Martinoff
28-10-2010, 11:15
Witam serdecznie,
Zwykle nie zajmuje się fotografią (chyba, że trzeba popstrykać na chrzcinach :-P). Tworzę grafiki 2D do gier na iPhone, iPod Touch i iPad i pracuje właśnie nad jedną.
Słyszałem, że DPI są ważne przy wydrukach, dlatego nie przywiązywałem do nich wagi podczas tworzenia i zapisywania grafik. Wczoraj przeczytałem, że w grze na w/w platformy, grafiki muszą mieć 72 dpi, a moje mają 96 dpi.
I tu się pojawia problem - mam około tysiąca mniejszych i większych grafik, więc zmiana dpi w każdej po kolei byłaby zbyt długa.
Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć na poniższe pytania?
1. Czy zmieniając DPI z 96 na 72, nie zmieni się: jakość/rozdzielczość grafiki?
2. Czy istnieje jakiś program lub metoda, żeby zmienić DPI wielu grafik naraz lub szybki sposób zmieniania DPI pojedynczych grafik? Najlepiej na Windowsa i/lub Maca.
Bóg zapłać :-)
Zwykle nie zajmuje się fotografią (chyba, że trzeba popstrykać na chrzcinach :-P). Tworzę grafiki 2D do gier na iPhone, iPod Touch i iPad i pracuje właśnie nad jedną.
Słyszałem, że DPI są ważne przy wydrukach, dlatego nie przywiązywałem do nich wagi podczas tworzenia i zapisywania grafik. Wczoraj przeczytałem, że w grze na w/w platformy, grafiki muszą mieć 72 dpi, a moje mają 96 dpi.
I tu się pojawia problem - mam około tysiąca mniejszych i większych grafik, więc zmiana dpi w każdej po kolei byłaby zbyt długa.
Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć na poniższe pytania?
1. Czy zmieniając DPI z 96 na 72, nie zmieni się: jakość/rozdzielczość grafiki?
2. Czy istnieje jakiś program lub metoda, żeby zmienić DPI wielu grafik naraz lub szybki sposób zmieniania DPI pojedynczych grafik? Najlepiej na Windowsa i/lub Maca.
Bóg zapłać :-)