PDA

Zobacz pełną wersję : Oświećcie prostego człowieka



kocudrak
06-05-2005, 14:48
Tak właśnie coś tam kombinowałem w Nikon CaptureControl i jest tam opcja krzywych.
ściągnąłem sobie jakieś z netu i załadowałem do tego programu.
Nie wiem tylko czy krzywe działają na obraz przeniesiony do komputera czy wgrywa się je do aparatu a jesli tak to czy jest jakieś potwierdzenie tego i jak to zrobić bo niechciałbym wgrać sobie czegoś bez sensu (choć nie wiem czy juz tego nie zrobiłem)
A jesli juz wgrałem przez przypadek jakąś krzywą to czy można wrocić do usawień standardowych aparatu?
Jeśli jak to wjaki sposób- nie myślę tu o tym guziku na spodzie aparatu-jednak gdy to bedzie jedyne wyjście to bedę musiał pomyśleć
Tak to jest jak się grzebie a niewie sie w czym się grzebie.

Ps.poproszę o szybkie odpowiedzi trial się kończy za 10 dni :cry: :oops: :cry:

MaciejKa
06-05-2005, 15:00
NControlem wgrywasz krzywą do aparatu. Jeśli nie miałeś wcześniej wgranej żadnej krzywej, to w menu aparatu zmieniasz Shooting Menu -> Optimize Image. Tone Comp. ustawione na Custom oznacza właśnie aktywną krzywą. Zmiana z Custom na inne deaktywuje krzywą z NControl.

W instrukcji angielskiej jest to opisane na str. 56.

fiorel
06-05-2005, 15:29
też się próbuje pobawić we wgrywanie krzywych niestety Nikon Capture Camera Control ciągle wyświetla mi komunikat "No camera was found. If you already connected a camera, check the connection and camera interface settings...."

kocudrak
06-05-2005, 20:20
Dzięki Macieju zaraz zobacze jak mam poustawiane w menu. :D
Ale czy jest jakieś potwierdzenie tego ,że wgrałem krzywą czy nie ma żadnego :?:

MaciejKa
06-05-2005, 23:43
też się próbuje pobawić we wgrywanie krzywych niestety Nikon Capture Camera Control ciągle wyświetla mi komunikat "No camera was found. If you already connected a camera, check the connection and camera interface settings...."

Bo musisz przestawić "camerę" w tryb PTP. Jeśli masz "Mass storage" to NControl nie działa.

[ Dodano: 06 Maj 2005 11:53 ]

Dzięki Macieju zaraz zobacze jak mam poustawiane w menu. :D
Ale czy jest jakieś potwierdzenie tego ,że wgrałem krzywą czy nie ma żadnego :?:
Z aparatu "nie bałdzo". Ale w NControl z podłączonym aparatem masz w zakładce "Image processing" pole "Tone Comp". Jeśli wskazuje na "User defined custom curve" i po wciśnięciu przycisku Edit pokazuje się krzywa - oznacza to, że jest wgrana i aktywna.
Aby skasować krzywą wystarczy po wejściu w tryb edycji krzywej (przycisk Edit lub menu Camera -> Edit Camera Curves...) kliknąć na przycisk prostujący krzywą (ostatni w kolumnie przycisków obok rysunku krzywej i histogramu)