Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Telefon dla ojca - bez zbędnych bajerów



Pawliko
15-10-2010, 14:24
Witam :)

potrzebuję kupić ojcu nowy telefon. Obecnie ma Avilę i narzeka na nią. Jest wyraźnie cięty na dotykowy wyświetlacz, ale mamuśka kupując go ojcu nie skonsultowała się ze mną, no i tak się to kończy :D
Zależałoby mi na dosyć dużym wyświetlaczu i dużej czcionce, fizycznej klawiaturze numerycznej (nie będę ojcu mieszał w życiu klawą qwerty :D ), no i żeby nie kosztował niewiadomo ile. Ważne żeby bateria nie trzymała 2 dni tylko trochę dłużej :P

Żadnych bajerów tam nie potrzeba... No i chciałbym jakiś model uważany za nieawaryjny, żeby ojciec mógł się nim cieszyć a nie odsyłać go ciągle do serwisu.

najlepiej coś z oferty abo Playa :) będe wdzięczny za pomoc, pozdr

Rafał_Sz
15-10-2010, 14:31
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=157910

Pawliko
15-10-2010, 14:37
Rsz, a można w niej ustawić jakąś dosyć dużą czcionkę? Bo z tego co w Nokiach zaobserwowałem czcionki są dosyć małe. Chciałbym żeby ojciec nie musiał wrzucać okularów do obsługi telefonu... nie wiem czy to realne w ogóle :P

Myślałem nad Nokią 6310i - niby telefon taki niedzisiejszy już, ale za to bateria trzyma bardzo długo, no i bajerów nie ma, bo i po co? Najlepsze jest to że w Astrze mam oryignalny zestaw głośnomówiący pod taką Nokię, i fajnie by mu to współpracowało ze sobą. Tylko jak tam jest z czcionką?

R
15-10-2010, 14:45
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://prowokatornia.pl/images/old-phone.gif)

Pawliko
15-10-2010, 14:46
zabawne... :D

sokrates
15-10-2010, 15:04
Jak już to kolega rsz zasugerował Nokia 3720 c albo ew. Nokia E51.

Pawliko
15-10-2010, 15:08
Niee, E51 ma chyba za małe guziczki... miałem ją, fajny telefon, ale chyba jednak zbyt drobne przyciski są.

wąski
15-10-2010, 15:38
Ja mogę polecić Nokię 6303 classic - pancerny telefon. bateria trzyma około tygodnia, rozmiar czcionki można zmienić dla wiadomości, kontaktów i do internetu. Oprócz tego ma metalową obudowę dość odporną na uderzenia.

Facet
15-10-2010, 15:49
Witam :)

potrzebuję kupić ojcu nowy telefon. Obecnie ma Avilę i narzeka na nią. Jest wyraźnie cięty na dotykowy wyświetlacz, ale mamuśka kupując go ojcu nie skonsultowała się ze mną, no i tak się to kończy :D
Zależałoby mi na dosyć dużym wyświetlaczu i dużej czcionce, fizycznej klawiaturze numerycznej (nie będę ojcu mieszał w życiu klawą qwerty :D ), no i żeby nie kosztował niewiadomo ile. Ważne żeby bateria nie trzymała 2 dni tylko trochę dłużej :P

Żadnych bajerów tam nie potrzeba... No i chciałbym jakiś model uważany za nieawaryjny, żeby ojciec mógł się nim cieszyć a nie odsyłać go ciągle do serwisu.

najlepiej coś z oferty abo Playa :) będe wdzięczny za pomoc, pozdr

Podobny problem miałem z mamą :) Jak chce dotykowy, to może Samsung Wave. Dałem mamie parę telefonów, ale mój jej przypadł najbardziej do gustu. Jak ze zwykła klawiaturą, to wersja Pro, ale ona chyba nie ma takiego zajebistego wyświetlacza. Ogólnie odradzam tańsze dotykalskie - paru znajomych ma i strasznie narzekają. Po paru dniach z Wave nikt nie chce go zamienić na inny. Oczywiście w tej grupie cenowej. Ekran działa idealnie, a szybki procesor wyklucza problemy z lagiem sprzętowym.

Muszę zmienić sygnaturkę, bo mojego właśnie parę dni temu kobita mi podwędziła :P

rychu_cmg
15-10-2010, 16:07
Też polecam Nokie 3720

kemot
15-10-2010, 16:24
nokia 7230- jak na nokie to duży wyświetlacz i duże czcionki. 6303- dość solidny i bateria długo trzyma, poza tym ma zasięg u mnie , a testowałem kilka telefonów i żaden nie dawał rady. 6310 itp sobie odpuść - znaleźć sprawny jest tak łatwo jak dziewicę w liceum. jak naprawdę ma być wyraźny wyświetlacz, głośny dzwonek i rozmowa to tzw. seniorfon myphone 1050 (można trafić w biedronce w dobrej cenie- Poważnie)

Rafał_Sz
15-10-2010, 16:32
Rsz, a można w niej ustawić jakąś dosyć dużą czcionkę? Bo z tego co w Nokiach zaobserwowałem czcionki są dosyć małe. Chciałbym żeby ojciec nie musiał wrzucać okularów do obsługi telefonu... nie wiem czy to realne w ogóle :P

Myślałem nad Nokią 6310i - niby telefon taki niedzisiejszy już, ale za to bateria trzyma bardzo długo, no i bajerów nie ma, bo i po co? Najlepsze jest to że w Astrze mam oryignalny zestaw głośnomówiący pod taką Nokię, i fajnie by mu to współpracowało ze sobą. Tylko jak tam jest z czcionką?
W 3720C masz 3 wielkości czcionki do wyboru. Osobno rozmiar możesz ustawić dla wiadomości, kontaktów i web.

