PDA

Zobacz pełną wersję : nalepiać czy nie nalepiać



jadzik
29-10-2010, 23:16
Hej, z pozoru głupie pytanie mam, ale jak jak dla mnie dosyć istotne. Czy któryś z Was kupił aparat z dofinansowania, np. EFS. Jedynym z wymogów jest oznaczenie zakupionych rzeczy które się do tego nadają naklejkami. Czy nalepialiście naklejkę na wasze aparaty? Jeśli tak to gdzie.

darkmajin
29-10-2010, 23:26
http://www.ko.rzeszow.pl/zalaczniki/EFS_sprzet.pdf

strona 24

w widocznym miejscu tego nie nakleisz chyba że coś małego na gripie ( nie chce mi się czytać min. wymiarów )
dlatego walni na pudełko i zacznij się zajmować poważniejszymi sprawami

jadzik
30-10-2010, 00:00
...i zacznij się zajmować poważniejszymi sprawami
tylko te czasami z pozoru mało poważne sprawy potrafią być bardzo ważne, może nie dla mnie tylko dla urzędników z wojewódzkiego urzędu pracy. niestety unijne dyrektywy potrafią być dosyć dziwne i nieżyciowe, w dodatku nic nie można na to poradzić, tylko zrobić jak oni chcą...

prz3mo7
30-10-2010, 00:12
ja dostałem kase z PUP i tam na szczęście nie ma naklejek.
Jak już musisz nakleić to naklej od spodu body, a jak by się ktoś czepiał to powiedz, że robisz zdjęcia niebu i wtedy podnosisz aparat do góry i naklejka jest widoczna;)

Zorki
30-10-2010, 08:16
Hej, z pozoru głupie pytanie mam, ale jak jak dla mnie dosyć istotne. Czy któryś z Was kupił aparat z dofinansowania, np. EFS. Jedynym z wymogów jest oznaczenie zakupionych rzeczy które się do tego nadają naklejkami. Czy nalepialiście naklejkę na wasze aparaty? Jeśli tak to gdzie.

Jeśli była to dotacja z działania 6.2 to nie masz takiego obowiązku.
Zobacz tu punkt 7 (http://www.efs.gov.pl/faq/Strony/pytania_i_odpowiedzi.aspx).

fotograf58
30-10-2010, 12:02
Nalepiać - aparat będzie wyglądał dostojniej - tak po europejsku :)

sea21
30-10-2010, 12:48
A nie lepiej zapytać się w urzędzie z którego wziąłeś dofinansowanie? Mi np. powiedzieli że nie muszę przyklejać na aparat. Wystarczy na pudełka. Co urząd to inne zasady więc tutaj nikt Ci nie pomoże.

jadzik
30-10-2010, 18:55
no własnie co urząd to inne zasady, w moim mają fioła na punkcie naklejek, dlatego mają być gdzie się da. nawet odpowiednio pomniejszona, ale musza być. dlatego pytam bo jestem ciekaw jak to w praktyce u innych wyglądało. jak na razie na aparat nic nie nalepiam, jak będzie kontrola i coś będą pultać wtedy najwyżej przylepie. pozatym powiedzmy sobie szczerze taka naklejka na korpusie aparatu wygląda weśniacko i tyel...

Pimps
30-10-2010, 19:29
Pracuje w firmie która korzystała z EFS i naklejeczki są na wszystkim.

mishieck
30-10-2010, 19:47
W 6.2 POKL nie musisz - koniec tematu. Jak to mawiał mój dziadek - "nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu".


Poza tym obowiązki informacyjne (jeśli są) są określone w umowie, którą podpisałeś. Czasem warto ten dokument przeczytać.

sea21
30-10-2010, 19:50
no własnie co urząd to inne zasady, w moim mają fioła na punkcie naklejek, dlatego mają być gdzie się da. nawet odpowiednio pomniejszona, ale musza być. dlatego pytam bo jestem ciekaw jak to w praktyce u innych wyglądało. jak na razie na aparat nic nie nalepiam, jak będzie kontrola i coś będą pultać wtedy najwyżej przylepie. pozatym powiedzmy sobie szczerze taka naklejka na korpusie aparatu wygląda weśniacko i tyel...

