PDA

Zobacz pełną wersję : torba na każdą okazję



Marcin Borkowski
24-10-2010, 11:17
Cześć, jest sporo tematów na temat toreb, ale żaden nie pozostawia odpowiedzi na moje pytania.
otóż chciałbym kupić tanią torbę na sprzęt do codziennego użytku ale niepozornie wyglądającą, zainteresowały mnie:
1. Lowepro Exchange Messenger
2. Lowepro Passport Sling
zamierzam tam wkładać: d200+12-24 i 35/50, może oba

czasem chciałbym wyjąć wkład/przegródki foto i mieć zwykłą torbę do przeniesienia kilku zeszytów w lżejszy dzień w szkole

ma ktoś z was którąś z tych toreb? jak się spisują? co do nich pakujecie? są wygodne?

tadeusz60
24-10-2010, 14:33
Dobrych toreb jest mnóstwo i trudno cokolwiek polecić. Wszystko zależy od tego co chcesz nosić i ile masz kasy. Proponuję wejść na jakąkolwiek porównywarkę cenową i poszperać - oprócz cen masz tam również specyfikację, więc można coś wybrać. Ja używamTamraca, system 3 - na co dzień i Crumplera gdy muszę wziąć trochę więcej sprzętu. Polecam również torby Lowepro.

Marcin Borkowski
24-10-2010, 19:01
Dobrych toreb jest mnóstwo i trudno cokolwiek polecić. Wszystko zależy od tego co chcesz nosić i ile masz kasy.

napisałem te czynniki w pierwszym poscie :)

Błażej
24-10-2010, 19:08
Pooglądaj lowepro reporter, sam mam podobne wymagania - torba się świetnie sprawdza.

Marcin Borkowski
24-10-2010, 19:27
chodzi o to aby torba nie była taka toporna, i niekoniecznie wyglądała jak torba foto, reportery nie spełniają tych wymagań..

tomdoe
25-10-2010, 22:52
A proszę bardzo :) http://www.sklepfotograficzny.pl/torby,futeraly/national-geographic/

Marcin Borkowski
26-10-2010, 22:41
nikt z nikoniarzy nie ma passwort slinga? ciekawią mnie opinie :)

Winston
27-10-2010, 11:43
mam exchange messengera. bardzo fajna torba. na miasto idealna.
niestety czarna jak kupowałęm była ciężko dostępna, więc wziąłem szarą.
po ostatnim weekendowym wypadzie 'reporterskim', zapragnąłem czegoś większego(mimo że używałem tylko nikona f-65, 24 2.8, 35 1.8 i 50 1.8.) więc przymierzam się do domke f-6, ale to juz inna półka.

passport sling nigdy nie widziałem.

Marcin Borkowski
27-10-2010, 21:03
a jak sztywny jest ten messenger? taki mięciutki? stawiając go na ziemię nic się nie obtłucze lub np (niedaj boze) puknąć w jakąś barierkę po drodze? ochroni sprzęt czy trzeba się bać?

drdln
27-10-2010, 21:55
http://products.lowepro.com/product/Terraclime-100,2115,20.htm coś takiego jeszcze jest. w sumie jest zaskakująco mało toreb nie wyglądających na typowo fotograficzne.

Winston
27-10-2010, 22:31
po bokach nie ma nic, co chroniłoby sprzęt. sam materiał. jest cała miękka poza dolną 'deską' z pianki. jak stukniesz w słupek, to tak jakbyś miałsprzęt w siadce z materiału.
czasami wkładam dividery które mi zostały po jakiejś torbie apollo do przednich kieszonek.

jutro zrobię zdjęcia.

Winston
28-10-2010, 13:36
uznałem, że lepiej będzie zrobić filmik: http://www.youtube.com/watch?v=SBC-HziYGGk
sorry, ale z komórki.

zewnętrzne ścianki są jednak odrobinę grubsze niż zwykła siatka. ale ochrona to żadna. tak jakby były dwie warstwy materiału.

jak coś, to mogę nagrać inny, jeżeli ten Ci nie pomógł..

Marcin Borkowski
28-10-2010, 17:15
oo bardzo dziękuję za pomoc :)
jeszcze się musze zastanowić, wygląda na dość miękką..
a mam jeszcze jedno pytanie, czy wkłądając w boczną przegródkę aparat z jednym szkiełkiem, wyjmując 2 wkłądkę zmieści się tam kilka zeszytów formatu a5? wszystko jedno poziomo czy pionowo :)

Winston
28-10-2010, 17:32
pionowo tak, poziomo nie :)
(z tamronem)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img190.imageshack.us/i/20101028211.jpg/)

Marcin Borkowski
28-10-2010, 17:48
o, świetnie:)
nie mogłem się zdecydowac messager czy passwort sling, ta druga jest słabo dostępna, i droższa, ta jest tańsza, i jeszcze do szkoły z nią pójdę, jak będie trzeba to i usztywnię boki :)
jak będę miał całą kaskę biorę :)
pozdrawiam

drdln
31-10-2010, 10:28
Napisz co wybrałeś, też szukam podobnej torby. Ciekaw jestem tego Passport Slinga, ale nie wiem czy da się do niej zapakować body z podpiętym obiektywem + drugi obiektyw, ale sądząc po zdjęciach to raczej średnio..

