PDA

Zobacz pełną wersję : SZYBKA PORADA-POMOCY?



Jarecki
06-05-2005, 12:13
POSIADAM NIKONA F 80 Z MB DO TEGO MAM OBIEKTYW TAMRONA 28-200 I NIKONA 50 MM 1,8D. WŁAŚNIE SIĘ DOWIEDZIAŁEM ŻE MAM FOTOGRAFOWAWAĆ CHRZEŚNICĘ NA KOMUNI. POTRZEBUJĘ DORADY KTÓRYM OBIEKTYWEM MAM TO ROBIĆ W KOŚCIELE , POSIADAM LAMPĘ SB 28, FILMY TO NA PEWNO 400 CZUŁOŚCI , I JAK WOGULE DO TEGO SIĘ ZABRAĆ NIE CHCE COŚ SCHRAMOLIĆ .
TYLKO SENSOWNE PORADY ZA KTÓRE SERDECZNIE DZIĘKUJĘ.

Kaleid
06-05-2005, 12:41
Wiele porad dot. fotografii slubnej, znajdziesz w tym dziale:

http://forum.nikon.org.pl/viewforum.php?f=9

gALL
06-05-2005, 13:30
Komunia ... daj sobie siana w niedziele, ksiadz i tak pogoni wszystkich fotografow (i ma racje, bo to jest uroczystosc dla dzieci a nie pstrykaczy). Jak chcesz juz robic zdjecia to idz w dowolny dzien "Bialego Tygodnia" (serio). A jak sie juz upierasz nad "cykaniem" w kosciele, to SB-28 na F80, szklo masz ... takie se, wiec 5.6, czas 1/90, program M, pomiar swiatla matrycowy, dowolny negatyw kolorowy 400 (naswietlac na 320, w labie nic nie mowic) - co prawda NPH400 czy Konika Centuria 400 for Portrain bedzie lepsza. Staraj sie byc nie dalej niz 5-6m od dziciaczka (co bedzie b. trudne).

Redskull
06-05-2005, 13:40
Ja proponuje w trybie M zejsc 1/45 i f/5.6, wtedy 10 metrow powinno byc spox. Jeszcze lepiej pomiar centralnie wazony i wylaczyc matryce na lampie!

gALL
06-05-2005, 14:05
Nie utrzyma 200 mm na 1/45 jak nie ma wprawy.

zgredek
06-05-2005, 16:02
Nie utrzyma 200 mm na 1/45 jak nie ma wprawy.

Dokładnie...
A w LAB-ie prędzej wyciągną nawet duże niedoświetlenie negatywu niż poruszenie.

Co do rad, zgadzam sie z gALLem, przy czym ja chyba darowałbym sobie tego superzooma i przypiął 50mm. To o niebo lepsze jakościowo szkło, a i tak ze względu na światło większość zdjęć trzeba będzie robić z bliska. No i spokojnie będziesz mógł popełniać zdjątka na dziurze f/4 a nawet większej...
Poza tym przy zamieszaniu i tak nie będzie mowy o dokładnym kadrowaniu, więc ważniejsza będzie jakość zdjęcia, bo z większego wycinka sceny zawsze mozna wykadrować interesującą Cię część w LAB-ie. Przy ISO 400 i odbitkach docelowych 10x15cm jakość takich wycinków [zakładam ziarno jak przy powiększeniu 15x21cm] powinna być jeszcze niezła...

Valdek_Tychy
06-05-2005, 16:18
Wszystko zależy od warunków w jakich będziesz fotografował,jeżeli uda się podejśc w miarę blisko to proponuję założenie 50-tki (lepsza jakość zdjęć za cenę braku zooma) czas 1/45 przyslona 5,6 i pomiar matrycowy oczywiście włączona lampa filmik 400.Jeśli kościół jest na tyle jasny można pokusić się o zrobienie kilku zdjęć bez lampy nawet z przysłoną 1,8 czy 2
z pomiarem światła punktowym,daje to ciekawe efekty a i ksiądz nie marudzi,że mu lampą ktoś błyska,oczywiście takie zdjęcia robi się wtedy gdy fotografowany obiekt nie porusza się zbyt szybko (na ogół w kościele nikt nie biega ale z dziećmi różnie to bywa :mrgreen: )Jeśli będziesz fotografował jednak z dalsza to tamron 1/45 i przysłona 5,6 nie powinny być poruszone bo lampa zamrozi ruch no chyba,że będziesz pstrykał na 200 mm czego osobiście nie polecam.

[ Dodano: Pią 06 Maj, 2005 ]
a tak poza tym,zamiast zrobić 100 byle jakich zdjęć zrób 3-5 porządnych gdzie będzie widać chrześnicę podczas modl;itwy,przyjmowania komunii i w grupie i będzie ok.

suslaw
06-05-2005, 17:17
Komunia ... daj sobie siana w niedziele, ksiadz i tak pogoni wszystkich fotografow (i ma racje, bo to jest uroczystosc dla dzieci a nie pstrykaczy). Jak chcesz juz robic zdjecia to idz w dowolny dzien "Bialego Tygodnia" (serio)

Weź sobie tę radę do serca . Podobnie postąpiłem ze swoją dwójką . :wink:

Pozdrawiam

dRUId
09-05-2005, 19:22
... takie se, wiec 5.6, czas 1/90, program M, pomiar swiatla matrycowy, dowolny negatyw kolorowy 400 (naswietlac na 320, w labie nic nie mowic) - co prawda NPH400 czy Konika Centuria 400 for Portrain bedzie lepsza. Staraj sie byc nie dalej niz 5-6m od dziciaczka (co bedzie b. trudne).

To już po imprezie, ale nie wiem czemu wolisz pomiar matrycowy od CW.
A swoją drogą ciekawe jak tam poszło na komunii? :)

gALL
10-05-2005, 09:09
dRUID: to bylo opisane jak ustawic automat, a matryca po to aby wykorzystac F80 + SB28 w pelni (3D matrix blablabla). Pytajacy nie mial pojecia o robieniu tego typu zdjec, wiec nie bede sie rozpisywal bo jak i gdzie ma mierzyc CW.

dRUId
10-05-2005, 12:42
dRUID: to bylo opisane jak ustawic automat, a matryca po to aby wykorzystac F80 + SB28 w pelni (3D matrix blablabla). Pytajacy nie mial pojecia o robieniu tego typu zdjec, wiec nie bede sie rozpisywal bo jak i gdzie ma mierzyc CW.

Wszystko jasne, nie zrozumiałem Twoich intencji :D

Jarecki
10-05-2005, 13:11
sedrecznie dziękuję wszystkim za podane sugestie właśnie oddałem naegatywy do labu , postaram się pokazać wam moje osiągnięcia lub porażki, zastosowałem jednak obiektyw tamrona 28-200.tylko nie wiem jak zamieszcza się ty fotki , z góry dziękuję za podpowiedź acha akumulatorki w mb Forewer 2400 i w SB PROFITEXX 2600 WYKONAŁY 4 NEGATYWY PO 37 KLATEK I SPISUJĄ SIĘ NADAL SUPER PO JEDNYM ŁADOWANIU.
POZDRAWIAM

suslaw
10-05-2005, 14:30
nie wiem jak zamieszcza się ty fotki

http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=7353