PDA

Zobacz pełną wersję : Cos dla maniakow Astro...



Greg77
27-10-2010, 15:21
Jestem pod wrazeniem tego zdjecia, ciekawe jak to zostalo wykonane, domyslam sie, ze jakims mega teleobiektywem, ale jakosc tej fotografii jest interesujaca....




https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img832.imageshack.us/i/490480maintransit4096fds.jpg/)


Zdjecie pochodzi z tej strony http://www.nasa.gov/images/content/490480main_transit_4096FD_best_full.jpg

costi
27-10-2010, 16:13
A to nie z jakiegos teleskopu?

Rafał_Sz
27-10-2010, 16:19
Coś chyba wlazło w kadr. :D

ropusz
27-10-2010, 16:24
Coś chyba wlazło w kadr. :D

Pewnie palec fotografa. Niestety czasem się zdarza, jak się kompaktem pstryka ;)

Tomek_K
27-10-2010, 16:26
Albo matryca do czyszczenia:mrgreen: .A tak na poważnie to robi wrażenie.

Greg77
27-10-2010, 16:55
A to nie z jakiegos teleskopu?

Mialem na mysli teleskop a nie teleobiektyw....hehe no tak....

Ale robi wrazenie prawda?;)

bulinko
27-10-2010, 17:16
Wrażenie robi, ale powiedz Greg czego ty szukałeś na stronie Nasa:D

kh29228
27-10-2010, 17:26
mpwt powiedz jak się coś takiego robi? :)

ozzy
27-10-2010, 17:36
super dluga ogniskowa i super ciemny filtr;)

raider
27-10-2010, 17:59
Zrobiłem kiedyś (1 sierpnia 2008 ) podobne ruskim MTO 1000mm z filtrem opalonym na czarno świeczką, ale słońce było jakieś spokojniejsze lol

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://plfoto.com/zdjecia_new2/1595450.jpg)

bulinko
27-10-2010, 18:03
Nie kłam i przyznaj się, że na szybko w Paint-cie robiłeś :D

velaskez
27-10-2010, 20:21
Do takiej foty jak w pierwszym poście potrzeba teleskopu robiącego foty w ultrafiolecie.

Greg77
27-10-2010, 20:44
Wrażenie robi, ale powiedz Greg czego ty szukałeś na stronie Nasa:D

Hehe, kazdy ma jakiegos bzika....a na serio to znajoma na fejsa wrzucila i jak zobaczylem to postanowilem sie podzielic:D

tomek969
27-10-2010, 22:25
Tu jest coś o tym:http://pl.wikipedia.org/wiki/Solar_Dynamics_Observatory

krzysztofz24
27-10-2010, 23:04
Ale o co tyle zamieszania;-). Kupuje sie na allegro odpowiednia przejsciowke na Teleskop Hubla, zapina do naszego Nikosia i heja:-).

A na powaznie, to zdjecie robi wrazenie...

mpwt
31-10-2010, 02:15
mpwt powiedz jak się coś takiego robi? :)

Wysyła się statek kosmiczny w przestrzeń :D
To jest zdjęcie z SDO - http://sdo.gsfc.nasa.gov/

A ze Słońcem już coś pokazywałem:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=145743
I tu jak zrobić takie fotki: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=144322


super dluga ogniskowa i super ciemny filtr;)

Super ciemny filtr to akurat nie problem ;) Problem mieć taki filtr wąskopasmowy i czystą matrycę bez filtrów.

Ja tak poluję na Słońce (muszę wchodzić pod koc, żeby coś widzieć na laptopie):


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/05/jak_focic_slonce_02-1.jpg
źródło (http://fotoblog.marchewka.waw.pl/rozne/jak_focic_slonce_02.jpg)

A dla ambitnych zestawy dla miłośników Słońca (uwaga na ceny!): http://www.meade.com/product_pages/coronado/coronado.php

Greg77
31-10-2010, 03:31
To jest zdjęcie z SDO - http://sdo.gsfc.nasa.gov/


No i to jest wyjasnienie:D

Tomek15
31-10-2010, 20:42
Zapewne specjalny teleskop do obserwacji slonca, mozna takie znalezc na stronach sklepow z teleskopami.

mpwt
31-10-2010, 21:17
Zapewne specjalny teleskop do obserwacji slonca, mozna takie znalezc na stronach sklepow z teleskopami.

Spójrz dwa posty do góry. Tam jest odpowiedź...