Iza
29-10-2010, 20:23
Witam, "jak było to sorry" - choć nie sądzę, nie znalazłam nic podobnego ;)
Nie wiem, czy do końca będę potrafiła wyjaśnić, o co mi chodzi, ale spróbuję. Ostatnio strasznie intrygują mnie fotki tego typu:
http://ivre.files.wordpress.com/2010/03/rower5.jpg
http://ivre.files.wordpress.com/2010/03/rower1.jpg
http://www.digart.pl/zoom/5727680/Bicycle_dream__%29.html
http://www.widelec.org/index.php?page2=6&site=blog&action=detail&view_type=1&blog_id=3549&site=blog§ion=1&text=&pages=10 (np.: 55, 56, 60, ale też mnóstwo innych w tej galerii)
Są pokryte plamami nieostrości, przyteksturowane... Problem w tym, że są dla mnie magiczną tajemnicą :) Chciałabym nauczyć się uzyskiwać podobne efekty, głównie przy pracy z architekturą. Szczególnie teraz, jesienią...
Żeby było konkretnie, mam dwa pytania. Ale jak powiecie coś więcej - też będę zadowolona :)
- Czy takie nieostre przenikania na zdjęciach uzyskiwane są jedynie poprzez odpowiednią manipulację światłem, czy raczej jest to magia photoshopa i umiejętnego rozłożenia maski, a następnie użycia blura?
- Jakiego przenikania warstw używanie do pracy z teksturami? U mnie, z czym bym nie próbowała, dość marnie i sztucznie to wychodzi...
Z góry bardzo dziękuję za cenne wskazówki :)
Nie wiem, czy do końca będę potrafiła wyjaśnić, o co mi chodzi, ale spróbuję. Ostatnio strasznie intrygują mnie fotki tego typu:
http://ivre.files.wordpress.com/2010/03/rower5.jpg
http://ivre.files.wordpress.com/2010/03/rower1.jpg
http://www.digart.pl/zoom/5727680/Bicycle_dream__%29.html
http://www.widelec.org/index.php?page2=6&site=blog&action=detail&view_type=1&blog_id=3549&site=blog§ion=1&text=&pages=10 (np.: 55, 56, 60, ale też mnóstwo innych w tej galerii)
Są pokryte plamami nieostrości, przyteksturowane... Problem w tym, że są dla mnie magiczną tajemnicą :) Chciałabym nauczyć się uzyskiwać podobne efekty, głównie przy pracy z architekturą. Szczególnie teraz, jesienią...
Żeby było konkretnie, mam dwa pytania. Ale jak powiecie coś więcej - też będę zadowolona :)
- Czy takie nieostre przenikania na zdjęciach uzyskiwane są jedynie poprzez odpowiednią manipulację światłem, czy raczej jest to magia photoshopa i umiejętnego rozłożenia maski, a następnie użycia blura?
- Jakiego przenikania warstw używanie do pracy z teksturami? U mnie, z czym bym nie próbowała, dość marnie i sztucznie to wychodzi...
Z góry bardzo dziękuję za cenne wskazówki :)