HYPER
15-10-2010, 10:25
mam pewien problem i zarazem prośbę do tych, którzy się znają trochę w temacie. w zasadzie zdecydowałem się już na zakup kamery Panasonic HDC-TM700, takiej:
http://www.panasonic.co.uk/html/en_GB/Products/Camcorders/HD+Camcorders/HDC-TM700/Overview/3422358/index.html
z tym, że mam jeden problem. otóż naczytałem się testów w internecie o świetnej jakości w trybie 1080p 60 (jak rozumiem jest to Full HD progresywne z szybkością 60kl/s), ale za cholere nie mogę znaleźć takiej kamery w sprzedaży. Na oficjalnej stronie Panasonica są wyszczególniony tryby nagrywania 50p, 50i i jakieś tam gorsze. Nawet słowa o 60p. Już się pogubiłem i nie wiem czy to 60p jest tylko w wersji NTSC a PAL ma tylko 50p czy ja jakoś żle szukam.
Kamera ma służyć głównie do nagrywania mojej córy, która przyjdzie na świat za 2 miesiące. Ja się na kamerach wcale nie znam, ale chciałbym żeby była możliwie najlepsza jakość jak już wywalam trochę kasy. nigdy nie wiadomo do czego makerka posłuży.
jak ktoś ma pomysł to proszę o pomoc.
http://www.panasonic.co.uk/html/en_GB/Products/Camcorders/HD+Camcorders/HDC-TM700/Overview/3422358/index.html
z tym, że mam jeden problem. otóż naczytałem się testów w internecie o świetnej jakości w trybie 1080p 60 (jak rozumiem jest to Full HD progresywne z szybkością 60kl/s), ale za cholere nie mogę znaleźć takiej kamery w sprzedaży. Na oficjalnej stronie Panasonica są wyszczególniony tryby nagrywania 50p, 50i i jakieś tam gorsze. Nawet słowa o 60p. Już się pogubiłem i nie wiem czy to 60p jest tylko w wersji NTSC a PAL ma tylko 50p czy ja jakoś żle szukam.
Kamera ma służyć głównie do nagrywania mojej córy, która przyjdzie na świat za 2 miesiące. Ja się na kamerach wcale nie znam, ale chciałbym żeby była możliwie najlepsza jakość jak już wywalam trochę kasy. nigdy nie wiadomo do czego makerka posłuży.
jak ktoś ma pomysł to proszę o pomoc.