PDA

Zobacz pełną wersję : Ranking - najbrzydsze kościoły w Polsce



mswilk
24-10-2010, 13:34
Ciekawy ranking - Najbrzydsze kościoły w Polsce (http://turystyka.wp.pl/gid,11236531,title,najbrzydsze-koscioly-w-polsce--zdjecia-internautow,galeria_zdjecie.html)

Blasius.G
24-10-2010, 13:53
Ten pierwszy, to nie jest przypadkiem na starym Ursusie kolo strazy? Taki podobny. Bylem tam na slubie brata ciotecznego. Nie jest taki znow brzydki.

Joa
24-10-2010, 13:56
Ten pierwszy, to nie jest przypadkiem na starym Ursusie kolo strazy? Taki podobny. Bylem tam na slubie brata ciotecznego. Nie jest taki znow brzydki.
To ten właśnie - przechodzę obok codziennie rano...

conik
24-10-2010, 14:09
eee tam fajans nie ranking....podlasie przoduje w tym temacie jak sadze;) musze sie tylko wybrac zeby pofocic te potwory;)

ajt
24-10-2010, 14:16
Radom rządzi - aż dwa kościoły w rankingu, a na trzecim zdjęciu mój parafialny :)

prz3mo
24-10-2010, 14:32
Ten pierwszy to rzeczywiście tragedia w kwestii wyglądu.

erde
24-10-2010, 14:36
Kościół w Jednorożcu - masakra :)

rychu_cmg
24-10-2010, 14:45
Kościół NMP Matki Kościoła w Jastrzębiu Zdroju łudząco podobny do silosów zbożowych ;)

Pawliko
24-10-2010, 14:58
w moim mieście jest różowy kościół :D :D :D

Paweł M
24-10-2010, 15:20
eee tam fajans nie ranking....podlasie przoduje w tym temacie jak sadze;) musze sie tylko wybrac zeby pofocic te potwory;)

a tu akurat niestety się z Tobą zgadzam... zapraszam choćby do Grajewa na wlocie od Białegostoku...

doktor
24-10-2010, 16:46
Warszawa też nie jest gorsza. Proszę bardzo
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://odleglosci.nazwa.pl/galeria-001429/Kosciol-na-Kabatach.jpg). Trudno nawet określić w jakim stylu ten garagamel powstał

jurek1906
24-10-2010, 17:59
11 to mój ,czy jest taki tragiczny?

rooner
24-10-2010, 18:29
11 to mój ,czy jest taki tragiczny?

Mój także.
Szczerze mówiąc, zawsze kojarzył mi się ze stodołą:), a mieszkam na tym osiedlu od dzieciaka;)

Marcin_krk
24-10-2010, 18:38
Widzialem kiedys inny ranking, wiecej bylo obiektow. Na tym tutaj brakuje kosciola ze Szklanych Domow w Hucie w Krakowie. A co do Kosciola w K-Kozlu, to od srodka prezentuje sie znacznie lepiej. Witraze zwlaszcza robia wrazenie.

fotograf58
24-10-2010, 18:41
Strasznie polityczny temat, ale ad rem W Katowicach-Piotrowicach jest dosyć brzydulaśny kościół. Jest to jednak wina ustroju, jaki panował w czasie jego budowy. Komuchy nie dawały zgody na budowę i proboszcz musiał kombinować z budową.

doktor
24-10-2010, 19:08
Temat nie wydaje mi się*polityczny. Traktuje o poczuciu estetyki w społeczeństwie. Księża i wierni i to niezależnie od wyznania mogą stawiać koszmarki architektoniczne jako świątynie. Moim zdaniem w przypadku kościołów poprzeczka dla architektów jest ustawiona wyżej niż w przypadku pozostałych budowli. Z jednej strony to miejsce kultu, czyli szczególnie istotne dla ludzi i budowla zaprojektowana z polotem podkreśla tą wyjątkowość, z drugiej większość budzących zachwyt budowli to kościoły (świątynie). Dlatego architektoniczne buble tak rażą jako kościoły.

