ma naklejek.
Jak już musisz nakleić to naklej od spodu body, a jak by się ktoś czepiał to powiedz, że robisz zdjęcia niebu i wtedy podnosisz aparat do góry i naklejka jest widoczna;)
Hej, z pozoru głupie pytanie mam, ale jak jak dla mnie dosyć istotne. Czy któryś z Was kupił aparat z dofinansowania, np. EFS. Jedynym z wymogów jest oznaczenie zakupionych rzeczy które się do tego nadają naklejkami. Czy nalepialiście naklejkę na wasze aparaty? Jeśli tak to gdzie.
Jeśli była to dotacja z działania 6.2 to nie masz takiego obowiązku.
Zobacz tu punkt 7 (http://www.efs.gov.pl/faq/Strony/pytania_i_odpowiedzi.aspx).
fotograf58
30-10-2010, 12:02
Nalepiać - aparat będzie wyglądał dostojniej - tak po europejsku :)
A nie lepiej zapytać się w urzędzie z którego wziąłeś dofinansowanie? Mi np. powiedzieli że nie muszę przyklejać na aparat. Wystarczy na pudełka. Co urząd to inne zasady więc tutaj nikt Ci nie pomoże.
no własnie co urząd to inne zasady, w moim mają fioła na punkcie naklejek, dlatego mają być gdzie się da. nawet odpowiednio pomniejszona, ale musza być. dlatego pytam bo jestem ciekaw jak to w praktyce u innych wyglądało. jak na razie na aparat nic nie nalepiam, jak będzie kontrola i coś będą pultać wtedy najwyżej przylepie. pozatym powiedzmy sobie szczerze taka naklejka na korpusie aparatu wygląda weśniacko i tyel...
Pracuje w firmie która korzystała z EFS i naklejeczki są na wszystkim.
mishieck
30-10-2010, 19:47
W 6.2 POKL nie musisz - koniec tematu. Jak to mawiał mój dziadek - "nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu".
Poza tym obowiązki informacyjne (jeśli są) są określone w umowie, którą podpisałeś. Czasem warto ten dokument przeczytać.
no własnie co urząd to inne zasady, w moim mają fioła na punkcie naklejek, dlatego mają być gdzie się da. nawet odpowiednio pomniejszona, ale musza być. dlatego pytam bo jestem ciekaw jak to w praktyce u innych wyglądało. jak na razie na aparat nic nie nalepiam, jak będzie kontrola i coś będą pultać wtedy najwyżej przylepie. pozatym powiedzmy sobie szczerze taka naklejka na korpusie aparatu wygląda weśniacko i tyel...
To powiedz im niech Ci przygotują odpowiednie naklejki na sprzęt. To ich obowiązek zaopatrzyć Ciebie w naklejki.
a dali mi wszystko do nalepienia, tylko wszystkie są wielkości standardowej wizytówki, ale jak mi od razu powiedziano sam mogę sobie zrobić mniejsze i wtedy je nalepie prawie na wszystko na co się da nalepić. niestety umowa nie jest precyzyjna, mam tylko w widocznym miejscu prowadzenia działalności umieścić informacje skąd mam kasę, o oklejaniu nie ma paragrafu, ale jak każą robić to robię. owszem można nie naklejać, ale po co tracić czas i nerwy na walkę "z systemem".
Aha, korzystam z działania 6.1, poddziałanie 6.1.3, kolega mishieck chyba się trochę za mocno spina i robi ze sprawy większy problem niż ja w tym momencie...
mishieck
30-10-2010, 23:08
a) Jeśli to jest działanie 6.1.3 POKL i jesteś beneficjentem ostatecznym, to nie musisz (ale możesz) oznaczyć sprzęt.
b) Jeśli jesteś beneficjentem (w sensie realizujesz projekt) to masz bezwzględny obowiązek oznaczania wszelkich sprzętów i materiałów zakupionych ze środków UE.
Jeśli w umowie nie masz zapisanych obowiązków informacyjnych, to urząd może cie co najwyżej gorąco poprosić o oznaczenie sprzętu ;)
mam tylko takie coś,
zapis w umowie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jadzik.lap.pl/galeria/efs1.jpg)
informację do powieszenia w miejscu prowadzenia działalności
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jadzik.lap.pl/galeria/efs2.jpg)
wzory naklejek o których nie ma mowy w umowie, a które kazano mi przylepić
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jadzik.lap.pl/galeria/efs3.jpg)
jak już pisałem dla świętego spokoju te naklejki przylepie bo to nie problem, tylko wątpliwości miałem w związku z oklejaniem aparatu z którym jednak będę się publicznie pokazywał, a wioski nie chce siać...
mam tylko takie coś,
...
Czyli nic nie masz w umowie o obowiązku oznaczenia sprzętu.
Jeśli chcesz podenerwować trochę urzędników z PUP to możesz zapytać jak ten punkt umowy ma się do tego pisma (http://http://efs.wup.lodz.pl/stara_strona/dokumenty/Oznakowanie_firm.pdf) (otrzymały je do wiadomości wszystkie WUP-y i powinny PUP-y).
Tak poza tym pamiętaj, że wszystkie kontrole muszą być zapowiedziane.
mam tylko takie coś,
jak już pisałem dla świętego spokoju te naklejki przylepie bo to nie problem, tylko wątpliwości miałem w związku z oklejaniem aparatu z którym jednak będę się publicznie pokazywał, a wioski nie chce siać...
Jakiej wiochy? Czym się przejmujesz? Jak mi dadzą na cyfrowego hassela, to na LCD nalepię :P
Tak poza tym pamiętaj, że wszystkie kontrole muszą być zapowiedziane.
co urząd to inaczej, mi zapowiadali nalot znienacka. dziwne to dla mnie gdyż, w miejscu w którym prowadzić będę biznes nie będę siedział cały czas...
Jakiej wiochy? Czym się przejmujesz? Jak mi dadzą na cyfrowego hassela, to na LCD nalepię :P
Znajomi wzięli dofinansowanie na rozwój (wybudowali nowe studio i kupili duuużo sprzętu) i okazało się, że muszą pooblepiać wszystko. Jak przyszła "kontrol", to okazało się, ze wszystko znaczy wszystko - więc na palnikach lamp studyjnych (które producent/sprzedawca wpisuje do faktury jako oddzielne elementy) również mają się znaleźć :) Lekko nie było, ale po długich i zażartych bojach, "kontrol" łaskawie odstąpiła od karania, a nawet łaskawie zgodziła się na naklejenie drugiej naklejki na korpusie lampy (z przodu), ze strzałką i opisem, ze dotyczy palnika...
fotojacek
01-11-2010, 02:58
Naklej na dekiel od obiektywu
NightCrawler
01-11-2010, 10:32
Znajomi wzięli dofinansowanie na rozwój (wybudowali nowe studio i kupili duuużo sprzętu) i okazało się, że muszą pooblepiać wszystko. Jak przyszła "kontrol", to okazało się, ze wszystko znaczy wszystko - więc na palnikach lamp studyjnych (które producent/sprzedawca wpisuje do faktury jako oddzielne elementy) również mają się znaleźć :) Lekko nie było, ale po długich i zażartych bojach, "kontrol" łaskawie odstąpiła od karania, a nawet łaskawie zgodziła się na naklejenie drugiej naklejki na korpusie lampy (z przodu), ze strzałką i opisem, ze dotyczy palnika...
To już jest chore, ale niestety często nasi urzędnicy sami zbyt gorliwie próbują wykonywać "instrukcje"... :(
Przydało by się trochę zdrowego rozsądku...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.