Doe
24-10-2010, 11:57
Witam
Planuję wymienić swój zasłużony statyw na ciut mniejszy, ale jednocześnie stabilniejszy. (Obecnie posiadam "pajączka" HAMA Star 75).
Szukam statywu, który będzie posiadał następujące cechy:
- długość po złożeniu: 35 cm (im mniej tym lepiej)
- wysokość po rozłożeniu: 110 cm (im wyżej tym lepiej)
- waga do 1,5 kg (im lżej... no wiadomo;))
- rozsądna stabilność dla D60 + lekkiego szkiełka (np. 20mm 3.5) - rozważam nawet statywy dedykowane dla kompaktów
Znalazłem takie trzy:
1) Velbon Ultra LUXi-M
http://www.velbon.co.uk/newvelbon/pages/ultraluxim.html
2) Velbon Ultra Maxi-M
http://www.velbon.co.uk/newvelbon/pages/ultramaxim.html
3) Slik SPRINT MINI II GM
http://www.thkphoto.com/products/slik/slik-sprint-mini-2-a.html
1)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.velbon.co.uk/newvelbon/photos/ultraluxim.jpg) 2)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.velbon.co.uk/newvelbon/photos/ultramaxim.jpg) 3)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://gibbscamerahouse.com.au/images/slik_sprint_pro_II.jpg)
Czy mieliście z którymś z wymienionych statywów do czynienia? Ewentualnie czy możecie polecić coś podobnego?
Dzięki z góry.
Doe
Planuję wymienić swój zasłużony statyw na ciut mniejszy, ale jednocześnie stabilniejszy. (Obecnie posiadam "pajączka" HAMA Star 75).
Szukam statywu, który będzie posiadał następujące cechy:
- długość po złożeniu: 35 cm (im mniej tym lepiej)
- wysokość po rozłożeniu: 110 cm (im wyżej tym lepiej)
- waga do 1,5 kg (im lżej... no wiadomo;))
- rozsądna stabilność dla D60 + lekkiego szkiełka (np. 20mm 3.5) - rozważam nawet statywy dedykowane dla kompaktów
Znalazłem takie trzy:
1) Velbon Ultra LUXi-M
http://www.velbon.co.uk/newvelbon/pages/ultraluxim.html
2) Velbon Ultra Maxi-M
http://www.velbon.co.uk/newvelbon/pages/ultramaxim.html
3) Slik SPRINT MINI II GM
http://www.thkphoto.com/products/slik/slik-sprint-mini-2-a.html
1)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.velbon.co.uk/newvelbon/photos/ultraluxim.jpg) 2)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.velbon.co.uk/newvelbon/photos/ultramaxim.jpg) 3)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://gibbscamerahouse.com.au/images/slik_sprint_pro_II.jpg)
Czy mieliście z którymś z wymienionych statywów do czynienia? Ewentualnie czy możecie polecić coś podobnego?
Dzięki z góry.
Doe