Blasius.G
24-10-2010, 19:36
Wszystko kwestia gustu. Jednemu ten sie podoba innemu nie. Zawsze jednak byl architekt i odbiorca, ktorym sie podobalo, a ludzie i tak cenili w takich budowlach przede wszystkim monumentalizm i efekt przytloczenia. Byl on dla wiernych symbolem jakiejs mocy Kosciola Katolickiego w czasach gdy wladza ludowa uwazala sie za wszechmocna. Taki pokaz sily wobec komunistow walczacych z Kosciolem bedacym ostoja wolnosci. Dzis to sie calkiem porypalo i czesc obywateli z tym Kosciolem walczy ale to juz zupelnie inna historia.
Tak ja to widze

Rafał_Sz
24-10-2010, 19:59
I tak "najlepszy" zlepek kiczu postawiono w Licheniu.

doktor
24-10-2010, 20:03
Dla mnie problem architektonicznej miernoty szpecącej krajobraz nie ma nic wspólnego z wiarą. Martwi mnie to, że Kościół wspierający przez wieki architektoniczne dzieła teraz jako świątynie akceptuje potworki. Nie wiem jak to działa i kto akceptuje takie projekty. Zdarzają się także perełki. np.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fridge.gr/wp-content/uploads/2010/08/Feature0123_02x-630x495.jpg). Ta akurat nie z Polski, choć są i u nas. Np. w Tarnowie.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.fridge.gr/wp-content/uploads/2010/08/church_1.jpg)

fotograf58
24-10-2010, 20:05
I tak "najlepszy" zlepek kiczu postawiono w Licheniu.

Popieram w całości - przerost ambicji nad możliwościami.

borregaard
24-10-2010, 20:28
a tu akurat niestety się z Tobą zgadzam... zapraszam choćby do Grajewa na wlocie od Białegostoku...
Oooo,proszę...Nie podoba się to dzieło..?.:smile:

ekonet
24-10-2010, 20:33
Zdjęcie nr 2 - przypomina kwaterę Hitlera, ale światło w środku dobre, robiłem tam ślub i było dobrze. :)
Szukam mojego faworyta - kościół na ulicy Krzyckiej we Wrocławiu, o dziwacznej formie i sraczkowatego koloru.

fotograf58
24-10-2010, 20:38
Zapewne w każdym mieście jest jakiś potworek w kształcie kościoła.

jurek1906
24-10-2010, 21:00
Mój także.
Szczerze mówiąc, zawsze kojarzył mi się ze stodołą:), a mieszkam na tym osiedlu od dzieciaka;)
To Kolega z XXX - Lecia :).Ja od 76 r.tam mieszkam.

rooner
24-10-2010, 21:19
To Kolega z XXX - Lecia :).Ja od 76 r.tam mieszkam.

Dokładnie, z XXX - lecia.:)
Ja ciut później - od 79r.

ku6i
24-10-2010, 21:29
W Jastrzębiu "silosy" to nic, Urząd miasta bije na głowę wszystko:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://bank.muratorplus.pl/images/Vol0002/26875_2.jpg)
+ fragment na 2. planie:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/10/umgetin-1.jpg
źródło (http://i5.photobucket.com/albums/y164/bartswirko/umgetin.jpg)

Czasem przejeżdżam przez to miasto, i szczerze współczuję jego mieszkańcom, bo takich bubli mają więcej :(

Kościoły kościołami, warto się przyjrzeć świątyniom XXI wieku, tzn. galeriom handlowym, to dopiero jest dramat.

costi
25-10-2010, 12:15
E, dla mnie ten UM calkiem zacny jest. Zupelnie bez polotu, ale nie straszy.

ku6i
25-10-2010, 21:39
costi, powiedz, że żartujesz