Marcin Borkowski
31-10-2010, 10:55
z passport slinga zrezygnowałem z 2 powodów: większa cena, bardzo słaba dostępność koloru czarnego, gdyż tylko taki mnie interesuje..
wybrałem exchange messagera, będę go miał w tym tygodniu :)

Ferro
01-11-2010, 10:23
Mam Passport Slinga. W insert wchodzi mi D90+18-105, a miejsca zostaje w torbie jeszcze sporo, z tym że poza insertem:p Tak więc trzeba sobie samemu zabezpieczyć ewentualny drugi obiektyw lub lampę, które wkłada się do torby. Ja zazwyczaj owijam ręcznikiem czy czymś takim, ponieważ często używam ten torby jak latam wyłącznie z bagażem podręcznym.

wosik
01-11-2010, 12:37
ja szukałem torby nie foto do przenoszenia D80+grip KIT i 70-300 to już dużo jak na "poręczny" bagaż i powinna być duża torba. Kupiłem z przeceny w sklepie hooby4men za 70zł torebkę na ramię z systemu 5.11 w kolorze piaskowym kompletnie nie rzuca się w oczy, że może tam być coś drogiego, a jeśli do szkoły i pare zeszytów no to D80+50mm i zeszyty też wejdą, na sprzęt trzeba jednak uważać, jakby ktoś był zainteresowany to pisać na PW podeślę jak wygląda cały sprzęt w tej torbie. Pozdro.

P.R.P.
01-11-2010, 16:31
Ja osobiście mogę polecić fajną torbę; Crumpler Prety Boy XXXL 7500. Mam taką czarną. Wbrew pozorom, wcale nie jest taka XXXL, ale oto mi właśnie chodziło. Miała być mała, nie opasła jak inne torby mieszczące podobną ilość sprzętu, nie rzucać się w oczy, wyglądać nie jak torba foto, raczej zwykła torba trochę sportowa, jak to znajomy powiedział gdy zobaczył. Ja odpowiednio kombinując mieściłem w niej sigme 150 macro z colarem, N85 1.8, N35 1.8, N12-24 podpięte do d300s i sb-400 ze stofenem, z czasem zostawiałem lampkę a na to miejsce upychałem 50 1.4 G. A jak trzeba to pakuję sb-900 i D300s+N24-70,z odwróconym hoodem. A na dzisiejszy spacerek mam S150,sb-400 ze stofenem,N50,a na to d300s+N24-70 i jest git. Torba jest mała, zgrabna i wygodna bo ma szeroki pasek na ramię uszyty pod odpowiednim kątem do noszenia na skos. Nie wiem czy pomogłem, ale przyznam, że to jedyna torba, którą mam tak długo, ze względu na te właśnie ww rzeczy.

Marcin Borkowski
03-11-2010, 22:20
no i mam exchange massagera (czarnego), pierwsze wrażenia pozytywne :), w piątek przetestuję "w boju", hehe po szkole pójdę na jakieś streety :)

burz
05-11-2010, 21:44
Ja osobiście mogę polecić fajną torbę; Crumpler Prety Boy XXXL 7500.(...)

A jak jest z usztywnieniem tej torby, bo wygląda na miękką...? I jak w środku, ruchome przegródki, jakieś bajery?

P.R.P.
07-11-2010, 07:38
Torba jest, uważam wystarczająco sztywna, absolutnie nie jest to jakiś tani flak. W końcu to Crumpler, chociaż zdaję sobie sprawę, że u nas nad Wisłą jest mniej znany, a w czołówce jest tańszy lowepro (patrząc na podobne modele), naneu pro, tamrac czy też kata. Co do torby, to ma w zestawie 5 różnych przegródek, całkowicie "wyjmowalnych, konfigurowalnych" ;D Aczkolwiek, nie wiem po co ich tyle do w sumie, tak naprawdę nie dużej torby. Ja korzystam z 3-ech, bo inaczej to co wcześniej wymieniłem co w niej noszę, to zwyczajnie by się w niej nie zmieściło. Jak mi sie uda to może wrzucę jakieś zdjęcia.

