PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka głowica?



marianzzz1
29-10-2010, 18:38
Witam mam problem który nie daje mi spokoju.W najbliższym czasie muszę kupić statyw (lecz nogi to nie problem)) chodzi mi o głowicę do statywu.Do głowicy będe podpinał C400 5.6 L nie fociłem nigdy na kulowych głowicach i mam prośbę co możecie polecić pod to szkło,bo myślę o kulowej.Lecz ostatnio też chodzi mi po głowie uchwyt do tele Manfrotto 393.Nie chcę kupować 2 razy (może kiedyś będzie cięższe szkło).Co myślicie o tym uchwycie lub ewentualnie jaką kulową polecacie?

markB
29-10-2010, 18:54
Manfrotto 393 to uchwyt do tele i nic więcej, czyli mała uniwersalność. IMO lepiej bardziej uniwersalną solidną głowicę kulową, np.
Manfrotto 468: http://www.manfrotto.com/product/8374.31708.22608.0.0/468MGRC0/_/Hydrostatic_Ball_Head_with_RC0_Rapid_Connect_Syste m albo
jakiegoś siłacza z Giotto: http://www.giottos.com/MH-3.htm
O Novoflexach, Markinsach, RRS czy ArcaSwissach nie wspominam, bo drogie.