PDA

Zobacz pełną wersję : Maly statyw (do 35cm po złożeniu) - który z tych trzech?



Doe
24-10-2010, 11:57
Witam

Planuję wymienić swój zasłużony statyw na ciut mniejszy, ale jednocześnie stabilniejszy. (Obecnie posiadam "pajączka" HAMA Star 75).

Szukam statywu, który będzie posiadał następujące cechy:

- długość po złożeniu: 35 cm (im mniej tym lepiej)
- wysokość po rozłożeniu: 110 cm (im wyżej tym lepiej)
- waga do 1,5 kg (im lżej... no wiadomo;))
- rozsądna stabilność dla D60 + lekkiego szkiełka (np. 20mm 3.5) - rozważam nawet statywy dedykowane dla kompaktów

Znalazłem takie trzy:
1) Velbon Ultra LUXi-M
http://www.velbon.co.uk/newvelbon/pages/ultraluxim.html
2) Velbon Ultra Maxi-M
http://www.velbon.co.uk/newvelbon/pages/ultramaxim.html
3) Slik SPRINT MINI II GM
http://www.thkphoto.com/products/slik/slik-sprint-mini-2-a.html

1)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.velbon.co.uk/newvelbon/photos/ultraluxim.jpg) 2)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.velbon.co.uk/newvelbon/photos/ultramaxim.jpg) 3)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://gibbscamerahouse.com.au/images/slik_sprint_pro_II.jpg)

Czy mieliście z którymś z wymienionych statywów do czynienia? Ewentualnie czy możecie polecić coś podobnego?
Dzięki z góry.
Doe

photez
24-10-2010, 12:27
Sprawdz jeszcze Benro Travel Angel A-068 albo A-069. Ja mam A-069 i jestem bardzo zadowolony. O modelach przedstawionych przez ciebie niestety się nei wypowiem, bo nie widziałem ich na żywo.

Doe
24-10-2010, 14:34
Dzięki. W tym Benro podoba mi się to składanie nóżek w drugą stronę przez co głowica ładnie się chowa w stopkach.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/10/2cggdn5-1.jpg
źródło (http://i43.tinypic.com/2cggdn5.jpg).

Czy ktoś wie czy te Velbony i SILK Sprint mają tak samo?

EDIT: Wygląda na to że to jakiś patent Benro. Czy się nie mylę?

photez
24-10-2010, 15:33
Zdaje się, że tylko w benro tak jest.
Takie coś ma swoje plusy i minusy. Plusem jest wymiar statywu po złożeniu, mam plecak dakine mission photo i statyw bez problemu wchodzi do komory wewnętrznej. Minusem jest to, że za każdym razem jak chcesz rozłożyć statyw musisz obracać nogi o 180stopni i ew. wsuwać kolumnę środkową w celu polepszenia stabilności. Jednak jak dla mnie statywik jest super, wcześniej miałem A-268, który był solidniejszy, większy, cięższy i właśnie przez to nigdzie go nie nosiłem :) Wiadomo, że najlepszy jest statyw, który mamy ze sobą, a nie super mega wypas leżący w domu ;]

Doe
24-10-2010, 19:35
Dokładnie - tak jak z aparatem, obiektywem i wszystkim innym...
Podoba mi się ten Benek. Nie podoba mi się tylko jego cena :) Dzięki jeszcze raz za namiary. Wcześniej przeglądałem ich ofertę, ale ich strona jakaś taka mało user-friendly była i umknął mi ten model.

EDIT: Można wiedzieć gdzie zamawiałeś / kupowałeś?

Śli
25-10-2010, 13:03
Ja polecam Silka sprint pro GM

zakwas
25-10-2010, 14:38
Zdaje się, że tylko w benro tak jest.

Nie, to jest wzorowane na Gitzo.



Takie coś ma swoje plusy i minusy. ... Minusem jest to, że za każdym razem jak chcesz rozłożyć statyw musisz obracać nogi o 180stopni i ew. wsuwać kolumnę środkową w celu polepszenia stabilności.
Cóż, każdy statyw ma to do siebie, że musisz go rozłożyć. Tutaj tych ruchów jest trochę więcej, ale z drugiej strony nie musisz do transportu składać go w taki sposób.

Grzybu
25-10-2010, 14:45
Z tego co widziałem w sieci to jeszcze Triopo ma takie rozwiązanie
http://www.foto-tip.pl/sklep/statyw_triopo_mt_128-p-1777.html

Nie reklamuję sklepu, podaję tylko przykład.

markB
25-10-2010, 15:17
Triopo to chińska kopia Gitzo: http://www.gitzo.com/product/72038.71837.72041.0.0/GT1541T/_/Series_1_6X_4-section_Traveler_Tripod_with_G-Lock,
natomiast ten Benro to też kopia Gitzo: http://www.gitzo.com/product/72038.71837.72041.0.0/GT1550T/_/Traveler_6X_Tripod_With_Head.
Z tych dwóch wolałbym Triopo. Jest nieco dłuższy po złożeniu, ale szybciej się rozkłada niż pięcioczęściowy i jest stabilniejszy. W pięcioczęściowych ostatnia sekcja jest bardzo cienka.