Zobacz pełną wersję : Cos dla maniakow Astro...
Jestem pod wrazeniem tego zdjecia, ciekawe jak to zostalo wykonane, domyslam sie, ze jakims mega teleobiektywem, ale jakosc tej fotografii jest interesujaca....
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img832.imageshack.us/i/490480maintransit4096fds.jpg/)
Zdjecie pochodzi z tej strony http://www.nasa.gov/images/content/490480main_transit_4096FD_best_full.jpg
A to nie z jakiegos teleskopu?
Rafał_Sz
27-10-2010, 16:19
Coś chyba wlazło w kadr. :D
Coś chyba wlazło w kadr. :D
Pewnie palec fotografa. Niestety czasem się zdarza, jak się kompaktem pstryka ;)
Albo matryca do czyszczenia:mrgreen: .A tak na poważnie to robi wrażenie.
A to nie z jakiegos teleskopu?
Mialem na mysli teleskop a nie teleobiektyw....hehe no tak....
Ale robi wrazenie prawda?;)
Wrażenie robi, ale powiedz Greg czego ty szukałeś na stronie Nasa:D
mpwt powiedz jak się coś takiego robi? :)
super dluga ogniskowa i super ciemny filtr;)
Zrobiłem kiedyś (1 sierpnia 2008 ) podobne ruskim MTO 1000mm z filtrem opalonym na czarno świeczką, ale słońce było jakieś spokojniejsze lol
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://plfoto.com/zdjecia_new2/1595450.jpg)
Nie kłam i przyznaj się, że na szybko w Paint-cie robiłeś :D
velaskez
27-10-2010, 20:21
Do takiej foty jak w pierwszym poście potrzeba teleskopu robiącego foty w ultrafiolecie.
Wrażenie robi, ale powiedz Greg czego ty szukałeś na stronie Nasa:D
Hehe, kazdy ma jakiegos bzika....a na serio to znajoma na fejsa wrzucila i jak zobaczylem to postanowilem sie podzielic:D
tomek969
27-10-2010, 22:25
Tu jest coś o tym:http://pl.wikipedia.org/wiki/Solar_Dynamics_Observatory
krzysztofz24
27-10-2010, 23:04
Ale o co tyle zamieszania;-). Kupuje sie na allegro odpowiednia przejsciowke na Teleskop Hubla, zapina do naszego Nikosia i heja:-).
A na powaznie, to zdjecie robi wrazenie...
mpwt powiedz jak się coś takiego robi? :)
Wysyła się statek kosmiczny w przestrzeń :D
To jest zdjęcie z SDO - http://sdo.gsfc.nasa.gov/
A ze Słońcem już coś pokazywałem:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=145743
I tu jak zrobić takie fotki: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=144322
super dluga ogniskowa i super ciemny filtr;)
Super ciemny filtr to akurat nie problem ;) Problem mieć taki filtr wąskopasmowy i czystą matrycę bez filtrów.
Ja tak poluję na Słońce (muszę wchodzić pod koc, żeby coś widzieć na laptopie):
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/05/jak_focic_slonce_02-1.jpg
źródło (http://fotoblog.marchewka.waw.pl/rozne/jak_focic_slonce_02.jpg)
A dla ambitnych zestawy dla miłośników Słońca (uwaga na ceny!): http://www.meade.com/product_pages/coronado/coronado.php
To jest zdjęcie z SDO - http://sdo.gsfc.nasa.gov/
No i to jest wyjasnienie:D
Zapewne specjalny teleskop do obserwacji slonca, mozna takie znalezc na stronach sklepow z teleskopami.
Zapewne specjalny teleskop do obserwacji slonca, mozna takie znalezc na stronach sklepow z teleskopami.
Spójrz dwa posty do góry. Tam jest odpowiedź...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.