PDA

Zobacz pełną wersję : Dobry, duży statyw tylko do kompakta



Facet
13-10-2010, 21:05
Witam

Mam statyw do lustra, ale dość duży, a potrzebuję drugiego wyłącznie do aparatu kompaktowego. Nic mini - w miarę normalny trójnóg z płytką w miarę szybkiego montowania. Wybór duży, ale w tym zakresie nie mam doświadczenia. Dla kompaktu jak wiadomo nie musi być zbyt mocny, bo waga to niecałe 400 gram. Niekoniecznie zależy mi na firmowym, ale na takim, którego nie będę musiał wywalać jak coś odleci za parę dni. Dodatkowym plusem będzie możliwość montowania paska do noszenia (bez pokrowca). No i musi być oczywiście lekki i z możliwością dokładnego ustawienia.

Wszelkie sugestie mile widziane.

Marcin Borkowski
13-10-2010, 21:32
a za ile pieniędzy?

zaproponuję slik 330dx :)

Facet
14-10-2010, 00:39
Wygląda fajnie, ale po co mi obciążenie do 4kg jak wystarczy 10x mniejsze?

Pirko
14-10-2010, 12:22
Slik seria Sprint lub Velbon seria Ultra.

Facet
14-10-2010, 14:12
Slik seria Sprint lub Velbon seria Ultra.

Ze slika w sumie najbardziej pasuje mi: http://fotozakupy.pl/statyw/slik-compact-xl,2038s
Velbon ULTRA-LUXi M też niczego sobie, ale za drogi. Będę używać rzadko, a porządny, ale cięższy mam.
Znalazłem też Manfrotto M-Y Micro. Ciężko się zdecydować. Najbardziej odpowiada mi pierwszy wymieniony slik, tylko jeszcze nie wiem, czy ma mocowanie do paska.