Używałem kiedyś 6310i przez kilka lat. Jednak 3720c jest trwalszy, szybszy, ma dłużej trzymającą baterię no i jest trochę bardziej współczesny ;).

Na ekran też nie można narzekać. Wyświetlacz jest bardzo kontrastowy i spokojnie można z niego korzystać nawet w ostrym słońcu, co w przypadku kolorowych LCD nie jest takie oczywiste.

ekonet
15-10-2010, 16:57
Nie róbcie z rodziców inwalidów. Sam jestem od 20 lat ojcem i nie mam jeszcze zamiaru przesiadać się na ebonitowy telefon z tarczą. Nawet moja matka radzi sobie całkiem dobrze z telefonami i komputerami. :)

M_B
15-10-2010, 17:30
Ja mam e51 i nie polecam, dla moich rodziców za mała czcionka. Moi rodzice mają po nokii 2700 classic. Bardzo tani, przystępny jakościowo i wyglądowo telefon.

fotograf58
15-10-2010, 20:06
Nie róbcie z rodziców inwalidów. Sam jestem od 20 lat ojcem i nie mam jeszcze zamiaru przesiadać się na ebonitowy telefon z tarczą. Nawet moja matka radzi sobie całkiem dobrze z telefonami i komputerami. :)

Niestety, moim skromnym zdaniem, dla naszego pokolenia najlepsza jest już Nokia 1610. :)

Calme
15-10-2010, 20:09
http://komorkomania.pl/2010/01/22/telefon-dla-seniora

Pawliko
15-10-2010, 20:12
Facet - ja osobiście mam Wave'a i uważam że to naprawdę świetny telefon :) ale chodzi o to że ojciec nie chce dotykowca. Avilę wcisnę mamie :D
Muszę pomyśleć nad tą 3720C. Żadnych Myphone'ów itp, bez przesadyzmu :P

Bielik
16-10-2010, 01:32
Nokia skończyła się na 6310i

GeparD
16-10-2010, 01:41
moznaby zastanowic sie jeszcze nad jakims modelem SE np z serii W

Marian K
16-10-2010, 10:06
Nie róbcie z rodziców inwalidów. Sam jestem od 20 lat ojcem i nie mam jeszcze zamiaru przesiadać się na ebonitowy telefon z tarczą. Nawet moja matka radzi sobie całkiem dobrze z telefonami i komputerami. :)

Dobrze to ująłeś w pierwszym zdaniu.Jednak po następnym wnoszę że zgadzasz się i tylko jest to kwestia czasu.:)

Pawliko
16-10-2010, 10:13
SE nie...
ma ktoś jeszcze 3720C?

GrzesiekM
16-10-2010, 10:44
Samsung Solid b2100 ... prosty, pancerny, odporny na dziwne przypadki, trwała bateria, głośny w obie strony ... i ma latarkę :)

ekonet
16-10-2010, 10:50
Niestety, moim skromnym zdaniem, dla naszego pokolenia najlepsza jest już Nokia 1610. :)


Dobrze to ująłeś w pierwszym zdaniu.Jednak po następnym wnoszę że zgadzasz się i tylko jest to kwestia czasu.:)
Ostatnio ze zgrozą zauważyłem w MediaMarkt pilota do telewizora - większego od klawiatury komputerowej, z przyciskami wielkości złotówek. Dla kogo to? Dla rodziców? ;)

ad2122
16-10-2010, 11:28
Samsung Ultra Classic

rafulec
16-10-2010, 11:48
Ja mam e51 i nie polecam, dla moich rodziców za mała czcionka.


Nokia udostepniła DARMOWĄ aplikację do zmiany wielkości czcionki.

fotograf58
16-10-2010, 12:00
Ostatnio ze zgrozą zauważyłem w MediaMarkt pilota do telewizora - większego od klawiatury komputerowej, z przyciskami wielkości złotówek. Dla kogo to? Dla rodziców? ;)

Niestety dla rodziców dzieci mających ponad 20 lat taki pilocik do telewizora , oraz telefon z dużymi literami na wyświetlaczu i olbrzymich klawiszach to nasze marzenie, przynajmniej dla mnie.

Facet
16-10-2010, 13:44
Facet - ja osobiście mam Wave'a i uważam że to naprawdę świetny telefon :) ale chodzi o to że ojciec nie chce dotykowca. Avilę wcisnę mamie :D
Muszę pomyśleć nad tą 3720C. Żadnych Myphone'ów itp, bez przesadyzmu :P

Pomijając Wava, to mama próbowała wiele telefonów. Z nokiami miała problem z obsługą generalnie. Ona nie czyta instrukcji. Natomiast jak jej dałem kiedyś SE z klapką (interfejs SE), to po 2 minutach zabawy umiała już wysyłać esemesy i ogólnie była z niego bardzo zadowolona.

puchbeary
16-10-2010, 17:48
link przykładowy Nokia 1280 (http://allegro.pl/nowa-nokia-1280-bez-blokad-2lata-gwarancji-vat22-i1277366774.html)
Prosty aż do bólu. Właściwie wyłącznie funkcje telefoniczne. Bateria trzyma 12-14 dni (serio, serio). Jakość rozmów zadowalająca, zasięg bardzo dobry. Kupiłem teściowi i obaj jesteśmy niezmiernie zadowoleni. Cena taka że nawet jak zginie to nie szkoda. Małe, przyjemne, poręczne gówienko bez wodotrysków.