Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Statyw do wzrostu 186cm



liściu
19-10-2010, 21:10
Istnieje coś takiego za mniej niż 900zł? Przeglądam różne oferty jakiś przyzwoitych sprzętów i niestety ze wzrostem rośnie ich cena masakrycznie. Nie chciałbym się garbić przy statywie, ale chciałbym by miał możliwość także zejścia do pozycji tzw. leżakowania ;), nie wiem czy kolumna go nie ograniczy przez to do powiedzmy 50cm.

Mógłby mi ktoś powiedzieć, czy jest coś w cenie 500zł znośnego na takie potrzeby?

Benro A-500EX + głowica BH-2, myślałem o tym ale to jest za niskie niestety.

c-man
19-10-2010, 21:14
Może tu (http://foto.recenzja.pl/jaki_statyw_dla_faceta_190_cm_-t-23067/) coś znajdziesz.

liściu
19-10-2010, 21:36
widziałem ten wątek, nim nie jako się zainspirowałem do założenia go tutaj.

polecili tam:
Manfrotto 055xprob + kulka 498RC2

tylko jak to się ma do 190cm jak ten się rozsunie tylko do 160 jak dobrze pamiętam.

bogdi64
19-10-2010, 21:39
mam manfrotto 055 cb z głowicą (chyba) junior, minimalna wysokość to aparat na ziemi (można mocować głowicę od dołu przełożenie zajmuje ok 10 sek) lub w "normalnym stanie to 37cm (mierzone wszystko na głowicy) max wysunięta do góry to 184cm (więc ponad twoich wymagań) co do ceny - to poszukaj sam ;) - w każdym razie wart swojej ceny, za wykonanie i możliwości
ps - czyli jeśli go wysuniesz na max - potrzebna drabinka, nawet przy twoim wzroście

liściu
19-10-2010, 21:47
nie rozumiem, to jak to jest mierzone skoro w specyfikacji podają 178,5 cm (055probe) ? Czy ja o czymś nie wiem?

a i na hasło 055cb nic nie znajduję.

costi
19-10-2010, 21:53
Pamietaj, ze oczy masz 10cm nizej niz czubek glowy ;) Poza tym glowica to kolejne 10cm i aprat tez kilka cm ma ;)

bogdi64
19-10-2010, 21:59
nie wiem jak to jest mierzone, obok mam rozstawiony statyw i
do wysokości podstawy głowicy - 141 cm
do wysokości pierwszej belki - 159 cm i to mam na wysokości oczu przy wzroście 177cm
do wysokości drugiej belki - 174 cm
plus głowica w moim przypadku 10 cm
po założeniu nikona d200 z BP - wizjer jest na wysokości 196 cm
zmierz się do "oka" i zobaczysz, że będzie potrzebna drabinka aby ta zajrzeć - po złożeniu 1 belki ma wizjer na 180 cm
po złożeniu dwóch belek na wysokości 163 i to jest mój wymiar bez schylania się, czyli dla ciebie wystarczy wysunąć belkę na wys ok 9 cm wyżej i masz ten sam komfort nawet wyższych butach, więc i tak zapas zostaje duży jeśli nawet nie używasz BP

liściu
19-10-2010, 22:06
rozumiem, nie wziąłem tego pod uwagę :)

i gdzie znajdę tego mf 055 cb? bo nic guugle nie wypluwa, ze sklepu.

bogdi64
19-10-2010, 22:12
http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=1619633
jak na moje oko i moje google to jego następca

liściu
19-10-2010, 22:18
okej czyli to jakiś starszy model był.

A czy jest jakaś alternatywa dla niego? Nie ukrywam, że myślałem o Triopo GT-228Carbon, ale tutaj mamy 145cm +BP+głowica chyba max dadzą mi 165cm a to jest za mało, plus zawsze mi się zdaję, że max wysunięcie będzie powodować niestabilność, niż posiadanie zapasu.

TOP67
19-10-2010, 23:38
Ja mam dokładnie 186 cm wzrostu i statyw Vanguard Alta 2. Wizjer D90 mam dokładnie na wysokości wzroku (bez gripa), żeby popatrzeć na górny wyświetlacz, muszę podskakiwać. Kupowałem go w MM za 300 zł.

stef
19-10-2010, 23:41
Mam 055xprob z głowicą 804rc2.
Ciężki po zbóju, ale świetnie zrobiony i stabilny.
Mam 194 cm wzrostu i jak wysunę kolumnę na maksa, to muszę LiveView włączać.

dem
20-10-2010, 09:28
Mam Velbon Sherpa 600R, prawie 190cm wzrostu i ten statyw jest w sam raz. Po rozłożeniu na maksymalną wysokość, ale bez wyciągania kolumny, aparat (z gripem) mam idealnie na wysokości oczu. Gdybym wysunął kolumnę musiałbym stanąć na stołku. Statyw ten, ma także rozkręcaną kolumnę. Po odkręceniu dolnej rurki, można zejść do żabiej perspektywy, tuz nad ziemią.

liściu
20-10-2010, 10:25
Dzięki panowanie za opinię, teraz sam się pewnie przejdę gdzieś w Warszawie i wybiorę między Velbon Sherpa 600R,a Manffroto. Jakieś szczególne głowice za rozsądne pieniądze polecacie do tego?