To powiedz im niech Ci przygotują odpowiednie naklejki na sprzęt. To ich obowiązek zaopatrzyć Ciebie w naklejki.

jadzik
30-10-2010, 23:01
a dali mi wszystko do nalepienia, tylko wszystkie są wielkości standardowej wizytówki, ale jak mi od razu powiedziano sam mogę sobie zrobić mniejsze i wtedy je nalepie prawie na wszystko na co się da nalepić. niestety umowa nie jest precyzyjna, mam tylko w widocznym miejscu prowadzenia działalności umieścić informacje skąd mam kasę, o oklejaniu nie ma paragrafu, ale jak każą robić to robię. owszem można nie naklejać, ale po co tracić czas i nerwy na walkę "z systemem".
Aha, korzystam z działania 6.1, poddziałanie 6.1.3, kolega mishieck chyba się trochę za mocno spina i robi ze sprawy większy problem niż ja w tym momencie...

mishieck
30-10-2010, 23:08
a) Jeśli to jest działanie 6.1.3 POKL i jesteś beneficjentem ostatecznym, to nie musisz (ale możesz) oznaczyć sprzęt.

b) Jeśli jesteś beneficjentem (w sensie realizujesz projekt) to masz bezwzględny obowiązek oznaczania wszelkich sprzętów i materiałów zakupionych ze środków UE.

Jeśli w umowie nie masz zapisanych obowiązków informacyjnych, to urząd może cie co najwyżej gorąco poprosić o oznaczenie sprzętu ;)

jadzik
31-10-2010, 00:08
mam tylko takie coś,

zapis w umowie

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jadzik.lap.pl/galeria/efs1.jpg)

informację do powieszenia w miejscu prowadzenia działalności

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jadzik.lap.pl/galeria/efs2.jpg)

wzory naklejek o których nie ma mowy w umowie, a które kazano mi przylepić

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jadzik.lap.pl/galeria/efs3.jpg)


jak już pisałem dla świętego spokoju te naklejki przylepie bo to nie problem, tylko wątpliwości miałem w związku z oklejaniem aparatu z którym jednak będę się publicznie pokazywał, a wioski nie chce siać...

Zorki
31-10-2010, 00:58
mam tylko takie coś,
...


Czyli nic nie masz w umowie o obowiązku oznaczenia sprzętu.
Jeśli chcesz podenerwować trochę urzędników z PUP to możesz zapytać jak ten punkt umowy ma się do tego pisma (http://http://efs.wup.lodz.pl/stara_strona/dokumenty/Oznakowanie_firm.pdf) (otrzymały je do wiadomości wszystkie WUP-y i powinny PUP-y).
Tak poza tym pamiętaj, że wszystkie kontrole muszą być zapowiedziane.

Facet
31-10-2010, 03:03
mam tylko takie coś,
jak już pisałem dla świętego spokoju te naklejki przylepie bo to nie problem, tylko wątpliwości miałem w związku z oklejaniem aparatu z którym jednak będę się publicznie pokazywał, a wioski nie chce siać...

Jakiej wiochy? Czym się przejmujesz? Jak mi dadzą na cyfrowego hassela, to na LCD nalepię :P

jadzik
31-10-2010, 15:05
Tak poza tym pamiętaj, że wszystkie kontrole muszą być zapowiedziane.
co urząd to inaczej, mi zapowiadali nalot znienacka. dziwne to dla mnie gdyż, w miejscu w którym prowadzić będę biznes nie będę siedział cały czas...

!AGresT
31-10-2010, 23:28
Jakiej wiochy? Czym się przejmujesz? Jak mi dadzą na cyfrowego hassela, to na LCD nalepię :P

Znajomi wzięli dofinansowanie na rozwój (wybudowali nowe studio i kupili duuużo sprzętu) i okazało się, że muszą pooblepiać wszystko. Jak przyszła "kontrol", to okazało się, ze wszystko znaczy wszystko - więc na palnikach lamp studyjnych (które producent/sprzedawca wpisuje do faktury jako oddzielne elementy) również mają się znaleźć :) Lekko nie było, ale po długich i zażartych bojach, "kontrol" łaskawie odstąpiła od karania, a nawet łaskawie zgodziła się na naklejenie drugiej naklejki na korpusie lampy (z przodu), ze strzałką i opisem, ze dotyczy palnika...

fotojacek
01-11-2010, 02:58
Naklej na dekiel od obiektywu

NightCrawler
01-11-2010, 10:32
Znajomi wzięli dofinansowanie na rozwój (wybudowali nowe studio i kupili duuużo sprzętu) i okazało się, że muszą pooblepiać wszystko. Jak przyszła "kontrol", to okazało się, ze wszystko znaczy wszystko - więc na palnikach lamp studyjnych (które producent/sprzedawca wpisuje do faktury jako oddzielne elementy) również mają się znaleźć :) Lekko nie było, ale po długich i zażartych bojach, "kontrol" łaskawie odstąpiła od karania, a nawet łaskawie zgodziła się na naklejenie drugiej naklejki na korpusie lampy (z przodu), ze strzałką i opisem, ze dotyczy palnika...

To już jest chore, ale niestety często nasi urzędnicy sami zbyt gorliwie próbują wykonywać "instrukcje"... :(
Przydało by się trochę zdrowego rozsądku...