PDA

Zobacz pełną wersję : Epson 3880 - czas przydatności pojemnika z tuszem



Pentaxian
26-10-2010, 14:53
W podręczniku użytkownika jest napisane że czas przydatności pojemników z tuszem do epsona 3880 po ich odpakowaniu wynosi 6 miesięcy. Czy faktycznie jest to sztywny okres czasowy, jest jakaś tolerancja? Nie drukuje takich ilości żeby zuzywać komplet pojemników w 6 miesięcy. Może po prostu Epson tak pisze bo w jego interesie jest zeby klient kupował komplet tuszy co pół roku. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

farell
26-10-2010, 15:30
Zaskoczyłeś mnie - instrukcji nie czytałem ale wydaje mi się że epson troszkę przesadza - choć mam tę drukarkę od około miesiąca więc wiele nie powiem.

markB
26-10-2010, 17:17
To jest tak, że Epson gwarantuje odpowiednią jakość do sześciu miesięcy po otwarciu pojemnika. Potem już drukujesz na własną odpowiedzialność i nie możesz mieć pretensji do tej firmy (w tym i sądowych) jeśli kolory będą odbiegały od normy. Wielu drukuje dłużej i da się, aczkolwiek ekstremalnych czasów używalności (tak ponad rok) nie polecam. Aha, i to się sprawdza, jeśli drukujesz w miarę regularnie, czyli co jakiś niedługi odstęp czasu coś się tam bełta w pojemnikach. Możesz być nieprzyjemnie zaskoczony, jeśli zamierzasz drukować kupę fotek w krótkom okresie, a potem zostawiasz maszynę na długo bezczynną.

Lesiu83
26-10-2010, 20:25
Ja mam tą drukarkę ponad pół roku , a zawartośc pojemników to około 65% także mi ponad rok wyjdzie spokojnie na zestawie pojemników, myślę , że nie będzie żadnych problemów . Tylko ja co tydzień coś drukuję , a jak nie mam co do wydrukowania to drukne jakiś tekst czy coś w tym rodzaju ...

Czornyj
26-10-2010, 20:29
Olać to - ludzie mieli tusze po rok i dłużej i nic się nie dzieje. Warto ew. od co kilka miesięcy powyciągać i poagitować kasety, żeby rozbełtać koloid. No i higienicznie jest możliwie często przepluwać dysze - jeśli akurat nic się nie drukuje, to idealny do tego jest test dysz, bo przepluwa dokładnie wszystkie na raz i zużywa minimalną ilość tuszu.

Pentaxian
26-10-2010, 22:26
Pytanie do Czornyja, jestes chyba specem od takich drukarek. Nurtuje mnie to ile taka drukarka jak 3880 moze miec przestój bez drukowania u mnie zdarza sie po miesiąc czy to nie przesada. Robie potem test dysz i wszystko jest ok. A może to na oko jest ok a jakby przyjzec sie pod lupa to cos by tam było nie tak. Warto wymusic manualnie czyszczenie dysz nawet jesli test wydaje sie ok? Podobno jest funkcja czyszczenia i "turbo" czyszcenia. przynajmniej wspominaja o tym w instrukcji. A jak wyjmuje w połowie pełne pojemniki zeby nimi potrzasnąć? Drukarka ma byc wyłączona? jakies środki ostrożności?

Czornyj
26-10-2010, 22:37
Jak jest ok, to jest ok. Szkoda tuszu na czyszczenie dysz, Epsonka 3880 wcale nie jest taka podatna na zasychanie dysz, jakby się komu wydawało i potrafi mężnie znosić nawet dłuższe okresy porzucenia. Oczywiście najlepiej nawet raz dziennie zapodać jej test dysz, żeby sobie troszkę popluła i czuła się kochana, ale jeśli w miejscu gdzie stoi panuje w miarę przyzwoita wilgotność, to tygodniami nic jej nie będzie.

Zasychanie to specjalność Epsonek na CISach, zamiennikach, kasetach do samonapełniania itp. wynalazków napełnianych tuszykiem umieszanym przez chinola patykiem w wiaderku.

veldon
26-10-2010, 23:16
Zasychanie to specjalność Epsonek na CISach, zamiennikach, kasetach do samonapełniania itp. wynalazków napełnianych tuszykiem umieszanym przez chinola patykiem w wiaderku.

No wypraszam sobie, moja Epsonka zalana tuszem Lysona jest;);) Ale trudno odmówić koledze racji...:)

KEYZOR
26-10-2010, 23:35
Zasychanie w CISS'ie zalezy od jego budowy a w mniejszej mierze od uzywanego tuszu (CISS napelniany atramenetem k3 przelewanym z duzych naboi do ploterow tez mial problem).

Duza czesc atramentow niekoniecznie mieszana jest w wiadrze w chinach jak np Lyson(USA,UK), Apm(DE) czy VanSon(NL)

A co do wynalazkow typu naboje z aledgrogo za 3zl lub CISS'y 200zl napelnione tuszami z jebaja to 10000% zgoda i dodam ze tych sprzedawcow to sie powinno linczowac.

Lesiu83
04-11-2010, 22:28
Ja mam jeszcze pytanie do Czornyja. Jak robię test dysz to moja Epsonka 3880 drukuje w 8 kolorach , a Kolorów jest 9 , zapewne nie drukuje czarnym matem czy wtedy tam nic się nie przytka ?

Czornyj
04-11-2010, 22:32
Epsonka 3880 ma tylko 8 głowic, a tusze matowy i błyszczący są podmieniane automatycznie - co nb. niestety łączy się z pewną marnacją atramentu.

Lesiu83
05-11-2010, 00:36
Rozumie, że jak przełączam między matt , a photo to niestety marnuje się atrament. Mi chodzi o to , że bardzo rzadko korzystam z matu i czy wtedy tam się nic nie przytka ?

Czornyj
05-11-2010, 00:51
Skoro nie ma osobnej głowicy dla matu, to co się może przytkać?

Lesiu83
05-11-2010, 01:13
Logicznie rozumując to nic , lecz kto pyta nie błądzi , a to Pan jest ekspertem w tych sprawach :] Dziękuje za odpowiedź .

MARJAN
06-11-2010, 19:50
Używam Epsona Pro 4880 w którym mam jeszcze niektóre kasety z tuszem z datą do 12.2009 Dysze się nie zapychają dzięki temu że od raz lub dwa na miesiąc wyjmuję pojemniki i bełtam, dodatkowo swoje robi pojemnik na zużyty atrament, który jest obficie zapełniony, który parując także chroni dysze głowicy która jest zaparkowana nad zbiornikiem.