P.R.P.
07-11-2010, 10:42
Obiecane zdjęcia Crumpler'a Pretty Boy XXXL 75000. Z góry przepraszam za słabą jakość (robione kompaktem na szybko), ale to tylko poglądowe fotki moich różnych konfiguracji tejże torby, a nie test.. ;)

Tu porównanie z butelką 1,5 L wody - widać, że torba jest niewielka.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh5.ggpht.com/_hMgEP4KxI88/TNZcZEharoI/AAAAAAAALBA/Qz45OyqiZPY/P1040525.JPG)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh5.ggpht.com/_hMgEP4KxI88/TNZcal08hzI/AAAAAAAALBE/6PnIGfpcxEQ/P1040526.JPG)

TU na ramieniu mojej żonki


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh3.ggpht.com/_hMgEP4KxI88/TNZcq3phhUI/AAAAAAAALCA/XT3m9usrdNw/s576/P1040541.JPG)

mniejsza kieszeń


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh6.ggpht.com/_hMgEP4KxI88/TNZcdETT5dI/AAAAAAAALBM/GYm8701X8iM/P1040529.JPG)

TU mój standardowy set up


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh6.ggpht.com/_hMgEP4KxI88/TNZjOd2S0BI/AAAAAAAALDE/sPG628z_ivM/P1040527.JPG)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh3.ggpht.com/_hMgEP4KxI88/TNZjPALUizI/AAAAAAAALDI/zt2BX-0DHqE/P1040530.JPG)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh5.ggpht.com/_hMgEP4KxI88/TNZjPzGzirI/AAAAAAAALDM/AMDynelTc5o/P1040531.JPG)

TU wcześniejszy set up


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh6.ggpht.com/_hMgEP4KxI88/TNZjQ5nk2VI/AAAAAAAALDQ/cLUASAB1kPY/P1040532.JPG)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh3.ggpht.com/_hMgEP4KxI88/TNZjRk2SVFI/AAAAAAAALDU/wv5E91mpw9k/P1040533.JPG)

TU już różne kombinacje, jakie można porobić, wedle gustu i uznania


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh6.ggpht.com/_hMgEP4KxI88/TNZjSRguvnI/AAAAAAAALDY/TBEXIN8rdI0/P1040534.JPG)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh5.ggpht.com/_hMgEP4KxI88/TNZjTUyFcCI/AAAAAAAALDc/wGy49C6I9Uc/P1040535.JPG)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh5.ggpht.com/_hMgEP4KxI88/TNZjUM0SKKI/AAAAAAAALDg/Z1Y8w5TYHKg/P1040536.JPG)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh3.ggpht.com/_hMgEP4KxI88/TNZjU2et8JI/AAAAAAAALDk/MDloRJ3EEKU/P1040537.JPG)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh5.ggpht.com/_hMgEP4KxI88/TNZjVl1MmkI/AAAAAAAALDo/7AcqVjCdaOc/P1040540.JPG)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lh5.ggpht.com/_hMgEP4KxI88/TNZcmSVt0kI/AAAAAAAALB0/OX0IVE3jDus/P1040538.JPG)

burz
09-11-2010, 00:18
fajna, ale wydaje mi się, że 300/700 z gripem będzie miała problem...

P.R.P.
09-11-2010, 00:51
Jak się popieści... ;D
A poważnie, to powinna się zmieścić. Na styk, ale powinna. To w sumie zależy też od konfiguracji. Bo jeśli w takiej jak na zdjęciu nr 9 od góry, to widać, że miejsce jeszcze jest. ;) Na pewno swego czasu zmieścił mi się w niej pentax k20d z gripem i sigma 20mm 1.8. Co prawda k20d z gripem jest odrobinę mniejszy od d300s z gripem, ale mieścił się idealnie, na luzaku.

Mik@
09-11-2010, 15:37
Spodobała mi się ta torba... Tylko ja mam ciągle dylemat, czy kupić plecak czy torbę. Muszę pozbyć się plecaka naneu K3, bo cały rok leży w szafie, a na jeden wyjazd urlopowy w roku szkoda go trzymać. Na co dzień używam Lowepro Inverse 100, ale przestaję się w nią mieścić. Boję się, że jak kupię większą torbę, to ciężko mi będzie ją nosić, znowu do plecaka nie ma takiego szybkiego dostępu. Miałam kiedyś SlingShota Lowepro, ale przy dłuższym chodzeniu po prostu bolało mnie ramię. Ideałem na co dzień byłaby dla mnie torba na body ze "spacerzoomem" + jakaś "stałka" lub lampa, a na większe wypady plecak. Ciekawe czy d300s dałoby się wepchać w LowePro Passport Sling?

Artiks
10-09-2012, 22:51
Witam,
Czy ktoś używa lub miał do czynienia z plecakiem Case Logic SLRC205?
Chyba całkiem przyzwoity układ i wydaje się wygdny http://www.caselogic.pl/pokrowce-i-torby-foto-wideo,16/plecaki-fotograficzne,97/plecak-na-lustrzanke-slrc205,1083.html Ceny ofc na wyszukiwarkach są dużo niższe ok 170 zł.